Jump to content
Dogomania

Siusianie a cieczka


Joanienka

Recommended Posts

Mam pytanie do osób, które miały suczki. Od tygodnia mieszka ze mną 8 miesięczna sunia. Od razu pierwszego dnia dostała cieczkę. Martwi mnie, że często w ciągu dnia posiusiuje na podłogę. Wcześniej kilka dni była u mojej koleżanki i podobno utrzymywała czystość, była na spacerze tylko 3 razy dziennie. Ja teraz muszę wychodzić co 2-3 godziny żeby nie miała posiusianych majteczek. Czy to normalne ? A jeśli tak to minie po cieczce lub w trakcie? Dzisiaj jest piąty dzień krwawienia.

Link to comment
Share on other sites

Uf, to dobrze. Niewiele naprawdę wiem o suczkach. Mam starego psa tylko. A tu mała znajda, myślałam że ma na oko 1,5 roku, ale okazalo się że 8 miesięcy (miała chip i doszliśmy do poprzedniego właściciela). Jest przeurocza ale tą cieczką zrobiła mi niespodziankę, spanikowałam, totalnie nie wiedziałam co robić. To faktycznie jej pierwsza cieczka. A czy cipeczkę trzeba przemywać czy pozwolić jej się samej czyścić? Przemywać wodą? Płynem do higieny intymnej? Jest bardzo spuchnięta.

Link to comment
Share on other sites

Nie trzeba przemywać wodą ani tym bardziej żadnym płynem. To normalne, że jest spuchnięta, uważaj tylko na psy z sąsiedztwa - do końca cieczki ani na sekundę nie możesz puścić jej luzem. Koniec cieczki to nie wtedy, kiedy przestanie krwawić, ale wtedy, gdy całkowicie zniknie opuchnięcie, przeważnie cieczka trwa 18-23 dni. Zrób mieszankę wody z octem - jeśli mieszkasz w bloku, przecieraj tym próg swojego mieszkania i wszelkie kapki na klatce schodowej też. Wlej tę wodę do rozpylacza -  psikaj tam, gdzie ona nasiusia, w ten sposób nieco zniwelujesz zapach cieczki i psy sąsiadów nie będą zainteresowane szukaniem Twojej suczki. A w trzy miesiące po cieczce - pora na sterylkę.  

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...