Jump to content
Dogomania

Do trzech razy sztuka? Mała Mela/Małgorzatka już w nowym domku. Wierzymy, że tym ostatnim, najlepszym:)


Ewa Marta

Recommended Posts

  • Ewa Marta changed the title to Mała Mela/Małgorzatka, wyciągnięta ze schroniska wraca z adopcji:(

Nawet nie wiem, jak mam to napisać.... Mela wraca z adopcji:(

Jestem zszokowana, bo kilka dni temu jeszcze dostałyśmy zdjęcia i podziękowania za Melę, a dzisiaj telefon, że musi opuścić ich rodzinę.

Porobili masę błędów, wystraszonego psa zabrali na święta do rodziny, tam była brana na ręce przez obce dla niej osoby. Warczała, szczekała, w końcu ugryzła teściową. W domu już się nie uspokoiła. Nie pozwala podobno nikomu zdjąć się z łóżka, akceptuje Panią, a Pana już nie:( Ile w tym prawdy? Nie wiem. W każdym razie nie chcą jej absolutnie i jutro rano odwożą do hotelu:(

Na moje pytanie co z obietnicami, że będzie w razie czego behawiorysta usłyszałam, że nikogo nie będzie, bo oni już się uprzedzili.

Oznajmiłam, że przyjęłyśmy pod opiekę na miejsce Meli inną sunię i nie mamy finansów na jej utrzymanie i że oczekiwałabym jakiejś pomocy w tej sprawie. Pani ma zostawić jakieś pieniądze. Zobaczymy, czy tak się stanie. W każdym razie w tej chwili oddaję Meli jej fundusze, którą przerzuciłyśmy na Florkę. 

Bardzo Was proszę, nie zostawiajcie Meli, bądźcie z nią i z nami:(

Nie będziemy jej ogłaszać od razu. najpierw trzeba zobaczyć, co zepsuli, jak się teraz zachowuje. 

W czasie mojej rozmowy z Panią, jej mąż kazał Meli zejść z łóżka i zaczęła na niego bardzo szczekać. Ona taka nie była:(

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tyśka) napisał:

O rany :( znowu za głupotę ludzi płaci pies :((

Tak jest niestety zawsze, że to pies płaci:(

3 minuty temu, elik napisał:

Ogromnie Wam i Meluni współczuję.  Biedna sunia przeszła przez głupich ludzi przez gehennę strachu  :(

Mnie najbardziej szkoda Meli. Trzeba na spokojnie zobaczyć co się stało i jeszcze dokładniej weryfikować dom.

1 minutę temu, Poker napisał:

Durni ludzie. Szkoda słów. Aż boję się myśleć ile teraz będzie pracy, by naprawić ich błędy , które według nich są  winą suni.

Biedna Mela...

Biedna, to prawda:(

Najbardziej mnie martwi to, że Ludzie tak bardzo oszukują. Zawsze mówię prawdę na temat psa. Tutaj też mówiłam, że sunia płochliwa, że ciężko jest założyć jej smycz, że trzeba dużo cierpliwości, spokoju, ale też konsekwencji.

Oni mówią, że Mela nie wpuszcza Pana do łóżka w nocy, jak wstaje i chce wrócić. Mówię, że powinni zdjąć ją z łóżka, jeśli tak się dzieje. Okazuje się, że nie zdejmą, bo się jej boją. Masakra:(

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Gabi79 napisał:

Ludzie kompletnie bez wyobraźni i bez serca.

W sumie dobrze, że ją odwiozą do hotelu, bo z relacji wynika, że emanują złą energią, złością i biedna Melcia to wyczuwa.

Potraktowali sunię, jak zabawkę. Szkoda słów....

Naprawdę mnie oszukali. Tak długo wybierałyśmy dla niej domek:(

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Ewa Marta napisał:

Naprawdę mnie oszukali. Tak długo wybierałyśmy dla niej domek:(

Wiem Ewuniu, ja też nieraz to przeżyłam, wszystko wydawało się super, a potem przestawało być tak różowo i psiak wracał z adopcji .

