Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla


Maria437271

Recommended Posts

Witajcie, 

Kupiłam psa z pseudohodowli... zupełnie niespecjalnie! Co robić ?

Bardzo długo nie mogłam znaleźć hodowli w której mogłabym wziąć szczeniaka (zkwp) a zależało mi na tym żeby szczeniak był kupiony w tym okresie ponieważ podczas koronawirusa siedziałam w domu i mogłam odpowiednio zająć się szczeniakiem, i w końcu znalazłam upragnioną hodowlę (zkwp) ale niestety nie mogłam wziąć stamtąd szczeniaka ponieważ urodziło się za mało suczek, i w akcie desperacji kupiłam szczeniaka z pseudo nawet o tym za bardzo nie myśląc 

Po dwóch miesiącach z szczeniakiem nic się nie wydarzyło, szczeniak zdrowy i szczęśliwy ale tak mi żal jak na nią patrze bo tak ludzie wyzywają tych którzy z pseudo kupili szczeniaka 

Poza tym sunia ma zachowania typowe dla rasy i chciałam z nią zacząć trenować sport, zapisać się do klubu , czy opłaca się to robić z suczką bez rodowodu? Czy mogą mnie nie przyjąć albo być niechętni do mnie (w klubie) za względu na to że ona jest z pseudo?

Link to comment
Share on other sites

W każdej psiej szkole płacisz za zajęcia tak z psem z ZKwP,  jak i z innej organizacji czy z kundelkiem wielorasowym. Trenera raczej nie interesuje pochodzenie Twojego psa. Nie rozumiem pytania, czy to się opłaca - szkolenie i sport, jeśli prawidłowo dobrane, mogą być źródłem satysfakcji dla właściciela i dobrym zajęciem dla psa, ale dochodów na ogół nie przynoszą.  

Link to comment
Share on other sites

Byłam na szkoleniach z posluszeństwa, agillity I rally-o I nie spotkałam się z nieprzychylnością w stosunku do psa który nie był z hodowli ZKwP. To co Cię być może spotyka to hejt na grupach fb.

Ja bym takich "znajomych" wyrzuciła z listy.

Na szkoleniu są różne pieski I nie ma dyskryminacji rasowo pochodzeniowej. To nie logiczne.

Kochaj swojego psa, ucz, szanuj I ciesz się, że miałaś szczęście I trafiłaś na zdrowego psa.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj raczej chodzi o sam fakt zakupu psa w pseudo i próbę jego usprawiedliwienia, a nie to, że pies nierasowy i sport.

Ja się tam tym ludziom nie dziwię. Popyt czyni podaż i tyle. Niektórym nie da się po prostu logicznie wytłumaczyć, że ich pies kupiony w pseudo przyczynia się do bezdomności i złego traktowana zwierząt. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o tani zakup ślicznego szczeniaczka.

Ciekawe czy przez te dwa miesiące również matka szczeniaka, jego rodzeństwo i wszystkie inne psy w pseudo i szczeniaki po nich też mają się dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...