Jump to content
Dogomania

Pies zaczął szczekać na inne psy


Lusek

Recommended Posts

Witam,

jakieś 3 miesiące temu przygarnałem psiaka. Piesek się błąkał i  przez jakiś czas był w domu tymczasowym. Nie znane są jego wcześniejsze losy 9 ma 5 lat).  Przez pierwsze 2 miesiące piesek był cichy, lękliwy ( Jak zostawał sam w domu to troche popiskiwał).  Nie bawił się ani zabawkami ani z psami. Przez te dwa miesiące nie szczekał na inne psy, ignorował to, że inne na niego szczekały. Zawsze sie grzecznie obwąchiwał i szedł sobie dalej. Po kastracji ( 2,5 miesiąca u nas) nastąpił przełom. Zaczął się bawić zabawkami, nie popiskuje jak wychodzimy z domu, oraz bawi się z psami. Jednak, są też minusy. Zaczął obszczekiwać psy. Nie wszystkie. Dzisiaj np bawił się z 6 psami w parku i wszystko było ok. Gdy idziemy ulicą i widzi psa z daleka to oczywiście spojrzy na niego, nie zaszczeka, a po komendzie ,,idziemy,, idzie w moją stronę ignorując psa. Czasami jednak nie da się uniknąć bliższego kontaktu ( kiedy np. pies z właścicielem wyjdą z za rogu ulicy), mój wtedy jest w gotowości, naciąga smycz i zaczyna szczekać. Wnioski mam dwa. Naciągnięta smycz powoduje u niego frustrację. Poczuł się już przy nas pewniej i stąd taka reakcja na psy. Oczywiście kiedy podchodzi spokojnie do psa i nie napina smyczy to jest spokojny, wita się i wszystko jest ok. Co robię na chwilę obecną? Staram się omijać inne psy i zwracać uwagę mojego na sobie. Jeśli omija spokojnie psa- nagradzam go ( widzę, że idzie pies, wołam swojego aby skupił się na mnie, w momencie kiedy mijamy psa spokojnie, nagradzam swojego) Trenujemy też sytuację, kiedy napina smycz- wtedy stajemy, czekam jak sie na mnie spojrzy i zacznie iść w moją stronę- wtedy pochwała, że idzie na luźnej. W trakcie spaceru mamy również czas na nauke innych komend, wąchanie itp. Pytanie do was. Co mogę dodać do tego co robię na chwilę obecną aby wyeliminować szczekanie na inne psy ( nie sądzę żeby to była agresja), lub co robię źle?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...