Jump to content
Dogomania

Rottweiler


onaX

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Posiadamy w domu rottka samiec ponad roczny, wspaniały piesek, nie okazuje agresji, przyjazny wobez wszystkich.

Moje pytanie brzmi czy prawdą jest że te psy wybierają jedną osobe jako przewodnika? a później zaś może rywalizować o wyższą pozycje właśnie z owym wybrańcem?

chcieliśmy aby piesek na swojego pana wybrał męża, jednak ten wybrał panią, podąża za mną, wykonuje polecenia a od innych z wielką łaską, jest we mnie wpatrzony jak w obraz.

Teraz obawiam się że gdy będzie starszy to spróbuje podważyć moją pozycje przewodnika, a wtedy wiele by ze mnie nie zostało :D

Link to comment
Share on other sites

Miałam rottweilery ponad 37 lat, wszystkie były lagodne i urocze, faktycznie ja byłam szefową ale męża też uznawały, kochały cały świat, były przyjazne do ludzi i zwierząt a słabszych nawet samorzutnie broniły przed napastnikami nie robiąc napastnikom krzywdy więc nie bój się, mąz też będzie kochany. Wydaje mi się, że one wybierają silniejszych psychicznie, tak było u mnie - ja mialam silniejszy charakter niż mąż, przy mnie nawet jak w nocy ktoś nabiegał nam na plecy nie reagowały nie wyczuwając zagrożenia a męża potrafiły bronić.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, onaX napisał:

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, u nas właśnie dziwne jest to że to mąż ma silniejszy charakter i osobowość,  a pies wybrał mnie

Może z zewnątrz, generalnie psy wybierają zwykle osobę silniejszą i stabilniejszą emocjonalnie, po za tym duże znaczenie może mieć też, to, że to Ty przebywasz z psem więcej i więcej z nim ćwiczysz 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, iza121 napisał:

Może z zewnątrz, generalnie psy wybierają zwykle osobę silniejszą i stabilniejszą emocjonalnie, po za tym duże znaczenie może mieć też, to, że to Ty przebywasz z psem więcej i więcej z nim ćwiczysz 

Przebywam z psem nieco więcej to fakt, no i z pewnością mam dużo spokojniejszy charakter.

Masz duże doświadczenie z tymi psami więc pozwole sobie jeszcze o coś zapytać.

Pies może jeszcze zmienić przewodnika? gdybym nieco się wycofała

słyszałam też od dwóch znajomych że rottek zaatakował właściciela bez wyraźnej przyczyny, jednak wydaje mi się że sam z siebie by tego nie zrobił, chyba że wynika to z ich dominującej natury. Co o tym myślisz?

Link to comment
Share on other sites

Teoria dominacji jest głupia, jeżeli pies zaatakował to musiał mieć powód. Mężczyźni  często, na szczęście nie wszyscy, nawet podświadomie ale chcą dominować, bywają czasem w pewnym sensie agresywni t.zn. chcą pokazać psu kto tu rządzi ale siłą a z rottkiem osiągniesz wszystko ale spokojnie, po dobroci. A agresja budzi agresję. Moj mąż też z początku taki był ale szybko go ustawiłam i byl spokój. A raz moja mama chciała pogrozić mojemu psu palcem i po tym palcu oberwała, na szczęście delikatnie bo pies byl wyjątkowo dobroduszny ale mama nie była w domu szefową bo doszła po paru latach więc nie miała prawa się rządzić.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, onaX napisał:

Przebywam z psem nieco więcej to fakt, no i z pewnością mam dużo spokojniejszy charakter.

Masz duże doświadczenie z tymi psami więc pozwole sobie jeszcze o coś zapytać.

Pies może jeszcze zmienić przewodnika? gdybym nieco się wycofała

słyszałam też od dwóch znajomych że rottek zaatakował właściciela bez wyraźnej przyczyny, jednak wydaje mi się że sam z siebie by tego nie zrobił, chyba że wynika to z ich dominującej natury. Co o tym myślisz?

Z tą rasą największe doświadczenie ma dwbem - prowadziła hodowlę tej rasy, także wie o nich wszystko

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...