Jump to content
Dogomania

16.01.22 Borysek odszedł za Tęczowy Most [*] Tuptuś BORYSEK: wytupta sobie śmierć czy może godną starość? Od elficzkowa potuptał w ramiona swojej Rodziny.


Recommended Posts

Dowiedziałam się przez przypadek..., napisałam bo wiem, że kiedyś wiele osób utrzymywało kontakt z Ireną,  może teraz w trudnej sytuacji chciałoby ją wesprzeć.

Ja nie mam (nie utrzymuję) kontaktu z Ireną ani z osobami z jej otoczenia.

 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Aldrumka napisał:

Już jest z innymi psiakami i nie jest dzikusem :)

Dzikus absolutnie :) Bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem, domaga się głasków i uwagi. Jak ktoś głaszcze inne psy to on za momencik jest obok i prosi o drapanko. Uśmiech nie schodzi mu z pyska, jakby chciał powiedzieć: "wreszcie, doczekałem się PRAWDZIWEGO Domu i swojej Rodziny!" :) 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kopiuję post ze Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt Tomaszów Lubelski-Adopcje:

"Przyszła do nas paczka, standardowa myśl - karma dla psiaków, a tu takie miłe zaskoczenie:)

Piękne podziękowania, nasze serduszka bardzo się radują kiedy czytamy, słyszymy od Was takie słowa.

@Anna G. R. mamy oczy pełne łez za taki dowód wdzięczności

Bardzo, bardzo dziękujemy"

117151629_878193026041502_6268382828333364660_o.jpg.f1327b39a49bb5c53716e6d61ab2b805.jpg

117305877_878193086041496_509949444317543211_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=W12mvC5FOooAX-9B2_I&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=f8d49fa68ef6226b6f3d85a292307053&oe=5F51F31E

:) Dziękuję, pani Anno G.R.  za takie śliczne podziękowanie dla stowarzyszenia. :)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

 

Rabbit Art ORIGINAL 5x7 Charcoal Lop Eared Bunny por JaclynsStudio ...

                  Calym serduchem przytulamy lapenki 

                Nie moge sie nacieszyc i napatrzyc 

 Jaki szczesliwy tuptunio 

       Matko moja  jak potrzebowal tej milosci

                          Niechaj trwa i trwa i trwa 

rozliczam kracik num 1 

!Rozliczam bedzie ok 95 zl.Tuptusiowi Boryskowi i Grzesinkowi ptysiowi  ,Dobryduszku zajrzyj do 5.08.

Bedzie ok 60 zlockow czekalo na tuptunia

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Tak ładnie chodzimy na smyczy"  - i to w mieście :)

Do filmiku dostałam też krótką wiadomość, że Borys zmienił się nie do poznania, oczywiście na lepsze :)


Właśnie czekają w kolejce na wizytę u pani doktor, a Borys jest cierpliwy i zaciekawiony :) 

I coś, co mnie wzrusza osobiście - Borysek już po domowym SPA. Pięknie wyczesany i pachnący.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Tyś(ka) napisał:

"Tak ładnie chodzimy na smyczy"  - i to w mieście :)

Do filmiku dostałam też krótką wiadomość, że Borys zmienił się nie do poznania, oczywiście na lepsze, bo jak mogłoby być inaczej :)


Właśnie czekają w kolejce na wizytę u pani doktor, a Borys jest cierpliwy i zaciekawiony :) 

I coś, co mnie wzrusza osobiście - Borysek już po domowym SPA. Pięknie wyczesany i pachnący.

 

Wspaniale

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Anula napisał:

Martwi mnie ta łapka może będzie zalecone RTG łapki,układu kostnego?

Też mnie to trochę martwi. W lecznicy jest możliwość zrobienia RTG na szczęście, więc jeśli tylko weci uznają, że można już zrobić... to myślę że wykonają RTG. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Też mnie to trochę martwi. W lecznicy jest możliwość zrobienia RTG na szczęście, więc jeśli tylko weci uznają, że można już zrobić... to myślę że wykonają RTG. 

