Jump to content
Dogomania

Cocker Spaniel Angielski, czy nadal warto kupić z Zkwp?


damianKr

Recommended Posts

Quote

Jak dasz cześć z puszki, to resztę trzeba  z puszki wyciągnąć, włozyć np do zakręcanego słoiczka szklanego i dopiero do lodówki.  Pewnie wiesz, ale piszę dla porządku -nie zostawia sie jedzenia w otwartej puszcze na później - pusta puszke do kosza

Tak, to już czytałem z temperaturą również wiem żeby nie podawać psu zimnego jedzenia.

A czy nie będzie problemem to że to nie są karmy dedykowane dla szczeniaków?

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, damianKr napisał:

Tak, to już czytałem z temperaturą również wiem żeby nie podawać psu zimnego jedzenia.

A czy nie będzie problemem to że to nie są karmy dedykowane dla szczeniaków?

Ale które konkretnie?   przeważnie te lepsze  karmy to nie mają podziału na wiek - bo wychodzi się z założenia, ze jeśli są rzeczywiście porządne to nadają się i dla samodzielnie jedzącego szczeniaka   i dla dorosłego psa. No chyba że to pies ze specjalnymi potrzebami. Zgodnie z  przepisami sam napis na karmie "karma dla szczeniaka" nie ma żadnej wartości. W przypadku karmy suchej po prostu chrupki są mniejsze. .

https://www.kocimietka.pl/alpha-spirit/1680-alpha-spirit-indyk-z-malinami.html Karma mokra, pełnoporcjowa, monoproteinowa dla psów wszystkich ras i wieku Alpha Spirit.

 

A czy to prawda co producent napisze na karmie -to już inne pytanie.

Czyli trzeba by np  sprawdzić kto faktycznie  produkuje np karmę  alpha spirit i gdzie i czy jest wiarygodny.  Ze strony internetowej sklepu ( z regulaminu) https://sklep.alphaspirit.pl/regulamin,11 wynika , ze  pod ta nazwą jest 2 panów i spółka kapitałowa.

Sprzedawca - Pawł Kwiecień i Pawł Mazurkiewicz, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą MPPK Sp. z.o.o. Sp.k. , w Psarach (51-180) przy ul. Głównej 60, hala A4, NIP 8942785488, REGON 020137462 , działającymi wspólnie w ramach sp.z.o.o sp.k pod nazwą MPPK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa. z siedzibą w Psarach, NIP: 8943049521, REGON: 022284428 .,email: [email protected]

  Sklep - sklep internetowy prowadzony pod adresem https://sklep.alphaspirit.pl/ (zwany też dalej Portalem).

 

  z KRS wynika, że spółka komandytowa MPPK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa. powstała w 2019 r (data rejestracji w KRS) 1 październik 2019 r z przekształcenia spółki cywilnej.ALPHA SPIRIT POLSKA PAWEŁ KWIECIEŃ PAWEŁ MAZURKIEWICZ SPÓŁKA CYWILNA.

i że obecnie ta spółka komandytowa ma jako przedmiot działalności wpisane rożne rzeczy, też produkcję karmy dla zwierząt domowych

46, 38, Z, SPRZEDAŻ HURTOWA POZOSTAŁEJ ŻYWNOŚCI, WŁĄCZAJĄC RYBY, SKORUPIAKI IMIĘCZAKI2.Przedmiot pozostałej działalnościprzedsiębiorcy145, 11, Z, SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I FURGONETEK246, 31, Z, SPRZEDAŻ HURTOWA OWOCÓW I WARZYW346, 75, Z, SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW CHEMICZNYCH446, 90, Z, SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA547, 76, Z, SPRZEDAŻ DETALICZNA KWIATÓW, ROŚLIN, NASION, NAWOZÓW, ŻYWYCHZWIERZĄT DOMOWYCH, KARMY DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH PROWADZONA WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH647, 91, Z, SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJLUB INTERNET749, 42, Z, DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z PRZEPROWADZKAMI868, 20, Z, WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI910, 92, Z, PRODUKCJA GOTOWEJ KARMY DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH

 

Pewnie można by do nich napisać i zapytać gdzie konkretnie maja fabrykę/produkują karmę i kto konkretnie , z nazwiska i tytułu naukowego, układa składy karm i jest odpowiedzialny za całokształ.  Ciekawe czy by odpisali czy to wielka jest tajemnica, Bo na ich stronie tylko jest takie pitu pitu, i bajki dla dzieci, a żadnych konkretów.

