Jump to content
Dogomania

niedoczynność tarczycy


natano 2

Recommended Posts

Mam problem z moją 6 letnią suczką podhalanką. W tym wieku zaczęła się nagle drapać, aż wyrwała sobie sierść z prawej pachwiny, a wogóle sierść schodziła jej koszmarnie. Ciągle ją czesałam,

czesałam i schodziło mnóstwo sierści. Weterynarz powiedziała, że to atopowe zapalenie skóry i dała antybiotyki, a potem sterydy. Niestety nie pomogło. Dalej ma ciemną sierść w pachwinach i małe plamki. Poszłam do innego weterynarza, a ten mówi,że to wygląda na problem z tarczycą, ale, że obecnie ma cieczkę musimy poczekać po niej 3 tygodnie na badanie krwi. Tylko to co się z nią w tej cieczce dzieje to, aż nie do uwierzenia. Z dnia na dzień jest coraz słabsza. Ledwo co chodzi. Kochała spacery, a teraz nawet nie bardzo chce chodzić. Spi i spi w dzień, a w nocy jest obłęd. Piszczy, dyszy, chodzi w kółko mam już którąś noc z głowy. Ja jestem przemęczona, a ona jest tak dziwna. Jakby ja coś bolalo. Miała badania krwi podstawowe zrobione i były ok i też wyniki kału tez są dobre, a i też usg, które też bylo w porządku. Nie wiem czy przy problemach z tarczycą może się suka tak zachowywać ? Może ktoś też ma taki problem. Nie wiem co jej mogę podać , żeby spała w nocy. Dałam jej melatonine, ale to 3 godziny spała, a potem było jeszcze gorzej. Nawet rano chodzila i dyszała. Już nie wiem co robić. do 6 lat była żywa, energiczna, a teraz tragedia.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, natano 2 napisał:

Nie wiem czy przy problemach z tarczycą może się suka tak zachowywać ?

Podczas cieczki można oznaczyć poziomy hormonów tarczycy,mogą być odchylenia od stanu "pozacieczkowego",ale to nieistotne.

Z Twojego opisu wynika,że sunię coś ewidentnie mocno boli...może brzuch,może rozwija się ropomacicze...trudno diagnozować coś wirtualnie,ale niedoczynność nie daje takich burzliwych objawów.Trzeba powtórzyć badania - zrobić profil nerkowy i wątrobowy,oznaczyć poziom glukozy.Czekanie 3-tygodniowe może się źle skończyć...

Zmieniłabym weta...

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, że nie odpowiadałam, ale nie mogłam się dostać na forum i wyskakiwał mi error. Otóż zmieniłam jej całkowicie dietę. Odstawiłam karmę hipoalergiczną ( wiejska zagroda białoryby) i gotuję indyka albo z marchwią, albo z dynią. Dlaczego? Obserwowałam ją jak się zachowuje po jedzeniu i gdzieś po 3,4 godz  zaczęła się wydrapywać jak szalona, a na dodatek wyskoczyła jej dodatkowa wysypka. Zorientowałam się,że ta karma jej ne służy., a i tez kurczaki co jadła do tej pory.Po jedzeniu tego indyka juz 4 dzień i noc spokój. Jest jeszcze słaba bo sporo śpi, ale widze, że już jest dużo lepsza. Nadal ma cieczke wobec czego badania zrobię po cieczce. Muszę zmienić weterynarza  bo mam problem z tą Panią, która tyle lat opiekowała się moim psem, a teraz zignorowała totalnie objawy tej nieznanej jeszcze choroby. Konsultowałam się tez na forum podhalanów i wszyscy zgodnie piszą, że co jak co, ale żoładki maja bardzo delikatne. Szukam obecnie (po opiniach ) rzetelnej przychodni weterynaryjnej, gdzie zrobie reszte badan. No i oczywiście dobrego  weterynarza. Dziekuje Ci za odpowiedż i zainteresowanie. Pozdrawiam!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...