Jump to content
Dogomania

Prośba o pomoc, brak apetytu, dławiący kaszel, swędząca skóra


daniel18b

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc może ktoś miał podobne problemy.

Opis psiaka i co się dzieje:

Mam 4-5 letniego psiaka z adopcji ok 11 kg, 

Ma problemy ze swędzącą skórą często drapie się za uszami również za uszami i na szyj przerzedziła mu się sierść . 

Karma jaką dostawał to Brit Care z jagnięciny (ponieważ podejrzewałem alergię), od 4 dni ma zmienioną karmę na specjalną dla alergików Petbalance Medica veterinary diet .

Nigdy nie miał problemów z apetytem zawsze jadał wszystko do końca w szybkim tępię (jest karmiony z miski spowalniającej).

Karmie go 2 razy dziennie po 100g  wsunie 200g

Od zmiany karmy robi zdrowsze kupy.

Na porannym spacerze dzisiaj zrobił 2 kupy, pierwsza zdrowa 2 bardzo rzadka.

W dniu dzisiejszym pierwszy raz nie zjadł swojej karmy. 

od 2 dni ma kaszel który brzmi jak by sie dławił z odruchem wymiotnym (to jest jak by chwile trwający atak). Dzisiejszej nocy kaszel się nasilił.

Filip ma również zdiagnozowaną przez kardiologa (pogrubienie płatu zastawki dwudzielnej oraz niedomykanie tej zastawki), Wet powiedział ze jak się ekscytuje może kichać lub kaszleć z tego powodu.

Na początku lipca 2020 miał 1 epizod ataku padaczki (przyczyna ataku była reakcja alergiczna na obroże przeciw egzopasopasożytom Foresto ). Zmieniłem środek zabezpieczający przeciw kleszczą na tabletki Simparica (stosuje od 3 miesięcy i niezauważonemu niepokojących objawów).

Proszę o informacje czy ktoś miał podobne problemy, jak sobie dał z nimi radę.

moj mail ([email protected])

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.09.2020 o 12:39, daniel18b napisał:

Filip ma również zdiagnozowaną przez kardiologa (pogrubienie płatu zastawki dwudzielnej oraz niedomykanie tej zastawki), Wet powiedział ze jak się ekscytuje może kichać lub kaszleć z tego powodu.

Na początku lipca 2020 miał 1 epizod ataku padaczki (przyczyna ataku była reakcja alergiczna na obroże przeciw egzopasopasożytom Foresto )

Daniel...masz chorego psa,nie ma takiej mozliwości,żeby go leczyć na zasadzie "Kowalski miał podobnie".Twój zwierz musi być pod stałą opieką dobrego weta,musisz stosować się do zaleceń,podawać leki.Na Twoim miejscu poszłabym do weta specjalizującego się w kardiologii,taki pomógłby najskuteczniej.Jeszcze jedno...alergia nie generuje ataków epileptycznych,to była prawdopodobnie taka silna reakcja uczuleniowa.

Kaszel,o ktorym piszesz może być też objawem nasilonej w tym momencie choroby serca.Idz do weta.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.09.2020 o 19:53, bou napisał:

Daniel...masz chorego psa,nie ma takiej mozliwości,żeby go leczyć na zasadzie "Kowalski miał podobnie".Twój zwierz musi być pod stałą opieką dobrego weta,musisz stosować się do zaleceń,podawać leki.

Fakt , nie napisałem tego Filip jest pod stalą opieka weterynaryjna. Nawspominałem o tym bo to miejsce traktuje jako cos alternatywnego gdzie  być może ktoś miał podobne problemy i być może pomogło by mi to skrócić drogę do celu. A niestety z lekarzami jak z wetami często jedna wizyta kończy się następna z której nic nie wynika :/

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, daniel18b napisał:

Często zapominamy o tym ze weterynarz to też człowiek a ludzie nie są wszech wiedzący 

Jeśli celem jest przyniesienie ulgi psu - to myślę,że leczysz go u specjalisty kardiologa,każdy pies jest inny,choroba też u każdego manifestuje sie inaczej. A większość wetów jest jednak bardziej 'wszechwiedząca' niż opiekunowie psów,bo mają kierunkowe wykształcenie.

Zdrowia dla psa.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, bou napisał:

A większość wetów jest jednak bardziej 'wszechwiedząca' niż opiekunowie psów,bo mają kierunkowe wykształcenie.

Bez urazy ale wciąż źle rozumiesz moje intencje, nie chce kontynuować takiej rozmowy. Tak jak nie chce umniejszać weterynarzom wiedzy, tak zgadzam się, są kształceni w tym kierunku ale wizyta w gabinecie traw z 15 min a moja obserwacja psa często 24h.

Szukam podobnych przypadków dzięki którym uda mi się pomóc psiakowi.

Każda choroba ma swoją epidemiologię (rzeczy którą ja charakteryzują), być może znajdzie się na tym forum osoba z podobnymi problemami  która cos takiego przeszła ze swoim pupilem.

Jutro mam kolejną wizytę u weta być może dowiem się czegoś nowego.

Może ten post przeczyta jakiś pasjonat albo student weterynarii który akurat miał podobny przypadek lub może podpowiedzieć mi na co powinienem zwrócić uwagę. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, bou napisał:

etiologię,nie "epidemiologię". :)

Epidemiologia (gr. epi „na”, demos „lud”, logos „słowo, nauka”) – badanie występowania i rozmieszczenia stanów lub zdarzeń związanych ze zdrowiem w określonych populacjach oraz wpływu czynników wpływających na stan zdrowia a także zastosowanie tej wiedzy do kontrolowania problemów zdrowotnych.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, daniel18b napisał:

Epidemiologia (gr. epi „na”, demos „lud”, logos „słowo, nauka”) – badanie występowania i rozmieszczenia stanów lub zdarzeń związanych ze zdrowiem w określonych populacjach oraz wpływu czynników wpływających na stan zdrowia a także zastosowanie tej wiedzy do kontrolowania problemów zdrowotnych.

 

3 minuty temu, daniel18b napisał:

wiedzy do kontrolowania problemów zdrowotnych.

jak juz korzystasz z 'doktora google',to wpisz sobie również słowo etiologia.oraz poszerz,doczytaj - definicję epidemiologii - na dziś to dobra wiedza,przydatna w stanie zagrożenia epidemiologicznego.(covid).

No nic,to tyle z mojej strony...w końcu nie jesteś moim studentem.

Dobranoc.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, bou napisał:

No nic,to tyle z mojej strony...w końcu nie jesteś moim studentem

Jak widać język jest dość uniwersalnym narzędziem a czytanie ze zrozumieniem wciąż rzadkością. Bycie nauczycielem nie oznacza wszechwiedzy. 

wiec napisze dużymi literami. CELEM MOJEGO POSTAJA JEST ZNALEZIENIE PODOBNEGO PRZYPADKU A NIE TRACENIE CZASU NA ROZMOWY KTÓRE ZMIERZAJA DO NIKĄT. 

pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...