Ale inne sklepy też mają na swoich stronach tylko  pitu pitu. Dopóki ci co kupują karmę nie będą  sie tym intersowac i pytac kto i gdzie robi karmę - w sensie np gdzie jest fabryka, kto, z nazwiska jest odpowiedzialny za skład  itd -to po co sie maja wysilac i pisać. Wklejają zdjecie wilków, piszą bajki i jest ładnie

zakładka o nas https://b2b.alphaspirit.pl/onas,25-

  -porażka jak dla mnie, ale dopóki konsumenci nie będa wymagac konkretów to będą takie bajki w opisach

Misja

Nasza misja jest prosta i przekonywująca. Poprzez doskonałe pożywienie, pragniemy zwrócić psom ich korzenie. Chcemy żywić je w sposób naturalny, tak jak żywili się ich przodkowie, wilki.

 

 

Porównując same składy, czyli to co deklarują na swojej stronie,   to ich składy są przyzwoite . Ale oczywiscie nie wiem czy te deklaracje mają odbicie w rzeczywistości czy to takie same bajki jak ich misja.

 

Tutaj na stronie Głównego Inspektoratu weterynaryjnego  jak sie wejdzie w wytyczne żywieniowe https://www.wetgiw.gov.pl/handel-eksport-import/karmy-dla-zwierzat-domowych na str 59 jest tabela  o zapotrzebowaniu energetycznym przez psy i widać jak bardzo dużo jedzą szczeniaki

Tabela VII-8.Średnie zapotrzebowanie energetyczne w okresie wzrostu i reprodukcji u psów. -nie  da sie wkleić całej , ale zobacz sobie na tamtej stronie -szczeniaki im są wieksze tym  mniej jedzą

Do 50% masy ciała psa dorosłego 210 kcal/kg0,75880 kJ/kg0,7550

do 80% masy ciała psa dorosłego175 kcal/kg0,75730 kJ/kg0,7580

do 100% masy ciała psa dorosłego140 kcal/kg0,75585 kJ/kg0,

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ręce opadają jak czytam te wszystkie porady. Mam psy 53 lata, rasowe, duże, byłam hodowczynią i tylko rozi napisała prawdę - też przez te wszystkie lata karmiłam swoje szczeniaki i dorosłe przede wszystkim surową wołowiną ale urozmaicałam im jedzenie i gotowanym mięsem drobiowym, dostawały i do dzisiaj dostają mleko, ser, jajka, warzywa i przez te wszystkie lata nie wiem co to alergie, biegunki, wszelkie choroby jelitowe, psy w większości były wystawowe i do śmierci trzymały formę - ani nie tyły ani nie były za chude.

A suchą karmę jadły tylko na wyjazdach za granicę bo tam nie mogłam karmić mięsem. A teraz jeżeli czasem dostają cośgotowego to tylko dobre puszki tak dla urozmaicenia albo kiedy nie mogę przygotować normalnego jedzenia.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, dwbem napisał:

Ręce opadają jak czytam te wszystkie porady. Mam psy 53 lata, rasowe, duże, byłam hodowczynią i tylko rozi napisała prawdę - też przez te wszystkie lata karmiłam swoje szczeniaki i dorosłe przede wszystkim surową wołowiną ale urozmaicałam im jedzenie i gotowanym mięsem drobiowym, dostawały i do dzisiaj dostają mleko, ser, jajka, warzywa i przez te wszystkie lata nie wiem co to alergie, biegunki, wszelkie choroby jelitowe, psy w większości były wystawowe i do śmierci trzymały formę - ani nie tyły ani nie były za chude.

A suchą karmę jadły tylko na wyjazdach za granicę bo tam nie mogłam karmić mięsem. A teraz jeżeli czasem dostają cośgotowego to tylko dobre puszki tak dla urozmaicenia albo kiedy nie mogę przygotować normalnego jedzenia.

 

 Ale damianKr nie jest hodowcą, nie ma psów od 53 lat, nie ma psów rasowych dużych, które od szczeniaka jedzą surowe, tylko ma 4 kg spaniela wychowanego na suchym. Nie ma też doświadczenia ani praktycznego ani teoretycznego w wychowywaniu  ani karmieniu psów, ani 53 letniego ani żadnego.  

