Jump to content
Dogomania

Pytanie dot. karmienia szczeniaka


Snaai

Recommended Posts

Witam!

Mam 2 miesiecznego szczeniaka - mix labradora i akity. Problem ktory mam dotyczy jedzenia, otoz probowalem juz 3 suchych karm (w sensie czy jakas bedzie pochlanial jak odkurzac ale z kazda jest to samo) - obecnie uzywam Hills dla szczeniakow czyli dobra jakosciowo karma. Problem dotyczy gramatury jaka szczeniak powinien jesc. Wychodzi z hillsem ze w wieku 2 miesiecy, 5kg wagi powinien jesc okolo 190-200g dziennie. Problem w tym ze on nie je nawet polowy tego w ciagu dnia, jezeli chodzi o picie wody to pije normalnie wiec z tym problemu nie widze ze malo pije czy cos. Oprocz tego jest skory do zabawy, zaczepny, zadnych problemow innych nie widze. Czy to ze tak malo je to jakis zly znak czy po prostu nie jest az tak glodny? Probowalem karme namaczana, sucha itd itp. Jedyne co "zzeral" az mu sie uszy trzesa to dalem mu tak o 1 torebke mokrej karmy Pedigree ale wszyscy wiemy ze jakosciowo to nie jest jakas super karma i jakbym mial go karmic tym to wychodzi ponad 600g dziennie wg zalecen.

P.S byl odrobaczany 2 razy - ostatnio w czwartek - w kupie nie bylo zadnych robali i ogolnie kupki itp wszystko ladnie wyglada.

P.S 2 - wczesniej mialem labradora i patrzac na poprzedniego psa i ogolnie tak jak mam stycznosc z psami to na sam dzwiek miski, jedzenia i w ogole to kazdy pies wariuje i wiecznie glodny jest wiec dlatego jestem tak zdziwiony tym bardziej ze to szczeniak ktory teoretycznie powinien miec apetyt wiekszy z racji tego ze rosnie, rozwija sie.

Link to comment
Share on other sites

A może zamiast suchej karmy zacznij go karmić tak jak na psa przystsło czyli mięsem z dodatkami i nie wierz w to super zbilansowanie suchej karmy. Całe życie karmię swoje psy naturalnie a mam je już ponad 50 lsti nawet pracująśc mieliśmy czas, że je tak karmić i psy jadły chętnie, rosły zdrowo i były zadowolone. A suchą karmę jak im probowałam dawać to mówiły - to badziewie jedz sobie sama.

Link to comment
Share on other sites

Jak długo go masz? Pierwsze dwa tygodnie w nowym domu wiele szczeniąt ma gorszy apetyt.

Jeżeli dłużej, to możliwości jest wiele:

  • masz ekonomiczny model, który super dobrze przyswaja jedzenie i wystarczy mu mniej;
  • możesz zrobić u weta badania krwi, czy wszystko na pewno OK;
  • możesz przestawić na karmienie mokrą karmą, jeżeli chcesz Hill's to na pewno mają też puszki w ofercie;
  • możesz spróbować namaczać suchą w rosole lub polować olejem;
  • możesz machnąć ręką, stawiać miskę na chwilę i zabierać aż pies się nauczy, że wybrzydzanie nic mu nie da.

Generalnie jak pies nie chudnie, nie ma problemów z trawieniem, wygląda dobrze i to nie jest jakiś nagły spadek apetytu typu "zawsze jadł wszystko, a dzisiaj nagle zjadł pięć chrupek i więcej nie chce" to nie ma powodu do zmartwień.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...