Jump to content
Dogomania

Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku


Recommended Posts

Dnia 19.08.2022 o 17:25, elik napisał:

Coś poszło nie tak z tą operacją   😭   Bez śledziony psiaki całkiem dobrze sobie radzą.  Biedny Imbirek  😭  

Najprawdopodobniej dostał krwotoku wewnętrznego (tak myślę), stąd te wymioty krwią w agonii 😭 

Imbirek pozostanie moim wyrzutem sumienia do końca życia 💔💔 Gdybym nie zrobiła tej operacji jeszcze by żył 😭

Gdyby ten lekarz powiedział choć słowo, że trzeba otworzyć spowrotem, bo nie wiadomo co się dzieje, przecież bym zapłaciła 😭 A tak odszedł dusząc się własną krwią... A ja sama, nie wiedziałam czy jechać czy go ratować... Jeszcze jak ostatnia sierota próbowałam go reanimować zatrzymując się na przystanku autobusowym 😭😭😭

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2022 o 17:30, aagataa8 napisał:

Najprawdopodobniej dostał krwotoku wewnętrznego (tak myślę), stąd te wymioty krwią w agonii 😭 

Imbirek pozostanie moim wyrzutem sumienia do końca życia 💔💔 Gdybym nie zrobiła tej operacji jeszcze by żył 😭

Gdyby ten lekarz powiedział choć słowo, że trzeba otworzyć spowrotem, bo nie wiadomo co się dzieje, przecież bym zapłaciła 😭 A tak odszedł dusząc się własną krwią... A ja sama, nie wiedziałam czy jechać czy go ratować... Jeszcze jak ostatnia sierota próbowałam go reanimować zatrzymując się na przystanku autobusowym 😭😭😭

Nie masz powodów do wyrzutów sumienia. Zrobiłaś wszystko, co zalecił wet. My nie wiemy co zrobić, żeby pomóc/uratować zwierzaka. To wet jest w pełni odpowiedzialny za to co zrobił Imbirkowi.
Niestety jest coraz więcej konowałów całkowicie pozbawionych empatii, a nie lekarzy i to zarówno zwierzęcych, jak i ludzkich. Ja straciłam moją najukochańszą sunię przez konowała, któremu zaufałam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2022 o 17:42, elik napisał:

Nie masz powodów do wyrzutów sumienia. Zrobiłaś wszystko, co zalecił wet. My nie wiemy co zrobić, żeby pomóc/uratować zwierzaka. To wet jest w pełni odpowiedzialny za to co zrobił Imbirkowi.
Niestety jest coraz więcej konowałów całkowicie pozbawionych empatii, a nie lekarzy i to zarówno zwierzęcych, jak i ludzkich. Ja straciłam moją najukochańszą sunię przez konowała, któremu zaufałam.

Bardzo mi przykro 🖤💔😥 I dziękuję za słowa wsparcia...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 19.08.2022 o 18:05, agat21 napisał:

Aga, nie miej wyrzutów sumienia, skąd miałaś wiedzieć jak działać w takim przypadku? Lekarz go zabił. I na jego sumienie spada życie tego psiaczka. Chociaż pytanie czy wszyscy weci aby je mają? ☹ 

Ale wiesz jak to jest😥 Takie odejścia zostają z Tobą na zawsze💔🥺

Dnia 19.08.2022 o 18:11, elik napisał:

Powiedziałabym, że to nie pytanie, a raczej stwierdzenie stanu faktycznego.

To chyba prawda🥺

Link to comment
Share on other sites

Aktualności:

1. Dzieci wracając ze szkoły znalazły na totalnym pustkowiu sunię szczeniaka🥺 Zabrały ją do siebie i była u nich jakiś czas, ale bałam się, że wydadzą byle komu i zabrałam ją do siebie- szukam domu.

Pianka (bo tak ją nazwały dzieciaki) ma ok. 3 miesiące, jest odrobaczona (już dwukrotnie), zabezpieczona od ektopasożytów i po pierwszym szczepieniu od chorób zakaźnych. Będzie raczej niskopodłogowym pieskiem. Uwielbia się bawić - typowy szczeniak😅

 

received_478299050853769.jpeg

received_856099072006616.jpeg

2. W międzyczasie udało mi się odłowić jednego kociaka ze stada bezdomnych kotów. Miał koci katar, wyleczony i już w ds☺️

received_5362558280525051.jpg

3. Mam jeszcze u siebie kociczkę (z tego samego stadka). Też leczona była na kk, w przyszły weekend jedzie do domku stałego w Krakowie😅

 

received_1865046227177237.jpeg

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Dnia 2.10.2022 o 14:46, agat21 napisał:

