Jump to content
Dogomania

Mała maltańcztyca i jej Papcio szukaja porady.


Fiśk@

Recommended Posts

Hej.

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Maltanki, mam parę pytań związanych z jej wychowaniem a właściwie z tym jak oduczyć ją pewnych rzeczy. 

Otóż tak.

1.Powiedzcie mi jak oduczyliście szczeniaki gryzienia (palce, broda, włosy), poradniki internetowe radzą krzyczeć ała żeby dać do zrozumienia że boli, z początku działało intensywność była mniejsza, teraz fiśka traktuje to jako najlepszą zabawę. Do jakiego wieku mleczaki rosną?

2. Filutek od początku załatwiał swoje potrzeby na mate, teraz coś jej się odwidziało, czym to jest spowodowane? Wzmacniałem pozytywnie za każdym razem jak waliła na matę.

3. Najgorsza rzecz, filutek zostaje sam, z początku był spokój, później syrena jej się załącza, właściwie jest wkurzona bardziej niż płacze. Jak jest z buniem (kundelek) to jest ok i właściwie większość czasu są razem ale zdarza się tak że mama wyprowadza Bunia a Filutek musi zostać w domu i jest wtedy draka, macie jakieś metody na przetłumaczenie? 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...