Jump to content
Dogomania

Zakończony - Kwiatki z Lolciowej rabatki --- czynne do 27.09. 2020 godz. 20.00


ona03

Recommended Posts

Dnia 31.08.2020 o 09:47, ona03 napisał:

102.  Kaktuski

 

a/  pojedyńcze sadzonki  ----- 4 zł/szt - ----------

 

spacer.png

 

b/   kilkuletnie sadzonki  w doniczce

większe 2 szt -------- 7  zł/szt - ----------

 

mniejsza 1 szt -------- 4  zł/szt - ----------

spacer.png

 

 

c/  pojedyńcze sadzonki  z doniczek ----- 1 zł/szt - ----------

 

cała doniczka od lewej ------- 10 zł

 

stapelia w środku 7 zł

 

kaktusek z prawej 15 zł  / latek ma sporo :)))

spacer.png

 

d/  kaktuski w doniczkach  ----- 6zł/szt - ----------

spacer.png

 

 

e/  kaktuski  w doniczkach 

 

pierwszy od lewej ----- 7 zł ----------

 

drugi  od lewej ----- 5 zł ----------

spacer.png

 

Dnia 31.08.2020 o 10:02, ona03 napisał:

103.  Kwiatki doniczkowe

a/ fuksja -------------- 2 szt - 6 zł/szt - ----------

 

spacer.png

 

 

b / koleus ---------- 1 szt - 5 zł/szt - ----------

spacer.png

 

 

b / koleus ---------- 1 szt - 5 zł/szt - ----------

--------------

spacer.png

 

 

 

Koleusy najczęściej uprawia się w doniczkach, jako rośliny domowe, jednak latem całkiem dobrze radzą sobie również w gruncie lub na tarasie. I coraz częściej są traktowane właśnie jako rośliny balkonowe.

Koleusy są roślinami pochodzącymi z klimatu tropikalnego i mają bardzo duże wymagania co do słońca, ciepła oraz wilgoci. Bezwzględnie wymagają stanowiska słonecznego, inaczej natychmiast się wyciągają i tracą ubarwienie. Nie znoszą również suszy i kiedy wilgotność podłoża jest niedostateczna, liście bardzo szybko więdną. Jednocześnie nie mogą rosnąć na terenie podmokłym lub w pojemniku, gdzie zalega woda, gdyż wtedy z kolei łatwo gniją.

Koleusy czasami mogą nam zakwitnąć, ale ponieważ kwiaty nie wyglądają dekoracyjnie, lepiej jest je usuwać. Tym bardziej, że dość mocno osłabiają całą roślinę. W uprawie doniczkowej pokrzywki rzadko osiągają wysokość powyżej 50-80 cm, choć w naturze mogą dorastać nawet do kilku metrów.
 
 

Czy tylko jakie widzę zdjęć? 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, ona03 napisał:

uxmalku

 

spacer.png:)

 

Klasyczna torba DekumDekum
Bez zamka, bez kieszonki w środku .

Tło jaśniejsze -waniliowe, bez zwisających uszek :)))


Rozmiar ok. wys. -  47

szer. - 45cm.

dług . ucha  - 60 cm

szer. taśmy - 2,8 cm
Materiał: poliester 100%.

 

książki wieczorkiem :)

Za duża oneczko. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Besia11 napisał:

Paczkę odebrałam, za kwiatki wpłaciłam , proszę o podanie kosztów wysyłki.
 

Bardzo proszę :))))

Wysyłka ----------------13,99

koszty pakowania ------- 1,00

----------------------------------

razem -----------------14,99

 

 

 

1 godzinę temu, b-b napisał:

 

Czy tylko jakie widzę zdjęć? 

U mnie też się chowają ......

 

 

 

1 godzinę temu, koja napisał:

Przesyłka odebrana - dziękuję pięknie :)

Dziękuję za wiadomość :))))

 

 

51 minut temu, uxmal napisał:

Za duża oneczko. 

Dla mnie też :)))

 

 

 

49 minut temu, uxmal napisał:

Oneczko chyba nie wpisałas kaktusów ?

