Jump to content
Dogomania

Suczka ciągle piszczy, jest nadpobudliwa


Lisciu178

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Moja Milka (6 letnia suczka) ma od dłuższego czasu problem, który w ostatnich latach mocno się nasila. Suczka jest nadpobudliwa (bardzo ciągnie na spacerze, zaczepia innych ludzi, psy), w domu natomiast ciągle wymaga uwagi, jest zazdrosna o wszystko i co najgorsze - nieustannie piszczy. Nie ważne czy ma pełną miskę czy pustą, wodę, czy wróciła z dworu czy jest przed wyjściem ciągle piszczy. Często przy okazji trzymając w pyszczku zabawkę/skarpetkę (którą wcześniej ukradła). Próby uspokojenia jej kończą się na niczym chyba, że wpuści się ją do pokoju w którym my jesteśmy, gdzie i tak ciągle prosi o uwagę. Podczas gdy zostaje sama w domu grzebie w śmietniku (trzeba było kupić specjalny). 

Kiedyś myślałem, że może chodzić o to, że próbuje wymusić abyśmy wpuścili ją do pokoju, i starałem się to "olewać", jednak piszczenie staje się wtedy o wiele głośniejsze a i bywają momenty, że Milka zaczyna drapać drzwi albo wręcz rzucać się na nie. Nie można nawet w spokoju rozmawiać - jak tylko to słyszy staje się donośniejsza, podczas śmiania się potrafi aż zawodzić. Problem nasila się w okolicach cieczki/tuż po niej co nie znaczy, że potem już nie występuje. Po wizycie u weterynarza ten stwierdził, że może to być urojona ciąża. Co myślicie? Czy sterylizacja jest konieczna? 

@Edit

Dodam jeszcze tylko, że w momencie gdy poświęci się jej więcej uwagi niż zazwyczaj staje się jeszcze gorsza, zawodzi, próbuje wymuszać, niekiedy nawet wyżywa się "agresywnie" na zabawce "trzepiąc łbem" (jezu jak to brzmi). Dłuższe pobyty na spacerze nic nie dają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...