Jump to content
Dogomania

Roślinki na operację u Barytona ZAKONCZONY, ROZLICZONY- SERDECZNIE DZIĘKUJĘ


Jaaga

Recommended Posts

Chciałam wszystkich przywitać  i zaprosić na bazarek, z którego ewentualny dochód bedzie przeznaczony na operację usunięcia pocisków w szyi Barytona:   https://www.dogomania.com/forum/topic/352141-z-ukrainy-dwa-istnienia-boston-w-ds-postrzelony-baryton-operacja-0209-koszt-5000-zł-plus-szpitalik-300-złd-błagam-o-pomoc/

Przewidywany koszt operacji to ok 5000 zł + 300 zł za każdą dobę w szpitaliku. Liczy się więc każda zebrana złotówka.

Bazarek bedzie trwał do 03.09.20, do godz. 20.00. 

Roślinki są do licytacji, jest równiez możliwość zakupu w opcji KT, za dwukrotność ceny wywoławczej.

Do ceny roślin proszę doliczyć cenę wysyłki Pocztą Polską, możliwy odbiór osobisty w Katowicach po uzgodnieniu.

Jesli ktos chciałby pomóc Barytonowi, a nie ma ochoty kupować roślin, to jest mozliwość zakupu cegiełek  - 5 zł za wirtualną, symboliczną doniczkę dla pomagających mu tu roślinek

Serdecznie zapraszam!

 

DSC04954.JPG

ROZLICZENIE:

Nesiowata - cegiełki 2 szt.-10 zł - WPŁACONE 15 ZŁ

Jo37 - cegiełki 4 szt. -20 zł - WPŁACONE 20 ZŁ

Anula -cegiełki 4 szt.-20 zł - WPŁACONE 20 zł

Terra - cegiełki 2 szt - 10 zł, nr 5 nasiona - 5 zł = 15 zł  WYSŁANE, WPŁACONE na Barytona 48 zł

b-b - nr 1 - 7 zł,nr 4-3zł, nr 10-5 zł, nr 12 - 5zł, nr 9 5 szt.-10 zł, nr 17 - 5 zł, nr 26 - 3 zł, 29 -12 zł,  nr 23 - 2 zł + nr 18 - 5 zł= 57 zł , WYSŁANE, WPŁACONE 57 zł

Aldrumka - nr 1 (z pierwszego zdj., )-14 zł, nr 7 , 3 szt.-3 zł, nr 9 - 3 szt. - 6 zł, nr 10 - 5zł, nr 20 - 5 zł, nr 27 - 3 zł, nr 31 -4 zł = 40 zł WPŁACONE NA konto ZEA 50 ZŁ

ona03- nr 2-10 zł, nr 3-10 zł, nr 4, 3 szt.-18 zł, nr 5, 2 szt.-20 zł, nr 5 - nasionka - 10 zł, nr 6 - 5 szt.-10 zł, nr 7-30- zł , nr 9-2 szt -4 zł, nr 11 - 10 zł, nr 23 - 2 zł, ne 24 - 3 zł, ne 30 - 2 zł= 129 zł - WYSŁANE, WPŁACONE 204 ZŁ

3 x - nr 4 - 3 szt. -18 zł, nr 18 -10 zł, nr 21 - 14 zł, nr 22 -10 zł=52 zł, WYSŁANE, WPŁACONE 52 ZŁ

mdk8 - nr 6 - 5 szt. 10 zł, WYSŁANE

Guccio -nr 6 -20 zł, nr 9 10 zł= 30 zł, WYSŁANE, WPŁACONE na Barytona 44 ZŁ

lunaremermaid - nr 10 - 5 zł, nr 12 - 5zł =10 zł, ODBIÓR OSOBISTY W KATOWICACH w październiku, WPŁACONE 15 zł

Malachit - nr 5 - nasiona - 5 zł, WYSŁANE, WPŁACONE na Barytona 13 zł

agat21 - nr 5 s - 5zł, nr 8 - 2 szt. - 4 zł, nr 14 - 4 zł, nr 19 - 25 zł, nr 24 - 3 szt - 9 zł = 47 zł, WYSŁANE , wpłacone 47 zł

BARYTON otrzymał 608,50 zł. Aldrumka wpłaciła 50 zł bezpośrednio na ZEA, więc ja przelewam na konto fundacji 558,50.

