Jump to content
Dogomania

Fibi zamieszkała w Toruniu:) Zajrzyj do młodziutkiej Fibi - po śmierci właściciela została sama na posesji, a jest w zaawansowanej ciąży.


Tola

Recommended Posts

O Fibi dowiedziałam się przedwczoraj - zadzwoniła kobieta, że od 6 miesięcy na jednej z podzamojsich  wsi są opuszczone psy.

Właściciel zmarł, dalsza rodzina jest w Anglii, a zwierzaki chodzą głodne po wsi w poszukiwaniu jedzenia.

Suczka jest w zaawansowanej ciąży:(.

Dzięki pomocy Bogusik i Anuli,  które odstąpiły mi miejsce w hoteliku u Murki i dzięki Kasi, która zgodziła się przyjąć sunię - suczka  jest już w lecznicy.

Bardzo  dziękuję za pomoc serce-ruchomy-obrazek-0830.gif

Murce dziękuję bardzo za transport Fibi do lecznicy.serce-ruchomy-obrazek-0830.gif

 

O suni wiem niewiele;  jest podobno młodziutka, nieduża i ma bardzo smutne oczy.

Dotychczasowy los nie dał jej pochodzenia, powalającej urody, może nam tutaj uda się odmienić jej życie i sprawić, że będzie szczęśliwa.

Zapraszam ciepło do Fibi,  ona na pewno potrzebuje teraz troski i serdecznych przyjaciół, bądźcie proszę z nami.

 

Fibi pochodzi z tej samej wsi, z której niedawno zabrana była Hopi z córeczką Holką.

20200805_125623.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fibi jest na utrzymaniu Zea.

Wydatki:

250 zł - ( sterylizacja  aborcyjna, odrobaczenie, środek p/ kleszczom)


Otrzymała wsparcie :

Nesiowata - 20 zł

Poker - bazarek 177 zł

Nadziejka - bazarek 70 zł

PIĘKNIE DZIĘKUJEMY! serce-ruchomy-obrazek-0820.gif

 

19.09.2020 FIBI ZAMIESZKAŁA W TORUNIU:)

Rozliczenie końcowe Murki :

Stan konta na 4 wrzesień wynosił -442,50 zł

+442,50 zł Fundacja ZEA

+182 zł Poker (bazarek)

+70 zł Nadziejka (bazarek)

+100 zł DS

-127,50 zł hotelowanie 5-19.09 (zniżka ze względu na karmę)

-125 zł transport do Warszawy (trasa hotel-Warszawa-Tomaszów Mazowiecki-Radom-hotel wyniosła 500 zł na 4 psiaki)

Pozostałość po hotelowaniu Fibi wynosi +99,50 zł.

 

Pieniądze zostały przekazane suczki z tego wątku:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fibi już po sterylce, wszystko ok:)

Miała zostać u weta na noc i zabieg miał być jutro rano, ale wet bał się, że mu się w nocy wysypie...

 

Sunia w ciąży ważyła 11,40 kg, ale brzuch był bardzo duży, więc teraz pewnie jej 2-3 kg ubyło.

Fibi jest bardzo łagodniutka. Wystraszona, ale ogonkiem merda i zero agresji. Całą drogę była mega grzeczna.

Jutro rano będę sunię odbierać od weta to sprawdzimy wiek.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

Ślizna dziewczyna.

 

3 godziny temu, elik napisał:

Biedactwo  :( Oczka bardzo smutne  :(

 

2 godziny temu, Livka napisał:

Zaglądam do ślicznotki - biedulka ...

 

2 godziny temu, Murka napisał:

Fibi już po sterylce, wszystko ok:)

Miała zostać u weta na noc i zabieg miał być jutro rano, ale wet bał się, że mu się w nocy wysypie...

 

Sunia w ciąży ważyła 11,40 kg, ale brzuch był bardzo duży, więc teraz pewnie jej 2-3 kg ubyło.

Fibi jest bardzo łagodniutka. Wystraszona, ale ogonkiem merda i zero agresji. Całą drogę była mega grzeczna.

Jutro rano będę sunię odbierać od weta to sprawdzimy wiek.

 

2 godziny temu, Livka napisał:

Dobrze, że już po wszystkim.

Niech teraz dochodzi do siebie w spokoju .

 

1 godzinę temu, Tianku napisał:

Dobrze ze juz bezpieczna 

Śliczna jest szybko znajdzie domek

Tolu a co z pozostalymi psami o ktorych napisalaś

 

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

Dobrze, że sunia już po sterylce. 

Biedna malutka.

 

1 godzinę temu, b-b napisał:

Jestem i ja.

 

46 minut temu, Bogusik napisał:

Bardzo się cieszę,że pomoc przyszła na czas i  Fibi dochodzi do siebie po zabiegu.

 

9 minut temu, Havanka napisał:

Ja również będę u Fibi do szczesliwego zakonczenia jej bezdomności. Cieszę sie, że najgorsze ma juz za sobą. 