Moje psy tez są na surowym, ale co  z tego?  Docelowa on tez chce karmic surowym, ale na razie to nie ma ani wiedzy ani doświadczenia. Za 53 lata pewnie tez będzie miał doświadczenie.

Surowa wołowina tez nie jest lekarstwem na całe zło tego świata -niestety

Dajesz Rocco, jak juz dajesz?

Bo moje suki po puszkach typu Rocco, Lukullus dla psów to mają biegunkę, a  alpha spirit nie chcą jeść.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A moja Misia jest na puszkach Doliny Noteci, bo innych nie chciała jeść. Kupa prawidłowa. Smaki zmieniam i wszystko jest ok. Pewnie tez ma jakieś wady, ale trudno, to chyba środkowa półka, Miśce starczy, ja się cieszę ze w ogóle chce juz jeść.

Patmol - naprawdę nie lubią alpha spirit? ja mam od nich smaczki i psy uwielbiają. Puszki nie na moją kieszeń, ale pewnie duzo lepsze od Doliny.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Joanienka napisał:

A moja Misia jest na puszkach Doliny Noteci, bo innych nie chciała jeść. Kupa prawidłowa. Smaki zmieniam i wszystko jest ok. Pewnie tez ma jakieś wady, ale trudno, to chyba środkowa półka, Miśce starczy, ja się cieszę ze w ogóle chce juz jeść.

Patmol - naprawdę nie lubią alpha spirit? ja mam od nich smaczki i psy uwielbiają. Puszki nie na moją kieszeń, ale pewnie duzo lepsze od Doliny.

Raz kupiłam na jakąś wycieczkę całodzienną w góry, bo wtedy cos muszę mieć do jedzenia dla psów, a surowe mięso się nie sprawdza. I naprawdę nie chciały jeśc. Zazwyczaj brałam na takie wycieczki gotowane/podgotowane mięso  lub czasem tuńczyka/łososia  w puszce/takiej dla ludzi , więc może w porównaniu z gotowanym mięsem z indyka czy żołądkami z kaczki to nie było zbyt dobre. Moja szpicowata suka tylko powąchała i nawet nie chciała spróbować, uznała za niejadalne, a druga, która jest bardzo żarłoczna i łakoma troszkę zjadła i tez uznała za niejadalne.

Doliny Noteci nie próbowałam, ale tez wiele osób chwali.

 

Link to comment
Share on other sites

Daję Rocco od dawna, wszystkie moje psy jedzą chętnie i nie mają żadnych problemów żołądkowych. Ale każdy pies jest inny. Alpha Spirit przysmaki też jedzą i nic złego się nie dzieje.

Dolinę Noteci unikam bo tam w każdym rodzaju bez względu na to co jest napisane 36% stanowi wieprzowina a tej unikam ale jak psy lubią to niech jedzą. Nie mam zamiaru nikogo pouczać, każdy karmi jak chce, jeżeli to psu nie szkodzi i lubi to jego sprawa. Moje suchą karmę jedzą z niechęciąchoć daję dobrą i bardzo rzadko.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2020 o 14:29, dwbem napisał:

Daję Rocco od dawna, wszystkie moje psy jedzą chętnie i nie mają żadnych problemów żołądkowych. Ale każdy pies jest inny. Alpha Spirit przysmaki też jedzą i nic złego się nie dzieje.

Dolinę Noteci unikam bo tam w każdym rodzaju bez względu na to co jest napisane 36% stanowi wieprzowina a tej unikam ale jak psy lubią to niech jedzą. Nie mam zamiaru nikogo pouczać, każdy karmi jak chce, jeżeli to psu nie szkodzi i lubi to jego sprawa. Moje suchą karmę jedzą z niechęciąchoć daję dobrą i bardzo rzadko.

Dolina nie  wszystkie karmy ma z wieprzowiną. A dlaczego tak tej wieprzowiny się boisz?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mój wet a miałam doskonałego, trzymałam się go 34 lata ale niestety mi zmarł - nie zalecał wieprzowiny dla psów ze względu na nadmiar tłuszczu i czegoś tam jeszcze, moim smakuje wołowina i drób na który nie mają żadnych uczuleń to nie muszę dawać wieprzowiny. Oczywiście jakieś okrawki z wieprzowiny jedzą ale to nie jest podstawa żywienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...