Nigdy nie przewidzimy, co może się stać. Dopiero po pewnym czasie okazuje się, czy ludzie są ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Ewa Marta napisał:

Naprawdę mnie oszukali. Tak długo wybierałyśmy dla niej domek:(

Ewuniu, ludzie nie po raz pierwszy okazali się bezwzględnymi oszustami. Melunia się im podobała więc, żeby ją dostać, mówili to, co chciałaś usłyszeć.  Zgadzali się na wszystko, a potem robili swoje. Miejmy nadzieję, że w miarę szybko uda się uspokoić biedną sunię.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Może trzeba powrócić do pomysłu napisania ABC dla adoptujących psa po przejściach? Sowa kiedyś proponowała pomoc.

DS musiałby przeczytać i podpisać. Na słowo mówione DSy różnie reagują. Niektóre  dziękują , a niektóre są wszystko  wiedzące , czują się pouczane, jedna kobieta na mojej wizycie PA poczuła się upokorzona .

Link to comment
Share on other sites

 

12 minut temu, Gabi79 napisał:

Wiem Ewuniu, ja też nieraz to przeżyłam, wszystko wydawało się super, a potem przestawało być tak różowo i psiak wracał z adopcji .

Nigdy nie przewidzimy, co może się stać. Dopiero po pewnym czasie okazuje się, czy ludzie są ok.

No niby tak, ale mam do siebie żal, że ich nie wyczułam. Kiedyś miałam 100% skuteczność i potrafiłam ocenić właściwie.

11 minut temu, elik napisał:

Ewuniu, ludzie nie po raz pierwszy okazali się bezwzględnymi oszustami. Melunia się im podobała więc, żeby ją dostać, mówili to, co chciałaś usłyszeć.  Zgadzali sie na wszystko, a potem robili swoje. Miejmy nadzieję, że w miarę szybko uda się uspokoić biedną sunię.

Za to mam do nich wielki żal. To nie ziemniaki, tylko żywe stworzenie:(

9 minut temu, Poker napisał:

Może trzeba powrócić do pomysłu napisania ABC dla adoptujących psa po przejściach? Sowa kiedyś proponowała pomoc.

DS musiałby przeczytać i podpisać. Na słowo mówione DSy różnie reagują. Niektóre  dziękują , a niektóre są wszystko  wiedzące  czuja się pouczane, jedna kobieta na mojej wizycie PA poczuła się upokorzona .

To nie była tylko rozmowa, a właściwie kilka rozmów. Prosiłam również o wypełnienie ankiety, w której jasno zadałam pytanie o wsparcie behawioralne. Oni mieli już psa, do tego szczekliwego:( A może ona miała być taka jak ich poprzedni piesek, tylko nie spełniła oczekiwań?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Ewa Marta napisał:

 

No niby tak, ale mam do siebie żal, że ich nie wyczułam. Kiedyś miałam 100% skuteczność i potrafiłam ocenić właściwie.

Za to mam do nich wielki żal. To nie ziemniaki, tylko żywe stworzenie:(

To nie była tylko rozmowa. Prosiłam również o wypełnienie ankiety, w której jasno zadałam pytanie o wsparcie behawioralne. Oni mieli już psa, do tego szczekliwego:( A może ona miała być taka jak ich poprzedni piesek, tylko nie spełniła oczekiwań?

Życie pokazuje, że jak ludzie  są do chrzanu, to ankietą i umową można sobie ...... 

Najważniejsze, by wróciła do hotelu i już była bezpieczna.

Przy całym kur... jakim jest zwrot psa jestem zawsze ludziom wdzięczna, że dzwonią i informują, a nie np. oddają komuś lub do schroniska.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ewa Marta changed the title to Mała Mela/Małgorzatka, wyciągnięta ze schroniska wróciła z adopcji:(

Mela już w hoteliku. Wróciła jak do siebie,. Uśmiechnięta, szczęśliwa... Nic sobie nie zrobiła z odjazdu tych Ludzi. 

Dostała resztę karmy, 2 puszki, smycz. Wygląda na to, że nie będą adoptowali kolejnego psiaka:( 

Facet tłumaczył Anecik, że Mela gryzła jego i teściową, że nie mogli sobie z nią dać rady. Aneta krótko wyjaśnila im, że sami na to pozwolili.