Witam wszystkich cieplutko u Fibi, sunia na pewno odczuwa to wsparcie:) serce-ruchomy-obrazek-0830.gif

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Murka napisał:

Fibi już po sterylce, wszystko ok:)

Miała zostać u weta na noc i zabieg miał być jutro rano, ale wet bał się, że mu się w nocy wysypie...

 

Sunia w ciąży ważyła 11,40 kg, ale brzuch był bardzo duży, więc teraz pewnie jej 2-3 kg ubyło.

Fibi jest bardzo łagodniutka. Wystraszona, ale ogonkiem merda i zero agresji. Całą drogę była mega grzeczna.

Jutro rano będę sunię odbierać od weta to sprawdzimy wiek.

Dziękuję Kasiu za rozmowę  i ten wpis, cieszę się, że zdążyliśmy.

Wierzę, że będzie tak,  jak powiedziałaś, bo masz spore doświadczenie  -  Fibi to bardzo fajna sunia  i na pewno szybko kogoś zauroczy.

2 godziny temu, Tianku napisał:

Dobrze ze juz bezpieczna 

Śliczna jest szybko znajdzie domek

Tolu a co z pozostalymi psami o ktorych napisalaś

Na posesji został jeszcze jeden starszy pies; pani, która do nas zadzwoniła określiła go jako dużego, powiedziała też, że  potrafi ugryźć. 

Ale Murka widziała go dzisiaj i mówi, że to nieduży piesek, zrobiła mu nawet zdjęcie....

Na razie nie mam pomysłu, jak mu pomóc, my nadal mamy w stodole u starszej pani dwie niezaopiekowane suczki ze szczeniakami,  nie mamy gdzie ich zabrać:(

Murka zawiozła dzisiaj karmę dla psa, pokryjemy jej koszt, pani będzie go dokarmiać. 

Dzisiaj podobno wyłapał komuś kaczki:(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Na posesji został jeszcze jeden starszy pies; pani, która do nas zadzwoniła określiła go jako dużego, powiedziała też, że  potrafi ugryźć. 

Ale Murka widziała go dzisiaj i mówi, że to nieduży piesek, zrobiła mu nawet zdjęcie....

Na razie nie mam pomysłu, jak mu pomóc, my nadal mamy w stodole u starszej pani dwie niezaopiekowane suczki ze szczeniakami,  nie mamy gdzie ich zabrać:(

Murka zawiozła dzisiaj karmę dla psa, pokryjemy jej koszt, pani będzie go dokarmiać. 

Dzisiaj podobno wyłapał komuś kaczki:(

Ten psiaczek na oko ma ok. 10 kg, może nawet mniej, jest wychudzony i  nieufny; nie pozwala do siebie podejść (poszczekuje z oddali i przy próbie zbliżenia się ucieka). Wygląda jak miniaturowy malinois. Na adopcję raczej nie ma szans:( 

Pani mówiąc "duży" określa wiek psa, tzn. duży = stary. Jak powiedziałam na jego widok "o, on jest mały", to pani od razu mnie poprawiła, "nie, nie, on nie jest mały, to stary pies!"

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tola napisał:

Dziękuję Kasiu za rozmowę  i ten wpis, cieszę się, że zdążyliśmy.

Wierzę, że będzie tak,  jak powiedziałaś, bo masz spore doświadczenie  -  Fibi to bardzo fajna sunia  i na pewno szybko kogoś zauroczy.

Na posesji został jeszcze jeden starszy pies; pani, która do nas zadzwoniła określiła go jako dużego, powiedziała też, że  potrafi ugryźć. 

Ale Murka widziała go dzisiaj i mówi, że to nieduży piesek, zrobiła mu nawet zdjęcie....

Na razie nie mam pomysłu, jak mu pomóc, my nadal mamy w stodole u starszej pani dwie niezaopiekowane suczki ze szczeniakami,  nie mamy gdzie ich zabrać:(

Murka zawiozła dzisiaj karmę dla psa, pokryjemy jej koszt, pani będzie go dokarmiać. 

Dzisiaj podobno wyłapał komuś kaczki:(

Fibi jest śliczna. Wyciać mozna w każdej chwili, nawet jak rozpocznie się akcja porodowa. Wiele suczek hodowlanych jest planowo sterylizowanych przy ostatniej ciąży. Czeka się na rozpoczecie akcji porodowej i jedzie na zabieg. Tu róznica jest taka, ze szczenięta zostaną uspione. Reszta odbywa się jak cesarka.  

Czytam o tym starszym psiaku i żal mi go bardzo. jesli poluje na drób, to go szybciutko jakiś wieśniak zabije. Niejeden pies juz tak skończył. Czasem takie psy pilnujące posesji zachowują się na zewnątrz właśnie w ten sposób, a w domu przestaja stróżować. Rodzeństwo mojego Ciapciaka, które było pozostawione na wsi same sobie, też w części tak skończyło. Naraz pojedynczo znikały :(

Tolu, odezwał się juz ktoś o Fibi? Jak bedzie ogłaszana na FB, to poudostepniam ją.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...