Jump to content
Dogomania

Z Ukrainy - Boston i Armand w DS, ukochany Baryton za TM :(


Recommended Posts

Dnia 20.01.2022 o 20:51, Jaaga napisał:

Właśnie rozmawiałam z Ola, Chet bez łapek przyjeżdża do Polski do fundacji! Rewelacja, kamień z serca mi spadł :)

Kochana z calej duszy modle za wszystko najnaj dla psinunia
to jak bym jakos mogla pomoc moze bazarkiem jakims chocby ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zakupiłam w końcu dwie Josery Sensi Plus, jeden worek karmy to zaległy z listopada, którego nie rozliczyłam z fundacją, tylko wyłozyłam ze swoich. Dziś zapłaciłam 299,90 zł , fakturę na ZEA wstawię, jak przyjdzie z karmą.

Baryton znowu ma pogorszenie. Czasem wcale nie potrafi wstać, czasem daje radę ustać, ale w domu już raczej nie jest w stanie chodzić. Na zewnątrz robi po kilka kroków. Dostaje cały czas lek przeciwbólowy.

Link to comment
Share on other sites

Dziś dotarła z karmą faktura na 299,89 zł. Wysłałam fakturę na maila fundacyjnego, bo skan jest za duzy i mi tu nie wchodzi. Kupiłam mu taką lzejszą, dla starszych psów. Ma bardzo duzy apetyt, co dziwi, ale może to jeszcze po sterydach, jakie dostał przed Tramalem. Teraz je w ten sposób, ze dajemy mu karmę mokrą lub suchą między wysunięte przednie łapki i on to wszystko szybko zmiata. nie potrafi już normalnie jeść z miski. No i nie ma wtedy tez takiej frajdy z pilnowania, jak kiedy karme między łapkami chcą powąchać czy ukraść inne psy 😉 Wczoraj podniósł się i utrzymał na łapkach, ale zazwyczaj w domu lezy lub nauczył się pełznać, jak chce się przenieść. na zewnątrz jest lepiej.

Dziś dotarły pampersy od Mruczki, za które pięknie dziękuję. Rozmiar idealnie na niego, więc na noc bedę mu zakładała.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2022 o 11:36, Jaaga napisał:

 😉

Dziś dotarły pampersy od Mruczki, za które pięknie dziękuję. Rozmiar idealnie na niego, więc na noc bedę mu zakładała.

Zwróć uwagę, że to są pampersy dla suczek - nie wiem, jaka jest różnica z wersją dla samców i czy to ma jakieś znaczenie 🤔.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2022 o 12:04, Mruczka napisał:

Zwróć uwagę, że to są pampersy dla suczek - nie wiem, jaka jest różnica z wersją dla samców i czy to ma jakieś znaczenie 🤔.

On siusia do środka, więc to nie problem. Mam nawet takie dla samców, ale to tylko opaska na siurka, a on też kupę robi w nocy i rozgniata ją lub rozkopuje łapami. Jak był po operacji rany na grzbiecie, to spał też w pampersach, tylko miał od Lindy ludzkie z Biedronki, w których nożyczkami robię dziurę na ogon.

Link to comment
Share on other sites

Baryton dostał dziś drugą dawkę Libreli. trzymajcie mocno kciuki, żeby ona w końcu pomogła. Wg ulotki, czasem dopiero druga pomaga. Baryton jest biedny, bo nie chodzi od miesiąca i musimy go obsługiwac, kiedy daje znac, że cos chce. Nie zawsze trafiamy, co akurat chciałby. Jest to frustrujące dla niego i dla nas.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, Librela nie pomogła. Było dobrze jeden dzień. Ma już zaniki mieśni w tylnych łapkach, nawet na zewnątrz nie potrafi chodzić. Tam jpotrafi chwilkę ustać i klapie. Najgorsze jest to, ze jego głowa działa idealnie. Jest bystry, świadomy, potrafi się kontaktować i wszystkie potrzeby sygnalizuje. Gdyby nie to, nie zastanawiałabym się nad eutanazją, a tak nie mam sumienia. Jednak coraz bardziej oswajam się z tą myślą, że trzeba będzie, bo już musi dwa razy dziennie dostawać Tramal.