Też myślę,że powinni zalecić bo to utykanie jest niepokojące.Na pewno dzisiaj na wizycie będą rutynowe podstawy,książeczka,czip,szczepienie p/wściekliźnie,odrobaczenie,odpchlenie a może jeszcze badanie krwi.

No ale czekamy chyba wszyscy na wiadomości z niecierpliwością.

Pisałam wcześniej,że Borysek nie jest agresywnym psiakiem i to się potwierdza.Dobrego mam nosa.On będzie wspaniałym,wiernym towarzyszem ludzi,zresztą już jest.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na pierwszej wizycie może nie zostać wykonane RTG..., mogą czekać na wyniki badań. To stary uraz - nie ma pośpiechu..., na pewno obejrzą stopkę czy nic się nie wbiło

Jeżeli będzie kastracja to można przy okazji dokładnie obejrzeć łapkę i strzelić fotkę. 

Link to comment
Share on other sites

Pani doktor bardzo ostrożnie podchodzi do robienia badań staruszkom (jak i szczepień takich psów). Pamiętam jak mój psiak miał podejrzenie problemów z kręgosłupem - najpierw kazała zrobić morfologię, osłuchać serce i przy pierwszej wizycie było badanie dotykowo-uciskowe stawów. Dopiero jak badania krwi wyszły dobrze pozwoliła na kolejnej wizycie zrobić RTG. Tam jest dwóch lekarzy, konsultują wszystko ze sobą. Jestem ciekawa co ostatecznie wyjdzie z dzisiejszej wizyty, co będzie zalecone i co zrobione. Tam można czasem spędzić i cały dzień.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2020 o 16:52, elik napisał:

Spróbuję skontaktować się z osobami, z którymi razem współpracowałyśmy z Ireną. Może uda mi się coś dowiedzieć.

 

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

elik, udało się Ci coś dowiedzieć?

Niestety, te osoby, z którymi współpracowałam z Pipi od kilku lat nie utrzymują kontaktów, a do fundacji, w której Pipi  działa nie mogę się dodzwonić. Telefon ciągle zajęty.  Będę jeszcze próbować.

Link to comment
Share on other sites

Pipi już wyszła ze szpitala, ale stan zdrowia nie pozwoli Jej robić nadal to co robiła dotychczas, a przynajmniej nie na taką skalę. Bardzo potrzebne są domy dla psiaków, które Pipi miała u siebie.
Nie jestem upoważniona do przekazania więcej informacji, ale mogę prosić o pomoc dla psiaków Pipi.
Kontakt z osobą, która szuka domów dla tych psów można znaleźć na stronie Fundacji dla Zwierząt Jedno serce nie da rady. Prezes fundacji może wskazać które psy najbardziej potrzebują ogłoszeń.

Pomóżmy tym psom!

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze wieści weterynaryjne: Borysek u lekarza jest grzeczny i dzielny. Został oceniony na około 12 lat. Pani doktor jest Boryskiem oczarowana. Na pytanie o to, ile mu rokuje życia odpowiedziała, że choć nie gwarantuje, że psiak pożyje z parę lat to jego stan nie jest tragiczny. Schorzenia, które ma (ale jeszcze nie dostali wszystkich badań, czekają) nie leczy się, ale można dawać leki poprawiające komfort życia - i je otrzymają. Na ten moment wiemy, że morfologia jak na wiek wyszła dobra, cukier w normie. Osłuchowo - serce niestety szwankuje. Na oczach prawdopodobnie jaskra. I zmiany reumatyczne. Z racji, że wyniki krwi wyszły dobre to psiak został zaszczepiony. Dostał też coś p/bólowego na stawy.  Pan Boryska nie mógł dłużej pisać, zwłaszcza że jeszcze nie ma wszystkich wyników badań, ma się odezwać później.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...