Jump to content
Dogomania

~ Iga, Igusia i dwa szczeniaki ze wsi - JUŻ MAJĄ SWOJE DOMKI!


Recommended Posts

Dwaj młodzi chłopcy  z naszej gminy zadzwonili do ... naszej dr Magdy Makowa, że znaleźli na polach między wsiami psa, zamknęli w stodole i pytają , co zrobic? Magda zadzwoniła do nas, i po godzinie mieliśmy w kojcu nowego tymczasowicza. Drobna, bardzo chuda sunia, pokazująca brzuszek, jak tylko się na nią spojrzy. Dostała od chłopców chrupki, od nas miseczkę z wodą. Do budy nie weszła, wiec wyciągnęłam stary kocyk, na którym się chętnie położyła. Posłanie z kocem zignorowała, ale postawiłam pod daszkiem, wiec nie zmoknie w razie deszczu. "Dolinę Noteci" pochłonęła z wielką przyjemnością :)

Zaraz zabierzemy ją do gabinetu na oględziny :)

Nazwałam ją Igusia.

Wpłaty:

50 zł od wujka Nuncek :) dziekuję serdecznie!

Wieczorne, skromne zdjęcia:

eb37eb2fcb41.jpg

6a257d4fbd05.jpg

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sunia jest młoda, max 2 lata. Wazy około 7 kg. Wyciągnęliśmy 1 kleszcza. Dostała środek na robale i krople od pchełek. Smycz nie jest jej obca, ale prze przed siebie, a na"zaczekaj" kładzie się do góry łapami. Nie było do tej pory kupy, a nie wiem, jak z siusianiem, nie widziałam w kojcu. A że nie było nas kilka ładnych godzin, te przed chwilą wzięłam sunię do sadu. Jadła trawę, wąchała, ale z chęcią wróciła do kojca.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, agat21 napisał:

Śliczności!

Też tak uważam, Agasiu :)

10 godzin temu, Poker napisał:

Ładniutka sunia. I mała , więc powinna mieć wzięcie. Pewnie ktoś wywalił przed wyjazdem na urlop.

Chłopcom należy się pochwała, że zareagowali na biednego psa.

Mam dwa zapytania od znajomych z Warszawy o małe młode suczki :) może ktoś się skusi na Nelkę

10 godzin temu, Isiak napisał:

Urocza :)

Yesss :)

2 godziny temu, konfirm31 napisał:

Melduję się na wątku :) 

Witaj, konfirmie31 :)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj zakropliliśmy Igę od pcheł, wiec z kąpielą poczekamy, ale jej się przyda porządne pranko. I jeszcze jej nie poznałam z naszymi suniami, ale jak biegną - tradycyjnie! - do kojca i szczekają, Iga siedzi cichutko. 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Poker napisał:

Widzę , że sunia trojga imion. Które jest właściwe ?

jednak Igusia :)

poprawiłam poprzedni post, z Nelki na Igę.

Coś jednak nie jest ok, trochę sraczusi w kojcu, i zwrot obiadu.

Jutro Tomek wyjeżdża na 3 dni :(

Aha, i przybyły rano 2 szczeniaki z lasu. Siedzą w kojcu w sadzie.

Ratunku.........

Link to comment
Share on other sites

Szczylki są u mnie w kojcu w sadzie. Wczoraj na dzień dobry dostały Drontal od robali i kropelki od pcheł. Jak tylko otwieram kojec, zaraz robią siusiu i kupale, taki mądre! Nasze suczki, Diana i Bezia bardzo nimi zainteresowane, dają się lizać po pyszczkach, targać za uszy, choć Bezia raczej ucieka po chwili. Czarny to chłopaczek, podpalana to sunia. I ten zapach z ryjków, szczenięcy, przecudny!......

fa6e0a42d9e1.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, malagos napisał:

Nie sposób zrobić zdjęcia całej gromadce, takie to ruchliwe, skaczące, poszczekujące! No i nie zrobię już tego błędu, ze pójdę do nich w krótkich spodniach, he, he!

Cóż, jeden wielu uroków szczeniaków. Podrapane nogi opiekunów :D

A jak Igusia? 

Link to comment
Share on other sites

Igusia dostała antybiotyk w zastrzyku, podaję Nifuroksazyd. Ma apetyt i jest wesoła. Wg wskazówek konfirm ugotowałam ryż i podaję jej z odrobiną gotowanego kurczaka. Na jutro mam przygotowane skrzydło indyka, ale ograniczajac ilość tłuszczu dostanie tylko chude wyskubane mięsko. Bo może ma coś z trzustką?...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Pięknotka <3 Ile może mieć w kłębie?

tak ze 40 cm, jest drobnej budowy.

No i od dziś - domowa :) 

Piłyśmy wszystkie kawę na tarasie: Dianka, Bazia, Nutka, kotka Lili, Szara Kota :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...