Jump to content
Dogomania

Problem z zostawaniem w domu


Daffy544

Recommended Posts

Witam, nasz piesek Luna jest prawie 2 letnim mieszańcem. Wiem, że pewnie na tym forum były poruszane podobne tematy, ale chciałbym wiedzieć co zrobić w moim konkretnym przypadku bo jak wiadomo każdy pies jest inny :). Sytuacja wygląda następująco. Luna na co dzień mieszka w mieszkaniu z moim ojcem, ja wyprowadziłem się jakiś czas temu. Tata aktualnie jest w szpitalu więc musze zając się Lunką, jednakże jest z nią bardzo duży problem jeżeli chodzi o zostanie samemu nawet na chwilkę. Lunka nigdy nie była tego nauczona, tata ma zwyczaj dosłownie wszędzie z nią wychodzić. Wielokrotnie próbowałem go zmotywować do tego by jednak nauczył ją troszeczkę samej zostać, jednakże to jest jego wierna kompanka i jest już jak jest :). Lunka zauważyła, że taty nie ma już dłuższy czas i widzę, że jest bardzo smutna. Siedzi u mnie jednakże, wystarczy, że wyjdę do łazienki, a ona już zaczyna piszczeć i sie niepokoic. Ona ma bardzo donośny głośik i niesie sie to po całej kamienicy. W dodatku zauważyłem, że w mojej kawalerce ( która jest zwyczajnie pokojem z aneksem kuchennym) Lunka nie czuje się najlepiej. Jest ona dużym psem i widzę, że taki brak przestrzeni jej jednak nie odpowiada. Gdy jest ze mną w mieszkaniu ojca to zachowuje się calkowicie inaczej, jest spokojna. Niestety nie jestem w stanie przebywac z nią razem w mieszkaniu u ojca z racji tego, że u siebie mam niezbędne rzeczy do wykonywania mojej pracy. Co robić w takiej sytuacji? Czy są jakieś sposoby na to by nauczyć bądź co bądź 2 letniego psa by jednak zrozumiała, że czasami musi jednak chwilkę sama zostać?

Pozdrawiam

 

lunka.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Daffy544 napisał:

Wiem, że pewnie na tym forum były poruszane podobne tematy, ale chciałbym wiedzieć co zrobić w moim konkretnym przypadku bo jak wiadomo każdy pies jest inny :)

Każdy pies jest inny, ale spokojnego pozostawania w domu uczy się psy w podobny sposób - pozostawaniem w domowym kojcu lub zobojętnianiem wychodzenia. Przejrzyj wypowiedzi na ten temat, znajdziesz sposób pasujący do Twoich warunków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...