Bardzo gorąco wszystkim dziekuję

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cegiełka -  wirtualna doniczka  -5 zł

Nesiowata - 2 szt.

Jo37 - 4 szt.

Anula - 4 szt.

terra - 2 szt.

 

doniczka.jpg

1. Kaktusik opuncjopodobny - 7 zł - są 2 szt.

a. b-b za wywoł.

b.Aldrumka  KT (ten ze zdjecia)

2. trzykrotka w paseczki , rózowo-zielono-białe ( w tej samej doniczce) - wywoł. 5 zł

ona03 - KT 10 zł

3.Trzykrotka zielone listeczki,  juz bardzo ładnie rozrośnięta ( na zdjęciu w doniczce za kaktusem) - 5 zł

ona03 -KT 10 zł

DSC05214.JPG

4. Trzykrotka w rózowo-bordowe paski   - jeden ukorzeniony pęd z przedstawionej na zdjeciu doniczki, duże liście - 3 zł, 7 pędów

a ona03 KT

b ona03  KT

c ona03 KT

d 3 x KT

e 3 x KT

f  3 x KT

g b-b za wywoł.

 

DSC05232.JPG

5 Trzykrotka gatunek endemicznie rosnący, ogrodowy. Znalazłam po wprowadzeniu się tu jedna roślinkę w ogrodzie, zebrałam nasionka i teraz mam ich sporo. Ma niepowtarzalne mocno niebieskie kwiatuszki, osiąga duże rozmiary, jesienią mozna zbierac nasionka i wiosną bez problemu wyrastaja kolejne. trzymam je w doniczkach, ale zimą prawie całe marnieją. Za to na zewnątrz sa przepiękne od wiosny do mrozów. Na zdjeciu jest roslina poglądowa. Mogę podzielić się z 5 sztukami lub przesłac nasionka, jak zbiorę ok 30 szt. - koszt 5 zł za roslinkę lub 5 zł za paczuszkę nasion.  

a ona03 KT

b ona03 KT

c agat21 5 zł

d

e

ona03 porcja nasion KT za 10 zł

terra  5 zł porcja nasion

DSC01670.JPG

DSC05209.JPG

Link to comment
Share on other sites

6. poziomki, młode rozsady na pędach - 1 szt.- 1 zł, moze byc 15 szt. Dodam jeszcze 10 szt., skoro jest nimi zainteresowanie. Czyli jeszcze jest wolnych 10 rozsad poziomkowych.

mdk8 - 5 szt KT

guccio - 10 szt. KT

ona03 5 szt KT

DSC05256g.JPG

DSC05255.JPG

7. Zielistka duża, z licznymi małymi roślinkami (bez bordowej begonii widocznej w tej samej doniczce) - 15 zł lub małe roślinki  1 zł za sztukę. Mam wiele mlodych.

ona03 KT duza roślina z pędami

Aldrumka 3 szt. małych po 1 zł.

DSC05249.JPG

DSC05252.JPG

8. Żyworódka, dość duże, ok 15-20 cm rosliny 10 zł za szt. , mam 5 szt. malutkie 2 zł za szt.

agat21 2 szt. małe - 4 zł

DSC05212s.JPG

9. Wężowy kaktusik czy sukulent, jeden pęd z ziemi - 1 zł, dostępnych 10 pędów. Na zdjęciu roslina matka, zeby było widac, jak reprezentacyjnie wygląda rozrośnięta roslina

1. ona03 KT

2. Ona03 KT 

3.Aldrumka KT

4.guccio KT

5.guccio KT

6.guccio KT

7. guccio KT

8. guccio KT.

