Jump to content
Dogomania

Z Ukrainy - Boston i Armand w DS, ukochany Baryton za TM :(


Recommended Posts

Chciałam pokazać niewidomą Amely. Na filmiku jej oczka wyglądały zwyczajnie, tu jednak widać, że nie są najlepsze. Amely mieszka ukraińskim schronisku na tym samym wybiegu, co Baryton. Dlatego zresztą wypatrzyłam ją dawno na zdjęciach. Oprócz oczu, ma problem chyba z zębami, bo na filmiku stale zagryza i zgrzyta zębami, oblizuje się, bez przerwy przez cały filmik jakby "glimdała" coś w pysiu. Wiele miesięcy przetrawiałam sprowadzenie Amely. Jednak ona w tym wieku, niewidoma i nie czarujmy się, nie powalająca urodą, nie ma szans na opuszczenie schroniskowego kojca. Mam nadzieję, że uda się wkrótce zmienić jej los. Trzymajcie kciuki.

128078823_371054833963752_2447744252353177098_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Z Ukrainy dwa istnienia- Boston w DS, postrzelony Baryton po operacji. Na ostatniej str. niewidoma Amely
Dnia 28.11.2020 o 10:39, Poker napisał:

Amely wygląda jak mały dziczek. Biedna sunia.

 

17 godzin temu, Tola napisał:

Bardzo biedna, serce mi pęka:(

Bardzo biedna. Dlatego, mimo że nie chciałam już obciążenia odpowiedzialności kolejnym psem, jednak się zdecydowałam ją sprowadzić. Świadomość, że inaczej zostałaby tam do śmierci, przeważyła w tym moim kilkumiesiecznym zasytanawianiu się. Mam namiary na okulistkę. Na razie wstrzymuję się z wątkiem, bo pierwszy transport nie przejechał. te psy dojechały po tygodniu, ale chyba też nie wszystkie, a teraz może kolejne. Wolę poczekać, aż fizycznie będzie w Polsce. Najpierw pielęgnacja,  badanie na dirofilarie i kału, potem sprawdzanie zębów i diagnozowanie oczu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 28.11.2020 o 10:57, Jaaga napisał:

Stopniowo goi się. Najlepiej sprawdził się spray. Polisept Vet.

Jaaga,mogłabys wstawić aktualne zdjęcie Barytona?Wiem,że masz teraz mnóstwo zajęć z b.chora Amely...ale Baryton to też pies specjalnej troski.Bardzo jestem ciekawa jak wygląda,jak się zagoił,jak sie zachowuje.Jakbys znalazła chwilę - będę wdzięczna.(I nie tylko ja) :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2020 o 20:22, bou napisał:

Jaaga,mogłabys wstawić aktualne zdjęcie Barytona?Wiem,że masz teraz mnóstwo zajęć z b.chora Amely...ale Baryton to też pies specjalnej troski.Bardzo jestem ciekawa jak wygląda,jak się zagoił,jak sie zachowuje.Jakbys znalazła chwilę - będę wdzięczna.(I nie tylko ja) :)

W wolnej chwili zrobię i wstawię, choć poblokowałam sobie jakoś konto, w tym na picassie, wiec o wstawienie czegoś zmniejszonego (nawet faktur) na dogo muszę prosic innych, bo nie mam czasu przysiaść i pomyslec, jak to odkręcić, co zablokowałam. Baryton nie jest juz psem specjalnej troski. Funcjonuje świetnie, reaguje na gesty. Jedynie z jedzeniem jest wybredny, nie da się go zbyc samą suchą karmą. musi jeść posiłki przygotowywane, do których przemycam  tylko suchą karmę. inaczej monotonnym szczenianie dopomina się, więc nie da rady go zbyć. będę pamiętać.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2020 o 15:28, Poker napisał:

A jak Baryton reaguje na Amely ?

Prawie nie maja kontaktu ze sobą. Amely jest oddzielona w pokoju. Musze miec pod kontolą jej picie, jedzenie, sikanie i kupę. Bie dałoby się, gdyby była z innymi psami. Jak były razem w ogrodzie, to już nie reagował, kiedy przestała tak straszliwie cuchnąć schroniskiem. tylko po jej przyjeździe tak się zdenerwował.

Jo37, chciałam dać znac, że faktura za jedzonko dla Baytona nadal nie dotarła. Upomniałam się mailowo w sklepie i czekam. Na razie więc wstawię zdjęcie z zamowienia. Jeszcze raz dziękuję.

DSC07456f.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Z Ukrainy dwa istnienia- Boston w DS, postrzelony Baryton po operacjach
16 godzin temu, Poker napisał:

Jaaga, skąd Ty bierzesz psy na podmiankę?

Cuuudny.

Dzięki za komplement ;) Pamiętam, jak się z niego wyśmiewali "miłośnicy" wilczaków, kiedy jeszcze był na Ukrainie i myslałam, że może znajde mu jakis dom u kogoś, kto kocha żółtookie, wilczaste, niekoniecznie rasowe psiaki, więc pokazywałam go na grupach. Było mi przykro, bo przecież tylko chciałam mu dać szansę, a przeczytałam, że nic wilczastego w nim nie ma, że to zwykły kundel, że mam go wstawiac na grupach adopcyjnych kundlowych.

Jasne, że jest mniejszy, ale dla mnie piękny i pierwotny w swojej urodzie. Jak zresztą wiele psów na Ukrainie. I w przeciwieństwie do często przerasowionych psów wystawowych, był w stanie poradzić sobie żyjąc latami wolno, jak żył do czasu kiedy został skatowany i postrzelony przez człowieka.

Jest inteligententy, kontaktowy mimo głuchoty i problemów z poruszaniem się. Kocha niesamowicie mojego męża. Jest w niego wpatrzyny w przenośni i dosłownie, z powodu braku słuchu. Odczytuje jego gesty. Tańczy wkoło niego, wydaje dziwne dzwięki, przypada do ziemi i nawet nieudolnie próbuje się przewracać i tarzać przy nim. To bardzo wzruszajacy widok.

Te ukraińskie psiaki są niewyobrażalnie skrzywdzone przez człowieka. I naprawdę łapie za serce to, że są jeszcze w stanie zaufać jakiemuś człowiekowi i go całkowicie pokochać. I rzeczywiście każdy z nich przechodzi widoczną metamorfozę po wyleczeniu ciała i psiej duszy w domowych warunkach.

  • Like 6
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Aż łzy cisną mi się do oczu. I pomyśleć , że ja też optowałam za eutanazją. Mea culpa, biję się w piersi z całych sił.

Dokonałaś cudu prawie niemożliwego.

Co za różnica czy rasowy czy mieszaniec.  Wszystkie potrzebują miłości . Wyróżnianie rasowców , a pogarda dla mieszańców to  rasizm w stosunku psów. Nie cierpię tego.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...