Masz dużą skuteczność w znajdywaniu domów swoim podopiecznym 🙂 Gratulacje! 🤗 Sunieczka prześliczna, też życzę szybkiego i dobrego domu 👍

No niestety, adopcje strasznie stanęły 🥺 Max/Krokus siedzi w hotelu już prawie 10 miesięcy 😥 Pianka też nie znalazła domu, póki co🥺 

Wrzucę wieczorem jej nowe zdjęcia ☺️

Dnia 2.10.2022 o 16:18, Tyśka) napisał:

Ta Pianka przecudna!!! Przepadłam:)

Śliczna jest! I cały czas szuka domu🥺

Dnia 22.12.2022 o 21:28, Nadziejka napisał:

        ❤️▷ Życzenia bożonarodzeniowe: obrazki ruchome, animowane gify i animacje -  100% DARMO!

Z opóźnieniem Ewuniu, więc teraz to już życzę Ci Szczęśliwego Nowego Roku❤️❤️❤️

Dnia 22.12.2022 o 21:57, Nesiowata napisał:

image.jpeg.5b93fd0ca8388e750d487f128703763d.jpeg

 

Dnia 31.12.2022 o 20:43, Nesiowata napisał:

Życzenia noworoczne 2023. Zabawne, śmieszne i najbardziej oryginalne  życzenia na nadchodzący Nowy Rok 31.12.2022 | Gazeta Krakowska

Szczęśliwego Nowego Roku❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Poszukiwany dom stały
Pianka to ok. 5- miesięczna sunia, która została znaleziona na wsi przez dzieci wracające ze szkoły...
Sunia na chwilę obecną została odrobaczona, zaszczepiona dwukrotnie od chorób zakaźnych oraz zachipowana.
Pianka jest typowym psim dzieckiem - uwielbia się bawić, przytulać. Stosunek do innych psów i kotów - pozytywny.
Sunia przebywa w gminie Orońsko (woj. mazowieckie, powiat szydłowiecki).
Sunia będzie z mniejszych psiaków, zapowiada się na mieszańca jamnika ☺️
Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej.
Przyszły właściciel zostanie zobowiązany do kastracji Pianki w odpowiednim czasie.
Więcej informacji pod nr telefonu: 503576210- jeżeli nie odbieram, proszę o SMS o treści Pianka, napewno oddzwonię.

received_518132380091831.jpeg

received_1139363686710897.jpeg

received_518272140396988.jpeg

received_504236278466218.jpeg

received_507251141497784.jpeg

received_1595765987532180.jpeg

received_910206409993130.jpeg

received_1164714071074356.jpeg

received_843597556893730.jpeg

 

Luna w typie teriera szuka domu

Luna to 2-letnia sunia, która została znaleziona w deszczowy, zimny poranek na jednej z podradomskich wsi... Z masą kleszczy, wychudzona i potężnie śmierdząca szambem🥺

Przeszła babeszjozę, teraz już w pełni zdrowa szuka Domu i swoich Ludzi na resztę życia ❤️

Jest radosną, bardzo przytulaśną suczką. Pięknie spaceruje na smyczy i dzielnie chodzi po schodach.

Lunka jest grzeczna, przy odpowiedniej liczbie spacerów w domu zachowuje czystość. Jest tolerancyjna w stosunku do innych psiaków.

Sunia jest na bieżąco odrobaczana, posiada komplet szczepień. Jest zaczipowana.

Obowiązuje procedura adopcyjna. Przyszły opiekun zostanie zobowiązany do kastracji suni.

Luna przebywa w domu tymczasowym w Starachowicach (woj. świętokrzyskie).

Kontakt w sprawie adopcji pod numerem telefonu: 503-576-210 (jeżeli nie odbieram, proszę o SMS o treści Luna- napewno oddzwonię).

received_1790431877996025.jpeg

received_1373147053459962.jpeg

received_553257876711479.jpeg

received_718855002924394.jpeg

received_3157920344353739.jpeg

received_919948372356253.jpeg

received_711454440692197.jpeg

received_3317568935169931.jpeg

 

Krokus- czarne złotko traci nadzieję na znalezienie domu😥

Pewnego zimowego dnia pojawiłem się znikąd na jednej z podradomskich wsi, zabezpieczony przez grupę osób prywatnych, trafiłem do domu tymczasowego w okolicach Grójca (woj. mazowieckie).
Jestem radosnym, pełnym energii psiakiem, który uwielbia zabawę i bardzo potrzebuję kontaktu z człowiekiem.
Mam ok.1,5 roku, jestem odrobaczony, na bieżąco zabezpieczany od ektopasożytów, posiadam komplet szczepień. Jestem zachipowany. Ważę ok. 20 kg.
Szczególnie nadam się jako pies - towarzysz osób aktywnych. Bardzo szybko się uczę, współpracuję z człowiekiem. Kocham ludzi, z suczkami się dogadamy, ciężej idzie mi z samcami. 
Wymagania: wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy adopcyjnej i ewentualna wizyta poadopcyjna.
Przyszły właściciel zostanie zobowiązany do kastracji mnie. 
Kontakt: 
503-576-210 (jeżeli nie odbieram, proszę o SMS o treści Krokus- napewno oddzwonię).

