Jump to content
Dogomania

Z Ukrainy - Boston i Armand w DS, ukochany Baryton za TM :(


Recommended Posts

18 godzin temu, Tyśka) napisał:

To był psiaczek z tego wątku (wątek warto przejrzeć, bo było tam sporo porad, mniej więcej od strony 4. odnośnie pielęgnacji takiej okropnej rany)

 

 

18 godzin temu, Tyśka) napisał:

To był psiaczek z tego wątku (wątek warto przejrzeć, bo było tam sporo porad, mniej więcej od strony 4. odnośnie pielęgnacji takiej okropnej rany)

 

To samo miejsce widzę. Ktoś śledził wątek i mógby mi strescić? Nie dam rady czasowo przebrnąc. Rana na tej bardziej nieruchomej górnej części ładnie się zagoiła, poniżej, gdzie stale pies pracuje miesniami i skórą są dziury i trzymaja sie na jednym szwie, który pwnie w ciągu kilku najblizszych godzin przetnie skórę. Właśnie mąż wraca z Mikołowa. nasza zaufana p doktor też się nie podjęła ogarniecia tego. Powiedziała, że to powinno zagoic się do miesiaca. za 2 tyg najszybciej może podac srodek i szyć.  Boję sie o zakażenie i kręgosłup. Mamy ten specjalny opatrunek, ale nie załozyłam wczoraj, bo szkoda było mi go zmarnowac. ponoc p. Mirka dała coś jeszcze.

Mam miód manuka w tubie, ale wiem po Lindzie, że on bardzo prowokował do wylizywania. 

Dnia 5.11.2020 o 06:18, Aska7 napisał:

Głupio, ale może żyworódka. 

Nie glupio, masz jakis przepis? tego akurat mam mnóstwo w domu. wiem, ze jest dobra na skórę, ale nie wiem, jak stosowac na rany.

 

Dnia 5.11.2020 o 05:03, Moli@ napisał:

Słyszałam o cukrze/miodzie ale podchodzę do tego jak do jeża ,) Zdecydowanie wolę leczenie - pobudzanie ziarninowania solą 10% - bezpieczniejsza i sprawdzona w różnych warunkach metoda. Słodkości przy stadzie...trudno upilnować i o wiele więcej pracy bezpośrednio przy piesku - łatwo o infekcje.

 Moli, nie słyszałam o tej metodzie z sola. To sól fizjologiczna? Napisz mi prosze Cie bardzo,  na pw. O cukrze słuszałam peany na urazy gałki ocznej,  z miodem jakoś nie mam super doswiadczeń.

Dzięki wszystkim, ze jesteście ze mną i doradzacie. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Jaaga napisał:

Nie glupio, masz jakis przepis? tego akurat mam mnóstwo w domu. wiem, ze jest dobra na skórę, ale nie wiem, jak stosowac na rany.

Z dużego liścia zrywasz tę spodnią błonkę i przykładasz bezpośrednio na ranę. To na takie ślimaczące się i nie gojące. Dobrze to przyłożyć na noc, a na dzień niech schnie. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Aska7 napisał:

Z dużego liścia zrywasz tę spodnią błonkę i przykładasz bezpośrednio na ranę. To na takie ślimaczące się i nie gojące. Dobrze to przyłożyć na noc, a na dzień niech schnie. 

Tak samo można zastosować aloes. Ja wszelkie rany u siebie i swoich zwierzaków leczę aloesem i zawsze są bardzo dobre wyniki.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziekuję za rady, zastosuję dziś żyworódkę, bo rana jest właśnie taka wilgotna, sącząca się, ale nie ropiejąca. Ma załozone preparaty na gojenie, opatrunek gazowy, to otasmowane, żeby nie zgryzł i jest wpakowany w majty Lindy.

Majtas pozdrawia ;)

DSC06603f.JPG

DSC06602.JPG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, AlfaLS napisał:

Tak samo można zastosować aloes. Ja wszelkie rany u siebie i swoich zwierzaków leczę aloesem i zawsze są bardzo dobre wyniki.

