Jump to content
Dogomania

Zabawa z innymi psami


siejwiatr

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Czy orientuje się ktoś może jaka jest ogólna wykładnia jeśli chodzi o zabawy pies-pies? 

Mam półtorarocznego kundelka, który zabawę z psimi znajomkami przekłada ponad wszystko na świecie (również mnie, mnie z kabanosem w ręku, mnie z ulubionym szarpakiem itd). Jeszcze niedawno regułą były takie niemal co-wieczorne harce (często też bez smyczy). Zależy mi jednak na wyrobieniu sobie z nim dobrej relacjii; uczymy się przywołania, odwoływania itd. Opinie behawiorystów są różne - np. pozwalać ale nie częściej niż... pozwalać ale na krótką chwilę. I teraz nie bardzo wiem jak to ogarnąć - nie chodzić do tych miejsc gdzie może spotkać psiego kumpla? Chodzić ale odwracać jego uwagę? Pozwalać się bawić ale po chwili przerywać?

Będę wdzięczna za Wasze wskazówki:)

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Sowa napisał:

Pozwalać, w nagrodę za reagowanie na jakiekolwiek polecenie. Dobrze byloby szkolenie w grupie psów. 

No właśnie według naszej behawiorystki takie "siad" przed puszczeniem do innych psów niewiele daje; trochę uczy samokontroli ale nic poza tym. I według niej raczej nie powinno się zbyt często pozwalać na zabawę, z której nie mogę go w dowolnym momencie odwołać 

Link to comment
Share on other sites

No to behawiorystka powinna pokazać, w jaki sposób masz się bawić z psem, żebyś mogla w każdej chwili odwołać. Jak tego nie potrafi, to poszukaj innej, z kwalifikacjami trenera. Takiej, która wie, jak rozwiązywac problemy, a nie tylko mówić jak je omijać. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Sowa napisał:

No to behawiorystka powinna pokazać, w jaki sposób masz się bawić z psem, żebyś mogla w każdej chwili odwołać. Jak tego nie potrafi, to poszukaj innej, z kwalifikacjami trenera. Takiej, która wie, jak rozwiązywac problemy, a nie tylko mówić jak je omijać. 

Pokazuje i trenujemy odwołanie. Chodzi o to czy do czasu kiedy to odwołanie nie będzie opanowane na 100% pozwalać psiakowi na takie zabawy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...