Jump to content
Dogomania

Zakończony - Kwiatki z Lolciowej rabatki --- czynne do 27.09. 2020 godz. 20.00


ona03

Recommended Posts

Ja też biegam po ogródku jak perszing. Tu przytnę, tam skubnę, tu nasionka zbiorę , zlikwiduję i czas zleci jak strzała. Ale sił i chęci coraz mniej.

Jak pomyślę , że czeka mnie w tym roku zebranie ze 100 kg żołędzi , to już mi się słabo robi. Nad naszym domem rozpościera koronę piękny , ok. 200. letni dąb. Wygląda to bardzo romantycznie, gorzej ze sprzątaniem liści i zbieraniem żołędzi.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ona03 napisał:

Witam niedzielnie :)

 

 

Bryyyyy, wypiję kawę i idę kopać :))))

 

 

Co tam było ciekawego ?

Też uwielbiam wrzesień :)))

No wiesz, zależy co kto szuka ;) 

Mnóstwo różnego towaru w różnych cenach. Czasem aż z kamaszków wycina ;) 

Ja fundnęlam sobie drewnianą szufladkę od maszyny do szycia, biały dzbanek, białą wazę, garnek kamienny, drewniane pisanki. I to chyba wszystko tym razem. Sama drobnica. Na poprzedniej giełdzie kupiłam między innymi stolik lata 20te. Innym razem przenośny belgijski miedziano bakelitowy telefon z lat 30tych. Cudo :) 

Uwielbiam giełdy staroci :))) 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, ona03 napisał:

 

Ok. po sztuce ???

 

Ja się na kocimiętce nie znam

Widziałam pięknie kwitnącą teraz roślinkę i zostałam uświadomiona ,że to kocimiętka. Kolor mi się podoba  - taki niebiesko fioletowy był - więc zachciało mi się ją mieć w ogrodzie :)) A ,że ogród to ruina i czekam na ogrodzenie to posadzę roślinki za domem. Będą czekać do wiosny aż się z "ogrodem" uporam .

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Iv_ napisał:

No wiesz, zależy co kto szuka ;) 

Mnóstwo różnego towaru w różnych cenach. Czasem aż z kamaszków wycina ;) 

Ja fundnęlam sobie drewnianą szufladkę od maszyny do szycia, biały dzbanek, białą wazę, garnek kamienny, drewniane pisanki. I to chyba wszystko tym razem. Sama drobnica. Na poprzedniej giełdzie kupiłam między innymi stolik lata 20te. Innym razem przenośny belgijski miedziano bakelitowy telefon z lat 30tych. Cudo :) 

Uwielbiam giełdy staroci :))) 

Mi już przeszło, pozbieram kiedyś swoje i wystawie na bazarku :)))

Ale długo szukałam żyrandola, jakoś nic mi nie pasowało, a meble starutkie.... :)))

U mnie w mieście w pierwszą sobotę miesiąca są takie targi staroci, i kiedyś wchodzę na deptak i z daleka widzę wisi, właśnie o taki mi chodziło, no i mam :)))

 

 

 

5 godzin temu, Poker napisał:

Ja też biegam po ogródku jak perszing. Tu przytnę, tam skubnę, tu nasionka zbiorę , zlikwiduję i czas zleci jak strzała. Ale sił i chęci coraz mniej.

Jak pomyślę , że czeka mnie w tym roku zebranie ze 100 kg żołędzi , to już mi się słabo robi. Nad naszym domem rozpościera koronę piękny , ok. 200. letni dąb. Wygląda to bardzo romantycznie, gorzej ze sprzątaniem liści i zbieraniem żołędzi.

Ależ roboty będzie, a jakieś szkoły nie zbierają ???

 

 

 

2 godziny temu, b-b napisał:

Ja się na kocimiętce nie znam

Widziałam pięknie kwitnącą teraz roślinkę i zostałam uświadomiona ,że to kocimiętka. Kolor mi się podoba  - taki niebiesko fioletowy był - więc zachciało mi się ją mieć w ogrodzie :)) A ,że ogród to ruina i czekam na ogrodzenie to posadzę roślinki za domem. Będą czekać do wiosny aż się z "ogrodem" uporam .

I bardzo dobrze, że się nie znasz :)))

Zapakowałam dwie, każda inna :))))

Tylko posadź z daleka od kotów, albo przykryj gałęziami na zimę bo stratują :))))

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, ona03 napisał:

Mi już przeszło, pozbieram kiedyś swoje i wystawie na bazarku :)))

Ale długo szukałam żyrandola, jakoś nic mi nie pasowało, a meble starutkie.... :)))

U mnie w mieście w pierwszą sobotę miesiąca są takie targi staroci, i kiedyś wchodzę na deptak i z daleka widzę wisi, właśnie o taki mi chodziło, no i mam :)))

:) też szukam lampy.  Trzy lata mija i nic,  dwa lata szukałam kwietnika :)))kwietnik znalazłam tzn człowieka który zrobił mi taki jaki mi się wymarzył.  Lampy nadal szukam :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

Ja swoich kotków nie mam bo moja zaraza nie lubi ale sporo ich po ogrodzie się kręci.

Moja kocimiętka jakoś się kotom opiera. Albo koty jakieś dziwne , nie reagują na nią - mimo że jest ich kupa ( osiem moich i pięć dochodzących).

 Podniosę na nocnej zmianie :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Marudzia napisał:

Moja kocimiętka jakoś się kotom opiera. Albo koty jakieś dziwne , nie reagują na nią - mimo że jest ich kupa ( osiem moich i pięć dochodzących).

 Podniosę na nocnej zmianie :)

Moje i dochodzące wyżywają się na

KOCIMIĘTKA właściwa /Nepeta cataria /

image.jpeg.ce86c76c6e0e9629af036e4d098e1d53.jpeg

 

 

tej nie ruszają wcale

KOCIMIĘTKA OGRODOWA (Nepeta mussinii)

spacer.png

 

Ale zapach ma fajniejszy kocimiętka właściwa :)

 

 

 

2 godziny temu, uxmal napisał:

:) też szukam lampy.  Trzy lata mija i nic,  dwa lata szukałam kwietnika :)))kwietnik znalazłam tzn człowieka który zrobił mi taki jaki mi się wymarzył.  Lampy nadal szukam :)

Też kilka lat szukałam, masz jeszcze troszkę czasu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, jankamałpa napisał:

dostałam na priv info, że zakupiłam stapelie, ale to chyba pomyłka, ja chyba nic nie kupowalam interesowały mnie pewne roślinki, ale na pewno nie kaktusy. Zamówiłabym  z pozycji 60 żywokost 3 sztuki i jasnote gajowiec też 3 sztuki, ale są chyba już sprzedane.

Poz. 60 i jasnota są na grzędzie, mogę przygotować :)

Chętną na stapelię odnalazłam :))))

 

 

 

Dobrej nocy kfffiatuszki :)))

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...