Jump to content
Dogomania

Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku


Recommended Posts

9 godzin temu, aagataa8 napisał:

Ustalone z wetem ( innym niż ten co był u Bronco):

- jutro odrobaczenie pastą

- w niedzielę znowu

- we wtorek szczepienie.

Szczeniaki z matka trafiły dzisiaj, matka bardzo wychudzona i kleszczy pełno. Szczeniory wyglądają na zdrowe, tylko brzuchy duże- to chyba od robaków?

Tak to może być od robaków. Mam nadzieję że są w innych kojcach niż te gdzie było parwo... 

 

Trzymam za nie kciuki. Ciesze się, że macie nowego weta <3 <3

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Tak to może być od robaków. Mam nadzieję że są w innych kojcach niż te gdzie było parwo... 

 

Trzymam za nie kciuki. Ciesze się, że macie nowego weta <3 <3

 

 

Są w kojcu, w którym żaden z psów nie przebywał. 

A wet musi być inny- nawet wójt tak stwierdził. Wiec jest inny :-)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, aagataa8 napisał:

Dziewczyny a co najlepiej takim szczeniorom do jedzenia dawać? Bo suka już ucieka od nich...

mi kiedyś Jaaga poleciła ta karme dla psiej mamy i 7 szczeniaków, które urodziły się w wykopanej norze...bardzo chętnie jadły tą karme, szybko wróciłydo formy (MAMA TEZ, bo to karma dla całej rodziny)...także polecam. Ewentualnie inne karmy Puppy, ale najważniejsze to odzywić mame,

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/josera/family/494984

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2020 o 16:46, aagataa8 napisał:

I pojechał :-) położył się pięknie na tylnym siedzeniu i ruszył w stronę nowego, szczęśliwego życia :-) Meadowku- bądź szczęśliwy!

Ludzie wspaniali, bardzo przejęci. Będzie mu tam dobrze. Ma z nimi podróżować, także zostanie psem podróżnikiem :-)

Masz może jakieś wieści jak przebiega aklimatyzacja? :)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, kiyoshi napisał:

mi kiedyś Jaaga poleciła ta karme dla psiej mamy i 7 szczeniaków, które urodziły się w wykopanej norze...bardzo chętnie jadły tą karme, szybko wróciłydo formy (MAMA TEZ, bo to karma dla całej rodziny)...także polecam. Ewentualnie inne karmy Puppy, ale najważniejsze to odzywić mame,

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/josera/family/494984

Kupilam im na razie z Royala starter na probe ( bo tylko Royala dostalam w zoologicznym), ale kompletnie nie są nim zainteresowane. Ale za to ładnie radzą sobie z karma mokra dla szczeniat, która dostalysmy od pewnej dziewczyny. I ta wcinają. 

Dodatkowo były dzisiaj u weta, zostały odrobaczone pasta- ocenione na 4,5 tygodnia. 

Mamuska dostała tabletkę od robali

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, aagataa8 napisał:

Kupilam im na razie z Royala starter na probe ( bo tylko Royala dostalam w zoologicznym), ale kompletnie nie są nim zainteresowane. Ale za to ładnie radzą sobie z karma mokra dla szczeniat, która dostalysmy od pewnej dziewczyny. I ta wcinają. 

Dodatkowo były dzisiaj u weta, zostały odrobaczone pasta- ocenione na 4,5 tygodnia. 

Mamuska dostała tabletkę od robali

Az dziwne że nie jedzą tego Royala...może za wcześnie na suche? w każdym razie najwazniejsze że mają apetyty i że sa odrobaczone. Pierwszy krok za Wami. Mocno im kibicuje. Oby były zdrowe i znalazły najlepsze domki na świecie <3 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, kiyoshi napisał:

Az dziwne że nie jedzą tego Royala...może za wcześnie na suche? w każdym razie najwazniejsze że mają apetyty i że sa odrobaczone. Pierwszy krok za Wami. Mocno im kibicuje. Oby były zdrowe i znalazły najlepsze domki na świecie <3 

Byc może. Jeszcze może nie kumaja ze to do jedzenia jest. A taka mokra papke to zlizuja, az miło :-) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyśka) napisał:

Masz może jakieś wieści jak przebiega aklimatyzacja? :)

