Jump to content
Dogomania

Z Ukrainy - Boston i Armand w DS, ukochany Baryton za TM :(


Recommended Posts

Ślicznie dziękuję za kolejny bazarek i rozliczam na pierwszej poprzedni. To aż 90 zł 🙂

Baryton troszkę posunął się w swojej kondycji. Teraz juz najczęściej w nocy robi kupe pod siebie na legowisko, czasem spada przy schodzeniu nawet z 3 schodków. Bardzo się boję, co bedzie dalej, bo mózg ma sprawny jak rzadko który pies w ogóle, a co dopiero w jego wieku.

Do tego załapał od Wiktora bakterie z uszu, bo Wiktor ciagle nad nim je wydrapywał. Na szczeście ma zbadane, więc też poprosze o przepisanie Barytonowi tego, co lekarz zaleci dla Wiktora. Na razie kupiłam Oridermyl i mu wpuszczam do uszu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 15.06.2023 o 21:45, Nadziejka napisał:
 
         Jagu poslalam 45 zl 💓  Barytonowi z kramku zakonczongo
 

Ślicznie dziękuję. Wpłata dotarła. Jak będę przy komputerze, to dodam w rozliczeniach na pierwszej, bo z telefonu ciężko mi.

Barytek również dziękuje i pozdrawia 

IMG_20230620_174705.jpg

IMG_20230620_174708.jpg

IMG_20230620_174818.jpg

IMG_20230620_174700.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2023 o 18:11, Nadziejka napisał:

                               💓

Rozliczony 135 zl Sercem Dla Barytona 23.06

 
Barytonku z wszelką modlitwą 
    Jagusiu popoludniu poślę pieniazki z kramiku  132 zl   
popoludniu dopiero
napisze zaraz jak przeleje, bo musze pojechac do banku
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś zakupiłam Barytonowi butelkę Arthrosterolu, bo co dzień mu dolewam do karmy i leków oraz 12 kg Alpha Spirit miękką z rybą. Niestety, karma znowu droższa. Zapłaciłam 142.79 zł za płyn i 239,50 za karmę. Faktury są na Zea, wyslę fundacji do zwrotu jak przyjdą z produktami.

Jak pisałam na wątku Weny, Bartyon ma pogorszenie z łapkami. W domu nie potrafi wstawać, czasem i chodzić, ale wtedy przesuwa się na brzuchu i woła nas. Na dwór go wynosimy. Na zewnątrz nauczył się radzić sobie z chodzeniem podskakując. Kiedy z impetem wyrzuca łapki, to się przesuwa i nie traci równowagi, więc nie upada. To jest niesamowite, jak doskonale funkcjonuje jego mózg i jak Baryton potrafi radzić sobie z postepującą niepełnosprawnością.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaaga, nie pocieszę Cię zapewne, ale wolę ostrzec: w ostatnich dwóch opakowaniach Alphy polwilgotnej znalazłam ostre odłamki plastiku, spore. Potem się dowiadywałam, że nie jestem jedyną, podobno co jakis czas jest feralna seria. Jak odkryłam to zaczęłam każda kulkę karmy rozdrabniać i sprawdzać. 🙈 Teraz szukam nowej marki, która pasowałaby alergikowi (odpadają wszystkie z kurczakiem, lososiem i ziemniakami - również w formie oleju).

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2023 o 18:05, Tyśka) napisał:

Jaaga, nie pocieszę Cię zapewne, ale wolę ostrzec: w ostatnich dwóch opakowaniach Alphy polwilgotnej znalazłam ostre odłamki plastiku, spore. Potem się dowiadywałam, że nie jestem jedyną, podobno co jakis czas jest feralna seria. Jak odkryłam to zaczęłam każda kulkę karmy rozdrabniać i sprawdzać. 🙈 Teraz szukam nowej marki, która pasowałaby alergikowi (odpadają wszystkie z kurczakiem, lososiem i ziemniakami - również w formie oleju).

Oj, to mnie zmartwiłaś, bo długo zastanawiałam się ze względu na cenę, ale Baryton ją najbardziej lubi. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam. Dziękuję Ci za ostrzeżenie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.06.2023 o 21:28, Nadziejka napisał:
      Dobro spokojnosci  niechaj bedzie z Wami
             Jagusiu 135 zl poslalam odrazu masz na koncie z baz dla Barytonka  💓

Dziękuję pieknie, już zaznaczam na pierwszej stronie.