Te opuncjowata po lewej I ten zbiór kaktusów w jednej donicy po prawej.

Nooooo, nie zapisałam, już się poprawiam :)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry :)) U mnie burza i leje deszcz. 

Oneczka, ślicznie dziękuję za kwiatuszki :) Paka dotarła cała i nie uszkodzona :) 

Cieszę się, że od tyłu lat ciągle Ci się chce organizować kwiatowy bazar i dzięki temu możemy cały czas uzupełniać swoje ogrodowe kolekcje :) 

Dobrze, że jest takie miejsce, gdzie można wirtualnie podziwiać kwiaty i wymieniać się poradami, czy też opowiadać o swoich sukcesach i porażkach hodowlanych ;) 

 

 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, Iv_ napisał:

 

Cieszę się, że od tyłu lat ciągle Ci się chce organizować kwiatowy bazar i dzięki temu możemy cały czas uzupełniać swoje ogrodowe kolekcje :) 

Dobrze, że jest takie miejsce, gdzie można wirtualnie podziwiać kwiaty i wymieniać się poradami, czy też opowiadać o swoich sukcesach i porażkach hodowlanych ;) 

 

 

Iwonka jest niezmordowana w kwietnych bazarkach. Nigdy ( do tego roku) nie miałam pociągu ogrodniczego a i tak z przyjemnością zaglądałam. A teraz będę czerpać garściami.

 

Jak i kiedy przesadzać sosenki ( i 1 modrzew)samosiejki różnej wielkości żeby była szansa, że się przyjmą?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, NikaEla napisał:

Iwonka jest niezmordowana w kwietnych bazarkach. Nigdy ( do tego roku) nie miałam pociągu ogrodniczego a i tak z przyjemnością zaglądałam. A teraz będę czerpać garściami.

 

Jak i kiedy przesadzać sosenki ( i 1 modrzew)samosiejki różnej wielkości żeby była szansa, że się przyjmą?

Całe szczęście, że Oneczce się nie nudzi wystawianie tych bazarków ;) 

Ja od zawsze pasjonowałam się kwiatami :)

Wszystko co posadzone we wrześniu, październiku dobrze się przyjmuje. Lepiej niż sadzenie wiosną. Myślę, że śmiało możesz przesadzać swoje samosiejki :) 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Iv_ napisał:

 

Wszystko co posadzone we wrześniu, październiku dobrze się przyjmuje. Lepiej niż sadzenie wiosną. Myślę, że śmiało możesz przesadzać swoje samosiejki :) 

Tak zrobię , choć problemem jest brak wody. Na działkę jeździmy tylko sobotami, i jeden raz w tygodniu po pracy. Wodę przywozimy w baniakach, a co za tym idzie nie mam jej duzo :(

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, NikaEla napisał:

Tak zrobię , choć problemem jest brak wody. Na działkę jeździmy tylko sobotami, i jeden raz w tygodniu po pracy. Wodę przywozimy w baniakach, a co za tym idzie nie mam jej duzo :(

Problem wody na działce znam bardzo dobrze. Kiedyś przywoziliśmy w beczce od sąsiada. Teraz mamy własną głębinową studnię i mogę chlapać do woli. Ale cały czas jest we mnie taki szacunek do wody i jej nie nadużywam, bo całe lata woda była cennym skarbem dla nas. 

Teraz robi się coraz chłodniej, rano dużo rosy. Rośliny mają więcej wilgoci. Szanse są duże na rośniecie :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, NikaEla napisał:

Jak i kiedy przesadzać sosenki ( i 1 modrzew)samosiejki różnej wielkości żeby była szansa, że się przyjmą?

Elutku, widzę że złapałaś bakcyla i  Twój pociąg ogrodniczy nabiera rozpędu. I wcale Ci się nie dziwię...

Przechodziłam  ten etap w życiu i był fascynujący z racji coraz to nowych dla mnie  odkryć.

 Mimo ton literatury fach.(Internetu wtedy nie było),  popełniłam mnóstwo  błędów, a najwięcej w planowaniu nasadzeń.

