Jump to content
Dogomania

Szczeniak i kupki


Entschuldigung

Recommended Posts

Hej

Szczeniak 3 tygodnie nie zrobił kupy od 4 dni. Jeden weterynarz powiedział, że to dobrze, bo to znaczy, że dobrze przyswaja mleko matki i że jak nie ma objawów to nie ma powodu do niepokoju. 

Drugi podał laktuloze 0.5ml i szczeniak tego samego dnia zrobił kupę, kazał podać ponownie gdyby nie wypróżnił się w ciągu 2-3 dni. Podałam więc 0.5 ml wczoraj i 0.5ml dziś i zrobił teraz, ale bardzo małą. Nic go nie boli, brzuch w porządku. Więc czy jest się czym martwić? 

Drugi też kazał psiaka karmić co 2 godziny, jednak ten jakoś po podaniu laktulozy jadł krócej niż zwykle, a od wczoraj je bardzo mało - nie podchodzi do piersi, woli iść spać, jak już podejdzie to ją liże a nie ssie - dlaczego?? Nie jest osłabiony, dużo sobie chodzi, choć ostatnio trochę mniej i więcej śpi, ale odzywa się często

Gdyby ktoś napisał o odrobaczaniu - wet kazał wrócić jak będzie miał 4.5 tygodnia :/

Dodam jeszcze, że piesek chce odkrztusić karmę, którą się chyba zakrztusił. Oddycha normalnie ale czasem chce odkaszlnąć, czy tylko weterynarz może mu pomóc? Otwiera się dopiero o 15 :((

 

Link to comment
Share on other sites

Skoro szczeniak ma 3 tygodnie to opiekuje się nim matka, karmi, masuje brzuszek więc po co go dokarmiać sztucznie. Może najwyżej masować brzuszek skoro matka robi to za słabo. Poza tym suki zjadają kupki szczeniąt dopóki są na jej mleku więc to, że ich nie widzisz to nie znaczy, że nie robi. Byłam hodowczynią to trochę coś o tym wiem. A obecnie coraz trudniej znaleźć wetewrynarza o wszechstronnej wiedzy tak jak i lekarza,bo teraz to do leczenia jednej ręki to trzeba mieć trzech - od ramienia, przedramienia i dłoni bo na całej to się już nie znają.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...