Ponieważ mówiłam Pani wczoraj, że na miejsce Meli wzięłyśmy już kolejną sunię i że proszę ją o jakąś pomoc finansową, żeby obie sunie utrzymać, dostałyśmy 400 zł. Podjęłyśmy decyzję, że z tej kwoty wyzerujemy konto Florki (115 zł), a reszta zostanie na koncie Meli. Tym samym Mela dostała od nich 285 zł.

Przed Anetka trochę pracy, żeby naprawić to, co zepsuli ludzie. Skupi się teraz na przypinaniu smyczy Meli, bo to rzeczywiście był problem. Dopiero potem zaczniemy ponownie ogłaszać. 

Wczoraj byłam zła, a dzisiaj widząc uśmiechnięty pysio Meli w hoteliku myślę sobie, że źle wybrałam jej dom, to nie był ten jedyny. Znajdziemy go, tylko poprzeczka zostaje w tej chwili podniesiona wyżej.

Melusia pozdrawia swoich sympatyków:) Zdjęcie z powitania w hoteliku:

Mela01.jpg.8aaa781e26e265d6faa0b306cc2ba209.jpg

Mela02.jpg.bd6161ecb03c3a5091e3fc8233f49d25.jpg

 

 

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ewuniu, Mela znajdzie super dom, zobaczysz.

Ja kiedyś też bardzo przeżywałam zwroty z adopcji, próbowałam przekonywać ludzi, żeby dali psiakowi szansę.

Teraz wiem, że zwroty po prostu się zdarzają (oczywiście nadal jest to dla mnie niepojęte), a piesek, który wrócił znajdzie SUPER dom.

Wiele było takich przypadków na Dogo.

Dobrze, że Melcia wróciła, bo na pewno wyczuwała niechęć tych ludzi i nie czuła się u nich dobrze

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

W takiej sytuacji jak zwrot z adopcji zawsze zastanawiamy sie co jeszcze mozna było zrobić z naszej strony, ze strony hoteliku itp. ,  te pytania wynikaja z troski o psiaki, oczywiście bardzo to przeżywamy ale jest też najwazniejsza w tym wszystkim rzecz, to ,że psiak wraca pod naszą opiekę, że nie zostaje wyrzucony czy oddany do schroniska, to tez jest to poczucie bezpieczeństwa które z Ewunią bardzo sobie cenimy.
Gdyby nie liczne rozmowy Ewuni z przyszłymi domkami, troska i wymagana jakie im stawiamy myślę,ze tych zwrotów mogłoby być więcej.
Dlatego cieszmy sie z tego ,że Mela jest bezpieczna.
Dobrego roku 2021 dla Wszystkich życzę.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moja i stała dla Meli miała iść na Fionkę no ale życie chciało inaczej.

Stałe pozostają u dziewczyny,

 

Syn coś mówił ,że postara się dla Fionki coś wpłacić?wpłacać? ale wyjaśnię to jak się zjawi w domu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, b-b napisał:

Moja i stała dla Meli miała iść na Fionkę no ale życie chciało inaczej.

Stałe pozostają u dziewczyny,

 

Syn coś mówił ,że postara się dla Fionki coś wpłacić?wpłacać? ale wyjaśnię to jak się zjawi w domu :)

Bardzo Ci dziekuje:) A syn miałby wpłacać dla Fionki, czy naszej Florki? Bo my Fionki nie mamy:)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ellig napisał:

 

W takiej sytuacji jak zwrot z adopcji zawsze zastanawiamy sie co jeszcze mozna było zrobić z naszej strony, ze strony hoteliku itp. ,  te pytania wynikaja z troski o psiaki, oczywiście bardzo to przeżywamy ale jest też najwazniejsza w tym wszystkim rzecz, to ,że psiak wraca pod naszą opiekę, że nie zostaje wyrzucony czy oddany do schroniska, to tez jest to poczucie bezpieczeństwa które z Ewunią bardzo sobie cenimy.
Gdyby nie liczne rozmowy Ewuni z przyszłymi domkami, troska i wymagana jakie im stawiamy myślę,ze tych zwrotów mogłoby być więcej.
Dlatego cieszmy sie z tego ,że Mela jest bezpieczna.
Dobrego roku 2021 dla Wszystkich życzę.
 

To prawda Elus, najważniejsze, że jest bezpieczna:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...