9. Aldrumka KT

10. Aldrumka KT

b-b - dodatkowych 5 szt do ukorzenienia -10 zł

 

 

DSC05224.JPG

DSC05244.JPG

Link to comment
Share on other sites

10. Kaktusik, bardzo reprezentacyjny, ma kwitnąć na żółto, ale jeszcze nie miałam kwiatków, poglądowo na drugim zdjęciu roslina matka - 5 zł, 3 szt.

a. Aldrumka za wywoł.

6. b-b - za wywoł

c. Lunarmermaid za wywoł.

DSC05231.JPG

DSC05250.JPG

11. kaktus, ten sam gatunek, co powyżej, ale ma proste pędy, rosnie bardzo duży, z pięknymi pomarańczowo-czerwonymi reprezentacyjnymi kwiatami, niestety juz przekwitły. Mniejsze rosliny - 5 zł za szt., 3 szt. Kolejna spora i pięknie rozrosnięta - 15 zł. Na dole postu umiesciłam fotke kwitnącej rosliny.  

ona03 mniejsza roslinka KT - 10 zł

DSC05227.JPG

DSC05219.JPG

DSC05277.JPG

12. Sukulent, który ma dlugie łodygi, zakończone "kwiatami" Jest wysoki i bardzo ozdobny. Mała roślinka ukorzeniona, z doniczki - 5 zł, Roslina matka na zdjęciu poglądowo. Są 2 szt.

1.Lunarmermaid za wywoł. 5 zł

2. b-b za wywoł.

DSC05220h.JPG

DSC05276.JPG

13. kaktus juz dość wysoki - 5 zł

DSC05248.JPG

14 Młody, ale spory odrost aloes - 4 zł

agat21 - 4 zł

DSC05239.JPG

Przykład kwitnącego kaktusa nr 11. Kwiaty są piekne i pojawiają się od wiosny do lata.

DSC01327j.JPG

Link to comment
Share on other sites

15. podrosnięty wysoki kaktus ( ten zielony, przed sukulentem), rosnie bardzo duży. Jego "matka" ma ponad 1,5 m. - 7 zł

DSC05286.JPG

16. Ten sam kaktus, co powyżej, ale już wysoki i rozrosnięty - 15 zł

DSC05284.JPG

17 Kaktus - 5 zł

b-b za wywoł.

DSC05216.JPG

18.Kolorowa trzykrotka, roslinka widoczna na zdjeciu, już ślicznie rozkrzewiona, są to 2 pędy, 5 zł

3 x za KT

druga trzykrotka pasiasta dodana na zyczenie b-b - 5 zł

DSC05393.JPG

19. trzykrotka zielone listeczki, od spodu oraz łodyżki bordowe, duża roslina - 25 zł

agat21 - 25 zł

DSC05396.JPG

20. Trzykrotka, jedna roslinka w paseczki, krótsza - 5 zł,

Aldrumka za wywoł.

21 trzykrotka liście zielone, długie pędy widoczne na zdjeciu  - 7 zł

3 x KT

DSC05398.JPG

22. Moja ulubiona całkiem różowa trzykrotka.Na tle zielonych roślin wygląda niesamowicie, szczególnie zimą rozjaśnia otoczenie. Mogę wyjąć tylko jeden pęd widoczny na zdjęciu i dorzucę do niego paskowany - 5 zł

3 x KT

DSC05405.JPG

23. Jesli ktoś ma kawałek nieuzytku w ogródku, to polecam nasiona takiej gigantycznej reprezentacyjnej dyni. U nas rośnie sobie w mini ogrodku z dwoma krzakami, osiągnęła 1,5 m. wysokości, wygląda niesamowicie, ma mnóstwo ogromnych, przywabiających zapachem pszczoły kwiatów. Jeszcze tak ogromnych dyni nie widziałam. Podzielę się nasionkami. Porcja wysuszonych ok 30 szt - 2 zł  

a. ona03 - 1 szt. 