Pisalam dzisiaj z nowym właścicielem. Meadow ładnie chodzi na spacerki, jest grzeczny w domu. Jedynie to się boi gwaltownych ruchów. Ale z tego mam nadzieje, ze się wyleczy. Odezwę się do Ciebie wkrotce :-)

Resized_20200907_210134.jpeg

Resized_20200906_125549.jpeg

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.09.2020 o 20:57, kiyoshi napisał:

Az dziwne że nie jedzą tego Royala...może za wcześnie na suche? w każdym razie najwazniejsze że mają apetyty i że sa odrobaczone. Pierwszy krok za Wami. Mocno im kibicuje. Oby były zdrowe i znalazły najlepsze domki na świecie <3 

Rzeczywiście mało spotykane, ale jesli matka karmiła je dotąd zwróconą karmą, to suchego, nie namoczonego moga nie chcieć. Starter wystarczy zalać ciepła wodą, szybko namoczy się. Problemem jest to, ze jest na kurczaku i ze zbożami, więc czasem wystepują reakcje alergiczne, np strzelające biegunki. Dlatego mimo jego smakowitosci, zazwyczaj wybieram karmy rybne. Jesli jednak nie chcą startera RC, to Josery Family Plus na pewno nie tkną. Starter u mnie wszyscy uwielbiają: szczury, kury, a w puszce jeż.

Jesli jest duzo maluchów, bo nie doczytałam, to trzeba pilnowac posiłków matki, bo może dostac tężyczki, a w kojcu, bez opieki, nie bedzie miał kto jej podac wapna. Bez tego suka umiera. Lepiej więc suni dawac Starter, bo na nim nie ma tężyczek i bedzie miała mleko. Jak bedzie najedzona, to im tez zwróci jedzonko i wtedy nauczą sie jeść.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.09.2020 o 09:05, Jaaga napisał:

Rzeczywiście mało spotykane, ale jesli matka karmiła je dotąd zwróconą karmą, to suchego, nie namoczonego moga nie chcieć. Starter wystarczy zalać ciepła wodą, szybko namoczy się. Problemem jest to, ze jest na kurczaku i ze zbożami, więc czasem wystepują reakcje alergiczne, np strzelające biegunki. Dlatego mimo jego smakowitosci, zazwyczaj wybieram karmy rybne. Jesli jednak nie chcą startera RC, to Josery Family Plus na pewno nie tkną. Starter u mnie wszyscy uwielbiają: szczury, kury, a w puszce jeż.

Jesli jest duzo maluchów, bo nie doczytałam, to trzeba pilnowac posiłków matki, bo może dostac tężyczki, a w kojcu, bez opieki, nie bedzie miał kto jej podac wapna. Bez tego suka umiera. Lepiej więc suni dawac Starter, bo na nim nie ma tężyczek i bedzie miała mleko. Jak bedzie najedzona, to im tez zwróci jedzonko i wtedy nauczą sie jeść.

Maluchów jest 3. I tak robimy, sunia je tego Startera. Namoczonego nawet i maluchy coś tam dziamdziaja. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.09.2020 o 09:05, Jaaga napisał:

 

Jesli jest duzo maluchów, bo nie doczytałam, to trzeba pilnowac posiłków matki, bo może dostac tężyczki, a w kojcu, bez opieki, nie bedzie miał kto jej podac wapna. Bez tego suka umiera. Lepiej więc suni dawac Starter, bo na nim nie ma tężyczek i bedzie miała mleko. Jak bedzie najedzona, to im tez zwróci jedzonko i wtedy nauczą sie jeść.

Głupie pytanie, ale cały czas się uczę: co to znaczy że na Starterze nie ma teżyczek. To znaczy że od jakiejś karmy suka może dostać tężyczki?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, aagataa8 napisał:

Głupie pytanie, ale cały czas się uczę: co to znaczy że na Starterze nie ma teżyczek. To znaczy że od jakiejś karmy suka może dostać tężyczki?

