Jump to content
Dogomania

Robaki, odrobaczanie


turbolak

Recommended Posts

Mam szczeniaka 3 miesięcznego od paru dni i mam pytanko, może ktoś ma taką wiedzę żeby mi odpowiedzieć:

1. Podobno był odrobaczany przez poprzedniego właściciela dopiero jak miał ok. 2 miesiące (niby dostał tylko pół tabletki) i miał robaki. 2 dni temu dostaliśmy od weterynarza tabletkę na robaki żeby się upewnić przed szczepieniem i dostał ją rano, a wieczorem zrobił dwójkę i miał robaki - głównie małe długie chyba martwe glizdy. Wczoraj też jak robił kupkę to miał robaki ale mniejsze (pewnie świeże, małe). Dzisiaj po tych 2 dniach trochę jest przymulony, zbiera go na wymioty czasami ale jeszcze mu się nie zdarzyło. Dwójka poszła i też w śluzie dużo robaków.

Czy powinien dostać po 2 tygodniach kolejną tabletkę, czy ta mu wystarczy?
Ile jeszcze może mieć w kupie robaki i czy to normalne że dzisiaj taki przymulony?
Czy jeśli miał robaki a spał ze mną w łóżku przez jakiś tydzień przed to powinienem też pójść do apteki po jakieś tabletki na robaki?

Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, turbolak napisał:

Czy powinien dostać po 2 tygodniach kolejną tabletkę, czy ta mu wystarczy?

A jaka jest decyzja weterynarza?

Wygląda na to,że szczenię jest bardzo masywnie zarobaczone...Oddaj kupę na badanie pod kątem pasożytów,lek podawany "na ślepo" może jedne ubić,innych - nie.Zywe glisty swiadczą o mizernym działaniu środka p/robakom.

Zdarza się,że zwierzak tak reaguje na odrobaczenie,trzeba ostrożnie dobierać lek.Nie szczep zarobaczonego psa,pamietaj o tym.

(w aptece nie dostaniesz "jakis tabletek na robaki" bez recepty).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...