Dziś dotarła zamówiona karma i preparat na stawy, niestety żadna z obu firm dotąd nie przekazała faktury. Musze interweniować jutro.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zapisałam zwroty za faktury z fundacji w rozliczeniach. Środki Barytona niestety znacznie się uszczupliły przez te dwa wydatki :(

Z pieniedzy na moim koncie kupuję dziś pieluchę wielokrotnego użytku, czyli opaskę na brzuch, w którą wsadza się wkłady chłonne, bo znalazłam i to w promocji w zooplus. Niestety wkłady są drogie. Zamawiam wkłady z tańszej firmy.

Baryton co rano budzi się w kałuży moczu, z kupą i skopanym ręcznikiem, który mu podkładam. Kupa to nie problem, ale co dzien jest zalany i cuchnący, bo mocz ma paskudny zapach po lekach, które musi co dzień brać. Kąpać się go nie da, bo ma przeczulicę i uciski na nerwy, czesać też. Jedynie pozostaje przetarcie wilgotnym ręcznikiem, ale to za mało, przy jego gestej sierści.

Leki też się kończą 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.07.2023 o 11:13, helli napisał:

Czy dostaje jakis lek na nietrzymanie moczu? Np. Propalin?

To nie jest nietrzymanie moczu, on po prostu w nocy nie potrafi się dźwignąć, więc załatwia się pod siebie. Wsuwam mu ręcznik, ale on się przesuwa i ręcznik leży rano obok. W ciągu dnia go wynosimy i przynosimy, więc nie ma problemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przyszły pieluchy na siusiaka i opaska z zooplusa. Myślałam, że te pieluchy, to wklad do materiałowej opaski. Moi Ben i Ken takie mają zakładane na noc do łóżka, ale ze względu na ich rozmiar, do środka daję podpaski.  Tu okazało się, że te jednorazowe opaski są na rzepy i mogą być stosowane samodzielnie.

Zeszłej nocy było jedno sikanie, a drugie wczesnym rankiem i niestety oba nie zmieściły się w pieluchę. Drugie si wyciekły pod brzuch.

Dziś druga próba. 

Myślę nad wkładami dla mężczyzn, żeby umieszczać je w opasce materiałowej lub może takie duze podpaski poporodowe. Muszę poszukać w szafkach, bo kiedyś je kupiłam dla Lindy na próbę.

Baryton zdegustowany, chyba wstydzi się wyjść 😂 a nie wie, że Ben i Ken mają gorzej, bo opaska jednego to miś, a drugiego pszczółka ze skrzydełkami.  Rezerwowe są w liski, pandy i tęczowa. 

IMG_20230802_220613.jpg

IMG_20230802_220617.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

U Barytona coraz trudniej. Dostał drugą  dawkę Libreli i była poprawa tylko na kilka dni. Jest coraz chudszy, słabszy, mimo apetytu i pochłaniania sporych porcji. chyba też zaczyna demencieć. Stale szczeka o wszystko.  Nosimy go ciągle na zewnątrz i do domu, podstawiamy wodę, jedzenie. Teraz nauczył się szczekać nawet jeśli obok jest jakiś pies czy w ogrodzie Babuć, bo go denerwują.Poszczekuje donośnie i monotonnie ok 20 godz na dobę.  Pieluchy go denerwują, ale już nie potrafi wstać do sikania. Wczoraj wpakowal sie do miski z woda od Drugiego i w niej utknął.

Dostał Advantix  na bolimuszki, bo były zmorą, on stale ciągle  jest wynoszony, a nie jest w stanie ich odgonić. Pomogło rewelacyjnie.

Nie działają na niego już żadne środki przeciwbólowe, przynajmniej nie widać różnicy po ich podaniu. Czasem nawet głowy nie potrafi podnieść i trzeba mu unieś barki, żeby mógł nią poruszyć. 

Jesteśmy już bezradni i chyba niedługo będziemy musieli podjąć decyzję, która odsuwalismy, ile się dało. Przegrywamy ze spondylozą, Baryton wszystko ma już skostniale, zwyrodniałe i zniekształcone. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziś jeszcze Andrzej pojechał po Metacam, bo nie kojarzę,  czy Baryton go brał. Baryton ostatnio chyba stracił wzrok w jednym oku. On potrzebowałby cały czas jednej osoby do obsługi. Teraz siedzi sobie w ogrodzie i najpierw trzeba było go przenieść, bo sięgnęło go słońce, potem podeprzeć, bo się przewracał i nie potrafił wstać.  Za 10 min. znowu szczek; tym razem jedzenie. Po kolejnych 10 min. córka musiała lecieć z miska z wodą, żeby mu podtrzymać do picia. 

Mam nadzieję, że może Metacam pomoże i da trochę czasu. Jednak kiedy będzie zimno i nie da się go co rusz wystawiać na trawę, jak on chce, to już będzie dla tego psa granicą, bo go bardzo stresuje i frustruje, kiedy nie robimy tego, co sygnalizuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...