Jump to content
Dogomania

Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku


Recommended Posts

24 minuty temu, aagataa8 napisał:

Nie wiem czy mi wypada, ale spróbuje.

Łapeczka rozpoczyna rehabilitację w Krakowie. Gdyby ktoś chciałby wspomóc sunię w powrocie do zdrowia, to podaje link do zbiórki, utworzonej przez Fundację Człowiek Dla Zwierząt. Łapka jest teraz ich podopieczną:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/piatkadlalapki

                        ❤️mocno mocno kciuki za Lapeczke 

Agatko potwierdz na zakonczonym kramiku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, aagataa8 napisał:

Nie wiem czy mi wypada, ale spróbuje.

Łapeczka rozpoczyna rehabilitację w Krakowie. Gdyby ktoś chciałby wspomóc sunię w powrocie do zdrowia, to podaje link do zbiórki, utworzonej przez Fundację Człowiek Dla Zwierząt. Łapka jest teraz ich podopieczną:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/piatkadlalapki

Zajrzę i zaraz po wypłacie grosik kapnę

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

    ❤️Z calego serducha modle pozdrawiam                                                                                                        Agatku poslalam z zakonczonego 56 zl

Ale ale Ciocia elik doslala wiecej pieniazka za ksiazke                                                                               wiec dosylam dzis Tobe 10 zl z kramku

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Dnia 23.08.2021 o 15:19, elik napisał:

aagataa8 czy Centrum zawiesiło działalność?

https://www.facebook.com/centrumpsa.oronsko/

 

https://m.facebook.com/profile.php?id=120794556127448&ref=content_filter

  Sa dziewczyny sa dzialaja dzien i noc  na fb  strone podpatrzylam

i jest Agatka jest 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, aagataa8 napisał:

Nie, w żadnym wypadku... Po prostu ciągle coś się dzieje:( I brak czasu na pisanie. Postaram się nadrobić w tym tygodniu. Działamy cały czas 🙂

Jeśli nadal działacie i nie potrzebujecie pomocy, czy porady, to szkoda czasu na pisanie  🙂  choć chętnie by się poczytało o udanych akcjach pomocowych dla zwierząt  🙂  Powodzenia w takim razie życzę!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Jeśli nadal działacie i nie potrzebujecie pomocy, czy porady, to szkoda czasu na pisanie  🙂  choć chętnie by się poczytało o udanych akcjach pomocowych dla zwierząt  🙂  Powodzenia w takim razie życzę!

Obiecuję, że opiszę wszystko co się działo w najbliższym czasie 🙂

Dziękuję;)

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, aagataa8 napisał:

Obiecuję, że opiszę wszystko co się działo w najbliższym czasie 🙂

Dziękuję;)

Chciałam lajkiem rzucić, ale okazało się, że sobie poszły więc tylko napiszę, że chętnie i z przyjemnością przeczytam  🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znalazłam chwilę czasu, to po krótce opiszę co się u nas dzieje 😉

W Punkcie mamy teraz 8 psiaków (po sunię przyjeżdżają dzisiaj jej właściciele, więc zostaje 7). Gmina ma do wyłapania jeszcze na co najmniej 2 psy, więc się nie nudzimy. Teraz przez wakacje adopcję trochę stanęły, mam nadzieję że teraz coś się ruszy.

Do adopcji:

+ Moon- 1 rok życia, z czego ponad pół roku spędza już w Punkcie. Niestety ma zaćmę. Pisalysmy do wszelakich fundacji z prośbą o przejęcie psiaka- my nie mamy w okolicy specjalistów- okulistów i sprzętu żeby go lepiej zdiagnozować 🥺 Niestety bez efektu... Przez niedowidzenie jest chwilami ciężko we współpracy, szczególnie przy wychodzeniu z kojca- skacze, podgryza (ale to może też z ekscytacji wynikać). No i szczeka na wszystko co się poruszy 🥺Odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany, zachipowany.

received_904228777117627.jpeg

 

+ Dante (ok. 2 lata) jamniko-pekińczyk z krzywymi łapkami. Na szczęście łapy nie przeszkadzają mu w normalnym funkcjonowaniu, to jakiś stary uraz albo wynik zaniedbania z okresu szczenięctwa.