Przy tej karmie nie słyszałam, żeby u jakiegos hodowcy pojawiały się tężyczki, przynajmniej po starterze mini. I dlatego stosuje ją wielu hodowców, mimo że później, przy karmieniu szczeniąt przechodza na karmy innej firmy. Nie od karmy suka dostaje tężyczki, tylko od niedoboru wapnia, który z organizmu uwalnie się do mleka, więc ryzyko jest większe przy liczniejszych miotach. Widocznie w tej karmie jest jego optymalna ilość. Kiedys, przed pojawieniem się Startera RC, zdarzały się na tyle często, że ja osobiście zawsze miałam calcium podawane dożylnie lub podskórnie w domu. Kilkanaście dni temu mąż dał yorce mającej 6 maluchów zwykłą karmę na noc, zamiast startera. Spałam z Lindą na parterze, rano jak weszłam do sypialni, to sunia miała już tężyczkę. Na szczęście wetka ma doświadczenie i robi mieszankę podawaną dożylnie, która szybciutko pomaga.To pierwsza u mnie tężyczka od kilku lat. Same maluchy trzymam później na starterze z Nature`s Protection, ale u matek z tak licznym miotem nie ryzykuję.

Przy trzech maluchach powinno byc dobrze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś do Punktu trafiła suka w zaawansowanej ciąży, która błąkała sie pod wiejską szkołą. Przez parę dni nie dała sie złapać, ale w końcu dzisiaj sie udało. Będzie zapisana na sterylke aborcyjną. Mam nadzieję, że zdażymy, bo jedyny wet wykonujący aborcję w okolicy robi sterylki tylko we wtorki. Jeśli nie wytrzyma to uśpienie ślepego miotu i trzeba jej cos podać na zatrzymanie laktacji (Galastop?). 

Masakra! A ile takich suk jeszcze na ulicach biega?

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, aagataa8 napisał:

Dziś do Punktu trafiła suka w zaawansowanej ciąży, która błąkała sie pod wiejską szkołą. Przez parę dni nie dała sie złapać, ale w końcu dzisiaj sie udało. Będzie zapisana na sterylke aborcyjną. Mam nadzieję, że zdażymy, bo jedyny wet wykonujący aborcję w okolicy robi sterylki tylko we wtorki. Jeśli nie wytrzyma to uśpienie ślepego miotu i trzeba jej cos podać na zatrzymanie laktacji (Galastop?). 

Masakra! A ile takich suk jeszcze na ulicach biega?

mam nadzieje, że jednak zdązycie przed porodem...dziś był wtorek...nie można było jej dziś sterylizować? dla suki jest dużo lepsze usunięcie ciąży niż zabicie jej dzieci :( :( :( nie możecie pojechać do innego weta???? można poprosić np. Akcje Sterylizacje o pokrycie kosztów jeśli gmina sie nie zgodzi...nie ma sensu czekać tydzień

Link to comment
Share on other sites

Dziś do Punktu trafiła suka w zaawansowanej ciąży, która błąkała sie pod wiejską szkołą. Przez parę dni nie dała sie złapać, ale w końcu dzisiaj sie udało. Będzie zapisana na sterylke aborcyjną. Mam nadzieję, że zdażymy, bo jedyny wet wykonujący aborcję w okolicy robi sterylki tylko we wtorki. Jeśli nie wytrzyma to uśpienie ślepego miotu i trzeba jej cos podać na zatrzymanie laktacji (Galastop?). 

Masakra! A ile takich suk jeszcze na ulicach biega?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.09.2020 o 21:13, kiyoshi napisał:

mam nadzieje, że jednak zdązycie przed porodem...dziś był wtorek...nie można było jej dziś sterylizować? dla suki jest dużo lepsze usunięcie ciąży niż zabicie jej dzieci :( :( :( nie możecie pojechać do innego weta???? można poprosić np. Akcje Sterylizacje o pokrycie kosztów jeśli gmina sie nie zgodzi...nie ma sensu czekać tydzień

Wlasnie w tym problem, ze ta wetka nie sterylizuje na cito, trzeba sie zapisac na sterylke wcześniej, nawet aborcyjną. Do innego weta nie da rady, bo gmina nie moze miec faktur od kilku weterynarzy (w razie kontroli)- przynajmniej tak sie tlumacza. A Akcja sterylizacja jeszcze dziala? I mozna suki "gminne" zglaszac?

Niestety- suka juz sie oszczenila- 8 szczeniat :-( Gmina nie podjęła decyzji co ze szczeniakami, czekają nie wiem na co... 

Ja wiem, ze aborcja lepsza od uspienia szczeniąt, ale czasami nie da sie inaczej :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...