Też słyszałam,że rewelacja.Aloes(przynajmniej 2-3 letni) obiera się ze skórki,tnie się na kawałki zależnie jaki się chce mieć rozmiar opatrunku.układa i zawija się w gazę,przykłada.Zmiana raz na 24godz.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anula napisał:

Też słyszałam,że rewelacja.Aloes(przynajmniej 2-3 letni) obiera się ze skórki,tnie się na kawałki zależnie jaki się chce mieć rozmiar opatrunku.układa i zawija się w gazę,przykłada.Zmiana raz na 24godz.

Ja robię troszkę prościej. Myję i po prostu rozcinam na pół. Przykładam na ranę stroną z miąższem. Zabezpieczam i tak sobie z tym chodzimy...

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, AlfaLS napisał:

Ja robię troszkę prościej. Myję i po prostu rozcinam na pół. Przykładam na ranę stroną z miąższem. Zabezpieczam i tak sobie z tym chodzimy...

Prawie tak jak pisze AlfaLS. Stosuję aloes od ponad 40 lat u wielu osób.

Myję, odcinam skórkę na płaskiej stronie, nakłuwam miąższ , żeby wyciekał sok, przykładam tą stroną , nakrywam folią spożywczą i mocuję jak się da w zależności od sytuacji. Zmieniam po kilku godzinach , bo najczęściej z kawałka aloesu zostaje suchy wiórek .

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Poker napisał:

Prawie tak jak pisze AlfaLS. Stosuję aloes od ponad 40 lat u wielu osób.

Myję, odcinam skórkę na płaskiej stronie, nakłuwam miąższ , żeby wyciekał sok, przykładam tą stroną , nakrywam folią spożywczą i mocuję jak się da w zależności od sytuacji. Zmieniam po kilku godzinach , bo najczęściej z kawałka aloesu zostaje suchy wiórek .

Wczoraj załozyłam mu specjalny opatrunek, jednak w nocy i tak go przesunął pod pieluchą. Dzis spróbuje więc najpierw żyworódkę, jutro aloes. mam w dużej ilości obie rosliny w odpowiednim wieku. Andrzej kupił zapas tasm w przychodni, jedak Baryton jest mistrzem w ich przesuwaniu. Podziwiam Marine, jak  daje radę z tyloma psami, skoro ja nie potrafię opanowac jednego.

Link to comment
Share on other sites

W końcu zerwał się ostatni szew i wszystko rozeszło się. Jednak rana goi się. już jest praktycznie o połowe mniejsza, niż była i znacznie bardziej płytka. Baryton przesuwa sobie wszystkie opatrunki. Po nocy sa zrolowane gdzies z boku. To wina miejsca, w jakim znajduje się rana. Nie da się ich niczym przytwierdzić, tylko mogę owinąć go taśmą, a ona tez się w czasie ruchu zwija praktycznie w sznurek. Mam rachunek za materiały medyczne: specjalny opatrunek i gaziki na ranę - 24 zł, fakturę za drugą poprawkową operację 150 zł oraz zakupione na szybko u weta 3 taśmy elastyczne - 30 zł. Musze jeszcze kupić pieluchomajtki, bo na razie używa od Lindy, a ona ma swoje rozliczenia. Na razie faktury wysyłam tylko mailem do ZEA, bo tu mi nie wchodzą.

DSC06661.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Stosuję rózne rzeczy na zmianę. Chciałam Solcoseryl, ale jak wiele leków czy kosmetyków, jest w kraju niedostepny.

Jest w Polsce Keladerm, zobacz.

Solcoseryl cudem wyrwałam ostatnie tubki mocnego w aptece w Austrii. U nas jeszcze gdzieś się pałęta po aptekach maść dentystyczna, połowę słabsza, w Niemczech też.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam tę dentystyczną. Tubka mała , pójdzie na raz , no może dwa.

Jest jeszcze maść homeopatyczna - Homeoplazmina.

 

Keladerm krem z laktoferyną

ze względu na właściwości przeciwutleniające, związane z działaniem

chelatującym laktoferyny, może być stosowany w przebarwieniach skóry będących konsekwencją:

wybroczyn krwawych; wybroczyn krwawych pooperacyjnych; przebarwień hemosyderynowych po
zabiegu skleroterapii; przebarwień spowodowanych przewlekłą niewydolnością żylną oraz
owrzodzeniami żylnymi; leczenia przy użyciu lasera nieablacyjnego, lasera do depilacji oraz lasera
naczyniowego.