Łakomczuch okropny i przytulas 😉Odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany, zachipowany.

received_3003056303347980.jpeg

+ Baloo-  na początku myślałyśmy, że to psi dziadeczek, bo był taki ospały. Wet ocenił go na max. 6 lat, więc jest w sile wieku 😉 Okazuje się być bardzo ruchliwym i przyjacielskim psem. Uwielbia się przytulać, a do najmniejszych nie należy... Lubi zjeść i położyć się przed budą, skąd obserwuje wszystko dookoła 🙂 Odrobaczony, zaszczepiony, w najbliższym czasie kastracja.

received_343843860783103.jpeg

+ Batman- wiek ok. 2-3 lat. Uwielbia dzieci i spacery. Niechciany spadek i spadkobiercy postanowili pozbyć się problemu, oddając go😢

Dogaduje się z innymi psami, uległy w stosunku do innych

Odrobaczony, zaszczepiony,wykastrowany.

received_386955562811084.jpeg

+ Czaruś trafił do nas niedawno, młody (tyle mogę na razie powiedzieć do czasu wizyty u weta😉). Kudłacz, który uwielbia szczotkowanie.

Uwielbia ludzi, ze spacerami opanowujemy smycz, bo potrafi "latać" w kółko. Ale jest pojętny, coraz lepiej mu idzie. 

Na chwilę obecną odrobaczony, szczepienia w nadchodzącym tygodniu.

received_183813090393626.jpeg

+ Borys - najnowszy "nabytek", podobnie do Czarusia odrobaczony.

Boi się smyczy, ale my się nie poddamy 😉

Nie jest agresywny, na razie mocno wystraszony...

received_557248648752124.jpeg

+ Yogi - nieokiełznany pies. Przytula się, by po chwili ugryźć z zaskoczenia w rękę. Cały czas nad nim pracujemy i efekty bardzo powoli są widoczne. Nie akceptuje dzieci w ogóle, ze swojego gatunku lubi tylko suczki.

Odrobaczony, zaszczepiony, kastrat.

received_1473798312997556.jpeg

Link to comment
Share on other sites

received_246028107273222.jpeg

A tak ogólnie to ta sunia, którą dzisiaj mają odebrać właściciele, wywołała niemałe zamieszanie. Zgłosił ją do gminy pan, który jest dziennikarzem w TVP i prowadzi program śniadaniowy (nie znam, bo nie oglądam. Teraz przy tej okazji się dowiedziałam)😁 Był przejazdem, wstąpił do Karczmy i tam znalazł tą sunię. Zadzwonił do gminy, a pani z gminy w te pędy postanowiła ją złapać (bo dziennikarz😩). W sumie dobrze, ale jeszcze lepiej by było jakby na każde zgłoszenie tak szybko reagowali, ale cóż..  Wiadomo- są równi i równiejsi...

Pan na swoim Instagramie umieścił psiaka i postanowił mu pomóc. Nawet jedna Pani dziennikarka chciała sunię adoptować, ale cóż- są właściciele (i o ile będą potrafili udowodnić, że to ich pies, to mają prawo ją zabrać). Ale nie omieszkam im powiedzieć to i owo na temat pilnowania psa. Tylko nie wiem, czy będzie efekt😩 

Link to comment
Share on other sites

Jakoś powoli pchamy ten "wózek", sporo musimy robić sami jako wolontariusze. Nie mieliśmy nawet gdzie smyczy trzymać i innych pierdółek, mój TŻ zrobił szafę zamykaną, żeby nie trzeba było z tobołami jeździć za każdym razem... I tak to jakoś leci.