Kiedy śpi, to porusza łapkami jakby biegał. Żal mi go bardzo, bo w swoich snach pewnie jest całkiem sprawnym psem, a nie biedakiem wymagającym pomocy przy wszystkim. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.02.2022 o 11:51, Jaaga napisał:

jego głowa działa idealnie.

i to jest dla niego większe nieszczęscie,niż to,że nie jest w stanie chodzić.Wiesz na pewno,że pies ma dumę i godność,a w tym stanie czuje sie upokorzony....niedołężny,słaby,nieszczęśliwy.A przede wszystkim - cierpi bardzo.

Zrobisz jak Ci rozum i serce podpowie...

Link to comment
Share on other sites

Własnie nie widać tego wszystkiego. Rządzi nami i innymi psami. Specjalnie pilnuje jedzenia,które dajemy mu między łapami, żeby się odgryzać psom. Ma wybrane miejsce, gdzie musimy go sadzać i skąd wszystko obserwuje. Siedzi z bystrym wzrokiem i z uwagą wszystko rejestruje. Jest bardzo inteligentny i potrafi sygnalizowac potrzeby. Ma niesamowity apetyt, ale tylko na to co najlepsze. Mimo dwukrotnego na dobe podawania Tramalu nie jest otumaniony i mało kontaktowy. Gdyby leżał słaby i nieszczęśliwy, to nie miałabym wyrzutów sumienia w podjeciu decyzji. W przypadku Suvi, kiedy tylko cierpiała, wiedziałam że to słuszna i jedyna decyzja. Przy nim nie mam na razie takiej pewności. Domyslam się, że to kwestia czasu, ale nie potrafie jeszcze teraz.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.02.2022 o 13:02, limonka80 napisał:

Myślę że kiedy ten moment przyjdzie, będziesz wiedziała że to już ....

 

 

 

Też mam taką nadzieję. Na razie o eutanazji myślimy, kiedy nam układ wysiada po kilku godzinach szczekania. Jednak Baryton świetnie sobie radzi. Jest jak zołzowata tesciowa mojej ciotki, która ciężko chora przeżyła większość swoich dzieci i ich małżonków 😉 Cala dobę go obslugujemy: wynoszenie na siku, kupę, picie i jedzenie. Baryton siedzi i sygnalizuje. Czasem chodzi o zwykłe drapanie czy zabawę. Jednak już widać zanik mięśni w tylnych łapach . Przednie nadgarsktki często wwijaja się pod spód. Jednak dopóki rządzi nami i psami, ma mega apetyt, to nie mamy sumienia skrócić mu życia. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzis Baryton zrobil nam niespodziankę. Wyniesiony na spacer, nie tylko stanął na wyprostowanych łapach, ale i przeszedł parę metrów. To nie zdarzyło się od chyba 1,5 mies. Oprócz Gabapentuny dostaje od Lindy Arthrosterol MB i juz po dwóch dniach podawania było widać różnicę w zachowaniu. Teraz dostaje drugi tydzień. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2022 o 22:31, Jaaga napisał:

Dzis Baryton zrobil nam niespodziankę. Wyniesiony na spacer, nie tylko stanął na wyprostowanych łapach, ale i przeszedł parę metrów. To nie zdarzyło się od chyba 1,5 mies. Oprócz Gabapentuny dostaje od Lindy Arthrosterol MB i juz po dwóch dniach podawania było widać różnicę w zachowaniu. Teraz dostaje drugi tydzień. 

A to faktycznie niespodzianka, nie trzeba tracić nadziei!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2022 o 22:31, Jaaga napisał:

Dzis Baryton zrobil nam niespodziankę. Wyniesiony na spacer, nie tylko stanął na wyprostowanych łapach, ale i przeszedł parę metrów. To nie zdarzyło się od chyba 1,5 mies. Oprócz Gabapentuny dostaje od Lindy Arthrosterol MB i juz po dwóch dniach podawania było widać różnicę w zachowaniu. Teraz dostaje drugi tydzień. 

764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...