 Nie wiem czy Twoja działeczka jest rekreacyjna czy budowlana ale jaka by nie była, dobrze przemyśl obecność „leśnych”  drzew na niej. Za 20 lat (a to ino mignie), będziesz miała ‘Enty” wielkości komina elektrociepłowni. To jedna z moich  malutkich kiedyś „sosenek”, a mam ich jeszcze kilkanaście. Wyciąć Jej nie mogę , przycięcie tylko metodą alpinist. (bardzo kosztowne). W ogrodzie cień, pretensje sąsiadów...ech.

img_20200918060701_sosna1_zmniejszamy_pl.thumb.jpg.d4c52c2ede70a8dd36518ef3ca53e7a1.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, togaa napisał:

Elutku, widzę że złapałaś bakcyla i  Twój pociąg ogrodniczy nabiera rozpędu. I wcale Ci się nie dziwię...

Przechodziłam  ten etap w życiu i był fascynujący z racji coraz to nowych dla mnie  odkryć.

 Mimo ton literatury fach.(Internetu wtedy nie było),  popełniłam mnóstwo  błędów, a najwięcej w planowaniu nasadzeń.

 Nie wiem czy Twoja działeczka jest rekreacyjna czy budowlana ale jaka by nie była, dobrze przemyśl obecność „leśnych”  drzew na niej. Za 20 lat (a to ino mignie), będziesz miała ‘Enty” wielkości komina elektrociepłowni. To jedna z moich  malutkich kiedyś „sosenek”, a mam ich jeszcze kilkanaście. Wyciąć Jej nie mogę , przycięcie tylko metodą alpinist. (bardzo kosztowne). W ogrodzie cień, pretensje sąsiadów...ech.

img_20200918060701_sosna1_zmniejszamy_pl.thumb.jpg.d4c52c2ede70a8dd36518ef3ca53e7a1.jpg

 

Basieńko, póki co to nasza działka jest cała w sosenkach 2-3 metrowych. Wycinamy powoli , część chcemy zostawić żeby dawały cień.  Faktem jest, że nie ogarniamy tego wszystkiego co tak szybko rośnie i uczymy się dopiero co robić. Dom nam się marzy... Ale wątpię abyśmy finansowo i organizacyjnie ogarnęli budowę. Na razie zbieramy maślaki, postawiliśmy płot i kosimy i przycinamy co się da.

Link to comment
Share on other sites

Oddali internet, odpowiem wieczorkiem, teraz do pracy :)))

 

 

14 godzin temu, Livka napisał:

Ślicznie dziękuję - paka dotarła, wszystko już posadzone :)

Czy już jestem rozliczona czy mam jeszcze coś dopłacić ?

Po awarii dogo jestem jakaś niepozbierana ...

Rozliczone jest, zostało 0,50 zł nadpłaty :)))))

Dziękuję za wiadomość :)

 

 

 

12 godzin temu, dwbem napisał:

To ja poproszę o stapelię w doniczce i podanie konta i kwoty do zapłaty.

Ok, czym wysłać ? Może być paczkomat, najtaniej :)

 

 

 

11 godzin temu, mgog napisał:

O rany kurier był 9.30 i paczki nie odebrałam bom była w pracy. Dzwoniła, ale w czasie lekcji nie odbieram. Umówiłam się na jutro czy moje maleństwa dadzą radę :(

Dadzą radę :)))

 

 

Bawcie się dobrze na grzędach, pędzę do pracy...

 

moja róża w tym roku zaszalała z kwiatkami :)))))

spacer.png

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzień doby :)   Po latach wracam i co widzę? - cudowności :)  Wszystko mi się podoba.

   Bardzo proszę:

przebiśniegi ( 3 ) - 5 sztuk,

jaśmin (11) - 1x,

  bluszcz zielono - żółty ( 20) - 1x,

ciemiernika białego ( 22) - 1x,

kuklik ( 35a) - 2x, 

liliowce - 1x58h i 1x 58l,

fiołki - 61b i d po razie.

I jeszcze  po jednej sztuce wiciokrzewu, hibiskusa białego i budlei ( 66, 75, 79)

A na deser 2x żółte maliny.

 Dziękuję :)

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...