Wskazania: Keladerm krem z laktoferyną to preparat przeznaczony do stosowania miejscowego przy
występowaniu przebarwień skóry będących konsekwencją wybroczyn krwawych (także pooperacyjnych),
przebarwień po zabiegu skleroterapii, przebarwień spowodowanych niewydolnością żylną oraz po
leczeniu przy użyciu lasera.

Skład: Składniki Keladerm krem z laktoferyną: woda, laktoferyna (Lipid's Technology), gliceryna, glikol
propylenowy, guma ksantanowa, metylosulfonylometan, Tinovis ade, 2-fenoksyetanol, trietanoloamina,
EDTA.

Stosowanie: Keladerm krem z laktoferyną zaleca się stosować dwa razy dziennie aż do ustąpienia
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Nie stosuj po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.

Keladerm krem 50 ml - 41,21 PLN

 

K

Link to comment
Share on other sites

Różne są opisy. To z ulotki:

Wyrób medyczny stosowany jest w leczeniu zmian troficznych – przebarwieniowych warstwy skórno-naskórkowej, które wymagają uruchomienia procesów gojenia na poziomie tkanek:

  • wybroczyny krwawe,
  • wybroczyny krwawe pooperacyjne,
  • przebarwienia hemosyderynowe po zabiegu skleroterapii,
  • przebarwienia hemosyderynowe spowodowane przewlekłą niewydolnością żylną (stopień zaawansowania w skali CEAP C4-C6) (lipodermatosclerosis, przebarwienia barwnikowe wokół owrzodzeń),
  • zmiany dystroficzne wrzodziejące (owrzodzenia żylakowe, odleżyny, pęknięcia itp.),
  • poparzenia,
  • rany pooperacyjne,
  • opóźnione bliznowacenie ran,
  • leczenie po użyciu lasera: lasera do depilacji, lasera nieablacyjnego, ablacyjnego itp., zapobieganie owrzodzeniom żylnym.
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2020 o 19:22, rozi napisał:

Jest w Polsce Keladerm, zobacz.

Solcoseryl cudem wyrwałam ostatnie tubki mocnego w aptece w Austrii. U nas jeszcze gdzieś się pałęta po aptekach maść dentystyczna, połowę słabsza, w Niemczech też.

Mam własnie problem z urazem oka u mojego yorka. Beniuś  w nocy z zazdrości zębami kłapnął Kodę niefortunnie w oko i drugi tydzień leczę ranę. Mam Corneregel oraz antybiotyk, ale bez solcoserylu nie chce się goic. Zaczyna brakować wielu ludzkich  leków i nawet ludzkich i psich kosmetyków. W weterynarii to już jakiś obłęd. Nie ma np Solcoserylu, Betamoxu, czy  Neomycyny w zadnej postaci. Prawie nie do zdobycia jest Procox do odrobaczenia na coraz częściej diagnozowane kokcydia. Zamówiłam w jedynej przychodni 4 opakowania, gdzie idziej nie maja już długo. Pneumodog - szczepionka p. kaszlowi kenelowemu dostepna jest w Czechach. Na szczęście granice otwarte do 12 godz., więc moja wetka pojechała kupic. Wkoło w hodowlach kaszel ma sie jednak w najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Poker napisał:

Jaki jest skład tego HEACING GEL?

SKŁAD


 

Healing Gel to wyjątkowo bogaty skład poprawiający kondycję skóry, co ma istotny wpływ na procesy gojenia się ran i łagodzenia podrażnień:

Betaina – jest substancją o łagodnym działaniu oczyszczającym, skutecznie usuwa zanieczyszczenia mechaniczne w obrębie rany.

Chitozan (chitosan) – substancja nawilżająca i poprawiająca kondycję skóry tworząc na powierzchni naskórka ochronny film zapobiegający utracie wody dzięki czemu sprzyja procesowi gojenia się ran.

Poliheksanidyna – wykazuje działanie antybakteryjne.

Kwas mlekowy – substancja nawilżająca i poprawiająca kondycję skóry.

Kwas hialuronowy – substancja nawilżająca i poprawiająca kondycję skóry. Wiąże wodę na powierzchni naskórka, czyli utrzymuje naturalne nawilżenie rany, co pozytywnie wpływa na procesy gojenia.

 

Składniki czynne: betaina, chitozan (chiosan), poliheksanidyna, kwas mlekowy, kwas hialuronowy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...