b. b-b - 1 szt. DSC05416.JPG

24. Chrzan - niedoceniana roslina. Niewiele osób wie, że liście tez są jadalne i świetnie nadają się do kanapek czy sałatek. Maja lekko ostrawy smak, nadają wyrazu np serom. W liście latem mozna zawijac masło, dłużej nie jełczeje dzięki antybakteryjnym i antywirusowym składnikom w chrzanie. Karmię nimi też nasze nutrie i króliki, więc polecam jesli ktoś ma króliki, bo domowe nutrie to raczej rzadkość ;) Korzenia nie musze zachwalac. Wykopany korzeń bez lub z liśćmi wedle zyczenia  - 3 zł

a. ona03 1 szt,

b.agat21 3 szt - 9 zł

DSC05417.JPG

25. malina ogrodowa- krzak 5 zł, ilość obojętna, mam ich pół ogródka i zero czasu na robienie przetworów, lisćmi tylko karmię króliki.

DSC05428.JPG

26. Patyczak cieniutki 3 zł. 

b-b za wywoł.

DSC05350.JPG

27. Stapelia - kępka - 3 zł, 2 szt. Szubko się ukorzenia i rozrasta, ma cudne, duże kwiaty. Niestety, nie mam zdjęć.

a. Aldrumka za wywoł.

b.

DSC05310.JPG

29. Patyczak grubszy i ciągle kwitnący malutkimi, żółtawymi kwiatuszkami. W tej donicy są dwie duże rośliny - cena jednej 12 zł 

b-b za wywoł.

DSC05347.JPG

30. nasiona dużej pomarańczowej dyni.  Wielkosć widoczna w porównaniu z jabłkiem. U nas pnie się po siatce ogrodzeniowej. Wygląda bosko. Porcja 30 szt. - 2 zł

a. ona03 - 1 porcja

DSC05419.JPG

31. Śliczny kaktusik, dłuższy ale delkatny, ukorzeniony - 4 zł

Aldrumka za wywoł.

DSC05385.JPG

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, guccio napisał:

Na dobry początek poproszę nr 9x5.

Nie jestem miłośniczką kaktusów ale ten jest fajny.

Dziękuję. Jest naprawdę super, nie ma kolców i rosna długie pędy do gory, nie opadają. Miałam na metr wysokie, ale zostawiłam uchylone okno i przeciąg znrzucił doniczkę. Częściowo sie połamały górne pędy i te własnie zasadziłam osobno.

 

34 minuty temu, mdk8 napisał:

nr. 6  - 5 szt KT poproszę 

Dziękuję. Mam je juz wsadzić do ziemi, żeby puściły korzonki czy takie na pędzie? Ja je kupiłam w doniczce jako wiszące, ale jak normalnie sadze, to rosna duże.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Dziękuję. Jest naprawdę super, nie ma kolców i rosna długie pędy do gory, nie opadają. Miałam na metr wysokie, ale zostawiłam uchylone okno i przeciąg znrzucił doniczkę. Częściowo sie połamały górne pędy i te własnie zasadziłam osobno.

 

Dziękuję. Mam je juz wsadzić do ziemi, żeby puściły korzonki czy takie na pędzie? Ja je kupiłam w doniczce jako wiszące, ale jak normalnie sadze, to rosna duże.

poproszę do ziemi :)

Link to comment
Share on other sites

Ojej...! Ja dzięki Dogomankom stałam się mocno roślinkowa... aż muszę mieć limit miesięczny ustalony w budżecie ;) Dobrze, że z kaktusami nie umiem się dogadać, bo bym się tutaj obkupiła. Tak czy tak, świetny bazarek, oby trafił w gusta roślinoholików :)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tyśka) napisał:

Ojej...! Ja dzięki Dogomankom stałam się mocno roślinkowa... aż muszę mieć limit miesięczny ustalony w budżecie ;) Dobrze, że z kaktusami nie umiem się dogadać, bo bym się tutaj obkupiła. Tak czy tak, świetny bazarek, oby trafił w gusta roślinoholików :)

Za to kaktusy ze mną potrafia dogadac się bez problemu i juz nie mam ich gdzie dawac, sa takie duże i tyle ;) Tylko przez koty nie moge miec takich mocno kłujących, ale cała reszta bujnie rosnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...