Jump to content
Dogomania

Szczeniak 6mc waga 1,5kg jak zacząć BARF


Basia Wall

Recommended Posts

Witam! 

Posiadam psa 6mc mieszanka Chihuahua z inną małą rasą. Obecnie waży 1,5kg i to chyba docelowa waga. Może do 2kg dociągnie. Czytałam trochę o żywieniu BARF, ale nadal to dla mnie trudny temat. Psina do tej pory na karmie Royal Canin, ostatnio nie chce jej jeść. Daje też szczyptę skorupek prazonych, bo dwa razy złamała nogę. 

Zamówiłam gotowe mięsa:

1. Mix podrobowy baranina- serca, wątroba, nerka

2. Mieszanka Lifetime cielęcina- mięso bez kosci, podróby, warzywa, owoce i olej

3. Żołądki mielone z treścią wołowina

4. Szyje indycze cięte w plastry

5. Mieszanka supreme królik z kością i bez kosci z warzywami  i owocami

6. Mieszanka młode psy- mielone mięso wołowe z kością, mielone indycze z kością, warzywa i owoce 

Wybrałam różnorodne, ale nie wiem, czy to wystarczy, by psa utrzymać w zdrowiu. 

Jadłospisy są zazwyczaj dla psów o większej wadze. 

Ile wynosi dzienna dawka całego posiłku dla takiej suni i co do tego dorzucić. Jakieś suplementy? Rozumiem, że warzywa też surowe miksuje, ale czy mieszać z mięsem, czy dać jej jako osobny posiłek. 

Ile godzin po wyjściu z zamrażalnika podawać psu mięso i czy można dać wyjęte z lodówki, czy też podgrzać / odczekać do temp. pokojowej? 
Rozmnażać w lodowce, czy poza? 
Poradźcie początkujacej. 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Basia Wall napisał:

Witam! Posiadam psa 6mc mieszanka Chihuahua z inną małą rasą. Obecnie waży 1,5kg i to chyba docelowa waga. Może do 2kg dociągnie. Czytałam trochę o żywieniu BARF, ale nadal to dla mnie trudny temat. Psina do tej pory na karmie Royal Canin, ostatnio
Poradźcie początkujacej. 

Basiu...chyba dobrze byłoby gdybys znalazła jakieś BARF-ne forum,tam sie dowiesz wszystkiego.

może tu?

https://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=9

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak w tym wieku powinien dostawać dawkę dzienną podzieloną na trzy porcje. Nigdy nie daje się jedzenia prosto z lodówki, powinno postać na zewnątrz co najmniej kilka godzin albo zostać ugotowane.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Basia Wall napisał:

Witam! 

Posiadam psa 6mc mieszanka Chihuahua z inną małą rasą. Obecnie waży 1,5kg i to chyba docelowa waga. Może do 2kg dociągnie. Czytałam trochę o żywieniu BARF, ale nadal to dla mnie trudny temat. Psina do tej pory na karmie Royal Canin, ostatnio nie chce jej jeść. Daje też szczyptę skorupek prazonych, bo dwa razy złamała nogę. 

Zamówiłam gotowe mięsa:

1. Mix podrobowy baranina- serca, wątroba, nerka

2. Mieszanka Lifetime cielęcina- mięso bez kosci, podróby, warzywa, owoce i olej

3. Żołądki mielone z treścią wołowina

4. Szyje indycze cięte w plastry

5. Mieszanka supreme królik z kością i bez kosci z warzywami  i owocami

6. Mieszanka młode psy- mielone mięso wołowe z kością, mielone indycze z kością, warzywa i owoce 

Wybrałam różnorodne, ale nie wiem, czy to wystarczy, by psa utrzymać w zdrowiu. 

Jadłospisy są zazwyczaj dla psów o większej wadze. 

Ile wynosi dzienna dawka całego posiłku dla takiej suni i co do tego dorzucić. Jakieś suplementy? Rozumiem, że warzywa też surowe miksuje, ale czy mieszać z mięsem, czy dać jej jako osobny posiłek. 

Ile godzin po wyjściu z zamrażalnika podawać psu mięso i czy można dać wyjęte z lodówki, czy też podgrzać / odczekać do temp. pokojowej? 
Rozmnażać w lodowce, czy poza? 
Poradźcie początkujacej. 

:) Super pomysł. 

Co do gotowych mięs. Na początek kupuj mięsa jakości  HG i z pewnego źródła. Czyli normalnie ze sklepu dla ludzi. Mieszanek z Primexu itp nie polecam. Szczególnie dla młodego psa który rośnie i rozwija się. 

Psy  jedzą ok 2,5%-5% masy docelowej. Zależy też od aktywności psa. 

W zależności też od upodobań barfiarzy jest różny udział podrobów, warzyw i owoców  oraz mięsa i kości. 

Są też różne szkoły co do podawania mięsa z warzywami. Ja podaję razem  bo wg mnie pies od typowego wilka odszedł. Pełni od tysięcy lat raczej funkcję utylizacyjną a nie myśliwego. 

Niestety barfny świat  szczególnie dział psi  umarł śmiercią naturalną. Możesz tam poczytać o barfie ale szybkiej odpowiedzi nie otrzymasz. 

Z grup na fb polecam surowe kotki i psy oraz barfne korepetycje. 

Suplementy podstawowe to: drożdże browarnicze,  tran, olej z łososia,  algi, jeśli nie podaje się kości to mączka kostna.

Ważne też jest podawanie żółtka jajka. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...