1 sierpnia miałyśmy 1 rocznicę działalności jako wolontariat. Policzyłam- wyszło 30 adopcji. Czy przez rok to dużo? Nie wiem. Ale wiem jedno, że gmina miałaby mniej. Znakomita większość tych psiaków trafiłaby do schronu🥺

Nie wiem czy wcześniej o tym pisałam, ale udało się przeprowadzić akcje Kastrobusa na terenie gminy. Wszystko dzięki zaparciu wolontariuszy, bo gmina nawet by nie znalazła takiej opcji, żeby zmniejszyć bezdomność zwierząt 😩 Ale po wielu rozmowach w UG, wreszcie zrozumieli problem. No nic, wychwaliłam siebie za wszystkie czasy 🤣

Już teraz dokładnie nie pamiętam, ale przez 2 dni udało się wykastrować ok. 120 zwierząt (psów i kotów). Psy zostały od razu zachipowane. Większość kotek była w ciąży, mniej lub bardziej zaawansowanej🥺

No nic, myślę że ponad 100 zwierząt to sporo. Udało się, dzięki ogromnemu wysiłkowi lekarzy i studentów weterynarii to wszystko osiągnąć. Pani doktor- koordynator (założyciel całej idei) i gmina zadowoleni, obydwie strony chętne do dalszej współpracy. W tym przypadku gmina się spisała, lekarze zadowoleni z zakwaterowania, cateringu i w ogóle całej organizacji całego przedsięwzięcia 😁

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Aha, i mamy w Centrum do adopcji czarną koteczkę, ok. 3 miesiące 🥺 Kociąt było więcej, ale reszta znalazła domki. Została tylko ona, samotna i bezbronna. Jeżeli nikt się chętny nie znajdzie, to dzięki wsparciu ruru trafi do Kotyliona do Łodzi i tam będzie czekać na adopcję.

Oto Melissa 😉

 

 

received_317599653478621.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tyśka) napisał:

Sporo się dzieje:) Gratuluję rocznicy! Wspaniałą robota. 

Czarusia i Baloo możecie pokazać na grupach na FB: @Terierkowo oraz @Yorki i inne terriery, może tak uda się je rozreklamować. 

Ooo świetny pomysł 😁 Dziękuję ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, aagataa8 napisał:

received_246028107273222.jpeg

A tak ogólnie to ta sunia, którą dzisiaj mają odebrać właściciele, wywołała niemałe zamieszanie. Zgłosił ją do gminy pan, który jest dziennikarzem w TVP i prowadzi program śniadaniowy (nie znam, bo nie oglądam. Teraz przy tej okazji się dowiedziałam)😁 Był przejazdem, wstąpił do Karczmy i tam znalazł tą sunię. Zadzwonił do gminy, a pani z gminy w te pędy postanowiła ją złapać (bo dziennikarz😩). W sumie dobrze, ale jeszcze lepiej by było jakby na każde zgłoszenie tak szybko reagowali, ale cóż..  Wiadomo- są równi i równiejsi...

Pan na swoim Instagramie umieścił psiaka i postanowił mu pomóc. Nawet jedna Pani dziennikarka chciała sunię adoptować, ale cóż- są właściciele (i o ile będą potrafili udowodnić, że to ich pies, to mają prawo ją zabrać). Ale nie omieszkam im powiedzieć to i owo na temat pilnowania psa. Tylko nie wiem, czy będzie efekt😩 

Koniczyna rysunek fotografie, zdjęcia stockowe, Koniczyna rysunek obrazy  royalty-free

Agaciu udalo sie ?odebrali kruszynke?

                                    

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Nadziejka napisał:

              0a4756e3ec4d9f6613dbdf5ec90d11da - Anundis.com :: Discapacidad :: Red Social

Agaciu niechaj moc bedzie z wami z lapeczkami 
     wszystkie niezwykle wszystkie czekajace na milosc na ciepelko na swoj kacik
                zagladam z modlitwa

Dziękujemy bardzo Ewuniu🥰😘

6 godzin temu, elik napisał:

Serdecznie gratuluję.  30 adopcji w ciągu roku, to piękny wynik, a już akcja z Kastrobusem, to wspaniały pomysł i wielki sukces. Możecie być dumne z Waszych osiągnięć.

Dziękuję pięknie w imieniu całego zespołu 🥰😘

6 godzin temu, Nadziejka napisał:

Koniczyna rysunek fotografie, zdjęcia stockowe, Koniczyna rysunek obrazy  royalty-free

Agaciu udalo sie ?odebrali kruszynke?

                                    

Tak, udało się... Sunia była akurat na podwórku, przyszedł listonosz i nie zamknął furtki i sunia wybiegła. Szukali jej, aż trafili na naszą stronę na FB. Właściciele szczęśliwi, sunia jeszcze bardziej🥰

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...