Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla „Santana“ w Siedliskach koło Bobowej


Pewien Anonim

Recommended Posts

Chciałabym podzielić się opinią dot. hodowli Santana przynależącej do OSPiKR, prowadzonej przez pewną kobietę w Siedliskach.

3 bordery (2 suki i pies) na jednym wybiegu z klatkami, na zimę ocieplany garaż do dyspozycji. Dosłownie co kilka miesięcy kobieta wystawia kolejne szczeniaczki i tak w kółko, suki robią za maszynki do rodzenia.. :/

Dwa lata temu nieświadomie zakupiłam od tej Pani bordera, zaraz po fakcie zdałam sobie sprawę jaki błąd popełniłam, skontaktowałam się więc z hodowczynią w celu uzyskania informacji dot. pochodzenia psiaka oraz czy rodzice byli przebadani pod jakimkolwiek kątem. Oczywiście nie dostałam odpowiedzi w kwestii pochodzenia co mnie totalnie nie zdziwiło a w odpowiedzi na to drugie kobieta mnie wręcz wyśmiała i stwierdziła, że - zacytuję - „jej pieski są do kochania a nie do sportów“ XD.. Wszystko fajnie spoko, tylko zaprzecza sama sobie, gdyby rzeczywiście kochała te psiaki, gdyby miała choć krztę szacunku do nich, odpowiedzialności to po pierwsze nie rozmnażałaby psów, które mogą być potencjalnie chore i po drugie nie rozdawałaby szczeniaków komu popadnie, w tym i mi.

Jednak najgorsze jest w tym wszystkim to, że niedawno u mojej pociechy zdiagnozowano wrodzoną wadę serca, nie zdziwiłabym się, gdyby była efektem rozmnażania chorych psów. Zanim wada została zdiagnozowana aktywnie trenowałyśmy psie sporty - ambicje runęły z dnia na dzień.. 

Reasumując to tak właściwie nie ma w mojej historii nic nadzwyczajnego, w końcu czego można się spodziewać po pseudohodowli. Ujrzała ona światła dziennego w celu przestrogi, takie sytuacje w chwili obecnej są na porządku dziennym, pieski za śmieszne pieniążki z ogłoszenia na olx i przyszli ich nabywcy z bananem na twarzy spowodowanym "zaoszczędzeniem" kilku stówek, a no i późniejszy płacz gdy piesek poważnie zachoruje i leczenie kilkakroć przekroczy jego wartość.. Co prawda takie sytuacje się zdążają, nawet w najlepszych hodowlach, po najlepszych psach, ale warto wziąć pod uwagę fakt, że ryzyko ich wystąpienia wzrasta w momencie gdy psiaki rozmnażane nie mają za sobą szeregu niezbędnych badań..

Z mojej strony to wszystko, skrycie liczę na to, że post dotrze do osób, które planują zakupić pieska z tej śmiesznej hodowli, naprawdę nie warto oszczędzać na jego zdrowiu, cześć

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...