 

received_552220659895625.jpeg

received_532768628435827.jpeg

received_745643953121101.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W powyższym poście psy aktualnie do adopcji...

Ponadto mam kocurka do adopcji, młody. Tylko troszkę potrzebuje czasu żeby zaufać 🥺

Liczę na noworoczny cud 🙏

Do adopcji kocurek Krewetka, młodziutki i pełen wigoru😉

Krewetka przyszedł pewnego jesiennego dnia do artystów z Centrum Rzeźby w Orońsku i za wszelką cenę szukał miejsca gdzie mógłby zostać🥺 Początkowo bardzo nieufny w stosunku do ludzi, nauczył się że koegzystencja z dwunożnymi może przynieść korzyści...

Do dnia dzisiejszego stroni od dotyku, lecz chętnie i namiętnie sam się przymila ☺️ Kocurek jest typowym przedstawicielem swojego gatunku, który zapewne urodził się na wolności...

Kiciuś potrafi korzystać z kuwety, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany. W najbliższym czasie zostanie wykastrowany. Testy fiv/felv- negatywne.

Jest pogodnym, pełnym chęci do zabawy młodym kotem. Do innych zrównoważonych kotów- stosunek pozytywny, psy budzą lęk (lecz i to można wypracować).

Krewetka obecnie przebywa w domu tymczasowym w gminie Orońsko (woj. mazowieckie). Do dobrego domku istnieje opcja transportu do Łodzi 😅

Poszukiwany dom stały, w pełni niewychodzący.

Obowiązuje procedura adopcyjna!

Więcej informacji pod numerem telefonu: 503576210. Jeśli nie odbieram, proszę o SMS- napewno oddzwonię.

 

FB_IMG_1672679771680.jpg

FB_IMG_1672679776081.jpg

FB_IMG_1672679778951.jpg

FB_IMG_1672679785518.jpg

FB_IMG_1672679781984.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.01.2023 o 18:23, Poker napisał:

Zróbcie ogłoszenie Linie na Wrocław. Dziwię się, że jeszcze nie ma domku.

Przed weekendem będę ponawiać ogłoszenia, to dam i na Wrocław. Dziękuję ❤️

Ona jest naprawdę meeega- zachowuje czystość, po schodach chodzi... Grzeczna i sprawia wrażenie, że mieszkała w domu😥

Link to comment
Share on other sites

Piękne zwierzaki - i psy i kocik, ale to prawda, że z adopcjami coraz gorzej. Trudne czasy dla zwierząt zmienią się w jeszcze trudniejsze. Z drugiej strony nie można tracić nadziei, bo tym bardziej trzeba im pomagać teraz. I jeśli teraz ktoś decyduje się na adopcję, to może właśnie robi to rozsądnie i przemyślanie, a nie z impulsu albo żeby mieć pretekst ro wyjścia z domu w czasie lock downu w covidzie. Wierzę, że znajdą fajne domy - takie na dobre i złe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 2.01.2023 o 19:13, Poker napisał:

Jak się zgłosi chętny z Wrocławia, to w razie potrzeby mogę zrobić wizytę przed adopcyjną.

Hmmm, sprawa się skomplikowała - dom tymczasowy koniecznie chce zostać domem stałym ❤️

Dnia 2.01.2023 o 21:16, agat21 napisał:

Piękne zwierzaki - i psy i kocik, ale to prawda, że z adopcjami coraz gorzej. Trudne czasy dla zwierząt zmienią się w jeszcze trudniejsze. Z drugiej strony nie można tracić nadziei, bo tym bardziej trzeba im pomagać teraz. I jeśli teraz ktoś decyduje się na adopcję, to może właśnie robi to rozsądnie i przemyślanie, a nie z impulsu albo żeby mieć pretekst ro wyjścia z domu w czasie lock downu w covidzie. Wierzę, że znajdą fajne domy - takie na dobre i złe. 

Też głęboko w to wierzę! Trzeba dalej działać 💪

Dnia 2.01.2023 o 21:29, Tyśka) napisał:

Jak to Pianka nie ma jeszcze domu? 😮 Cudna... 

Już teraz ma☺️ Pojechała do cudownego domku do Krakowa 🥰

Dnia 3.02.2023 o 10:18, Olena84 napisał:

Haha ale mina, super kot!

😅😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...