Jump to content
Dogomania

Podwyższone AP, GLDH, GGTP


Jana2012

Recommended Posts

Dzień dobry

Poproszę o pomoc w interpretacji wyników mojego pieska.

Hawańczyk, 8 lat. Podwyższone parametry z morfologii:

-AP 242,5 (N:1,00-141,0)

-GLDH 22,5 (N:0,100-10,6)

-GGTP 8,60 (N: 0,100-7,00)

-Trójglicerydy 2,30 (N:0,110-1,71)

-białko całk. 75,2 (N: 54,0-75,0)

-T4 1,30 (N:1,50-4,50)

Reszta morfologii- ALT, AST, bilirubina, kreatynina, lipaza, CRP i inne - w normie.

Trzy miesiące wcześniej był operowany- usunięcie guzka gruczołów okołoodbytowych, wtedy AP było 354.

Zaczął brać Euthyrox (1,37).

3 razy USG i RTG nic nie wykazuje.  Częste przelewanie w brzuszku i gazy. Nie mogę trafić z karmą. 

Co mogą oznaczać podwyższone parametry AP, GGTP i GLDH przy prawidłowych ALT i AST?

Miał może ktoś podobną sytuację i mógłby coś poradzić? Czy niedoczynność tarczycy mogła mieć wpływ na takie wyniki?

Będę wdzięczna za wszelkie rady.

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Jana2012 napisał:

Zaczął brać Euthyrox (1,37).

a od kiedy bierze hormon? Poziom jest jeszcze za niski,trzeba zrobić cały panel tarczycowy,pełen profil. Te parametry nie są drastycznie podwyższone,ale nie żongluj karmami...czym go karmisz?

Link to comment
Share on other sites

Wybrał 27 tabletek Euthyrox-u 1,37 mg. Za tydzień idziemy na morfologię. Niepokoiło mnie też jego spanie, może jest ciut lepiej. Poproszę wtedy o pełen panel. 

Jeżeli chodzi o jedzenie- karma sucha- BRIT jagnięcina z ryżem, karma mokra- do marca był na gotowanym- ryż z marchewką i wołowiną, (wcześniej indyk-zrezygnowaliśmy z drobiu w ogóle z uwagi na gryzienie łapek-alergia?).Od marca przeszliśmy na puszki Animonda Grancarno bez drobiu. Próbowałam też ostatnio John Dog- jeleń 86% mięsa, ale kupy chyba niekoniecznie i Białoryby Wiejska Zagroda.

Nie chcę już eksperymentować i nie za bardzo wiem, przy czym zostać. Po Animondzie, którą wcześniej też czasami dostawał kupy ok, tylko tam jest znów sporo podrobów?

Martwią mnie AP, GLDH i GGTP, od czego jak parametry wątrobowe ok i w USG nic niepokojącego nie widać? No i trochę za dużo trójglicerydów.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jana2012 napisał:

Wybrał 27 tabletek Euthyrox-u 1,37 mg. Za tydzień idziemy na morfologię. Niepokoiło mnie też jego spanie, może jest ciut lepiej. Poproszę wtedy o pełen panel. 

Jeżeli chodzi o jedzenie- karma sucha- BRIT jagnięcina z ryżem, karma mokra- do marca był na gotowanym- ryż z marchewką i wołowiną, (wcześniej indyk-zrezygnowaliśmy z drobiu w ogóle z uwagi na gryzienie łapek-alergia?).Od marca przeszliśmy na puszki Animonda Grancarno bez drobiu. Próbowałam też ostatnio John Dog- jeleń 86% mięsa, ale kupy chyba niekoniecznie i Białoryby Wiejska Zagroda.

Nie chcę już eksperymentować i nie za bardzo wiem, przy czym zostać. Po Animondzie, którą wcześniej też czasami dostawał kupy ok, tylko tam jest znów sporo podrobów?

Martwią mnie AP, GLDH i GGTP, od czego jak parametry wątrobowe ok i w USG nic niepokojącego nie widać? No i trochę za dużo trójglicerydów.

Spokojnie, na początek trzeba ustabilizować tarczycę.Partametry wątrobowe,jak wspomniałam,nie są bardzo niepokojace,bardzo dobrze,że w badaniach obrazowych nie ma zmian.

Dawaj mu jedna karmę,nie mieszaj suchego z mokrym - raz tak,a raz tak,obserwuj i powtórz badania za kilka tygodni.Pilne jest jedynie ustabilizowanie tarczycy,ale trzeba dobrego weta,bo w rasach psów są jakieś osobnicze prawidlowości,nie umiem powiedzieć dokładnie jak to wygląda w przypadku hawańczyka,ale gdzieś z tyłu głowy :) coś mi się ćmi.

Nie martw się,naprawde w tych wynikach badań nie ma nic dramatycznego.Możesz mu dodawać do karmy odrobinę mielonego ostropestu,możesz kupić Essentiale - poradz sie weta,jak wspomóc pracę wątroby.

Odezwij się,jak będziesz coś nowego wiedziała.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Dostaje na wątrobę teraz Hepaxan, wcześniej wybrał Hepato force i odrobinę ostropestu. Idziemy w sobotę na morfologię i USG. Bałam się, czy to nie jest jakiś początek przerzutów z gruczołów, bo to była zmiana złośliwa. Ale na USG nic nie było widać. Na szczęście. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Jana2012 napisał:

czy to nie jest jakiś początek przerzutów z gruczołów, bo to była zmiana złośliwa

Tego typu zmiany rzadko dają przerzuty,ale trzeba monitorować stan płuc i wątroby,zresztą wet Ci o tym na pewno powiedział.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...