Jump to content
Dogomania

Mama Hopi z córeczką Holką czekają na pomoc.Holka-17.07.20 w DS;Hopi-18.07.20 w DS.


Recommended Posts

3 godziny temu, Tola napisał:

W telefonie nie potrafię wstawiać zdjęć ani grafiki i bardzo mi tego brakuje. Sunie zostały znalezione w tej samej wsi, co jakiś czas temu malutka Nowika, która była u Jaaga. Sunia bardzo szybko wybyła do DS do Pryszkowa, dlatego mało kto ją pamięta, może Bogusik wstawi link. Nowika miała w tej wsi 4 szczeniaki...

Już wstawiam :)

https://www.dogomania.com/forum/topic/349707-sunia-w-ds-w-pruszkowie-panna-x-czyli-supernova-szuka-domu-stałego-nie-ma-ani-grosza-deklaracji-na-hotel-i-sterylizację/

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tola napisał:

Był jeszcze synuś i był długowłosy;). Pani oddala go komuś w rodzinie. 

Z tego co mówiła pani to pojechał do Grodziska Mazowieckiego:)

 

Sprawdziłam - Hopi czipa nie ma. Wysokość w kłębie ok. 26 cm. Holka nie dała się zmierzyć:)

 

Ta pani, co dzwoniła w sprawie Mukiego jest zainteresowana Hopi. Nie wiem czy to ten dom, ale warto porozmawiać. Przesyłam kontakt do Bogusik. Pani oczywiście wie, że adopcja za parę tygodni (jak sunia będzie po szczepieniach i sterylizacji).

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Murka napisał:

Z tego co mówiła pani to pojechał do Grodziska Mazowieckiego:)

 

Sprawdziłam - Hopi czipa nie ma. Wysokość w kłębie ok. 26 cm. Holka nie dała się zmierzyć:)

 

Ta pani, co dzwoniła w sprawie Mukiego jest zainteresowana Hopi. Nie wiem czy to ten dom, ale warto porozmawiać. Przesyłam kontakt do Bogusik. Pani oczywiście wie, że adopcja za parę tygodni (jak sunia będzie po szczepieniach i sterylizacji).

Kasiu to jeszcze trzeba pamiętać o zaczipowaniu psiaków.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anula napisał:

Kasiu to jeszcze trzeba pamiętać o zaczipowaniu psiaków.

Ok, to zaczipujemy przy szczepieniu. W przyszłym tygodniu będzie u nas wet (uzbierało mi się trochę psiaków do szczepienia), to się z tym załatwimy.

 

A wczoraj doznałam prawdziwego szoku:) Zadzwoniła kolejna pani o Mukiego. Jako, że brzmiała sympatycznie to zaproponowałam jej przesłanie zdjęć Hopi i mówię, że to sunia mieszaniec yorka. Spodziewałam się ochów i achów, a pani: "O nie, jak mieszaniec yorka to ona nie chce". Zatkało mnie:)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Murka napisał:

A wczoraj doznałam prawdziwego szoku:) Zadzwoniła kolejna pani o Mukiego. Jako, że brzmiała sympatycznie to zaproponowałam jej przesłanie zdjęć Hopi i mówię, że to sunia mieszaniec yorka. Spodziewałam się ochów i achów, a pani: "O nie, jak mieszaniec yorka to ona nie chce". Zatkało mnie:)

Może upał źle zadziałał?

Link to comment
Share on other sites

Yorki kojarzą się z rozwydrzonymi, histerycznymi psami-maskotkami. Mój mąż też nie przepada za tym tworem pseudo.

Naprawdę Hopi przypomina yorka? a nie bardziej sznupka mini? :) Tak czy inaczej na pewno będzie szał telefoniczny jak tylko ruszą ogłoszenia... i już współczuję.

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Yorki kojarzą się z rozwydrzonymi, histerycznymi psami-maskotkami. Mój mąż też nie przepada za tym tworem pseudo.

Naprawdę Hopi przypomina yorka? a nie bardziej sznupka mini? :) Tak czy inaczej na pewno będzie szał telefoniczny jak tylko ruszą ogłoszenia... i już współczuję.

Też skłaniałam się za sznupkiem tym bardziej,że Hopi ma bardzo mały ogonek ale skoro Kasia tak twierdzi to tak jest,ponieważ ma ją u siebie.

Link to comment
Share on other sites

Na żywo takie jest pierwsze wrażenie, że to mix york. Pani, która ją dokarmiała także była tego zdania (koło domu biegał york jej córki). Wet też miał takie skojarzenie. Może dlatego, że ona jest taka malutka:)

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Panią z pod Torunia.Mieszka w szerogowcu z ogródkiem.Oboje z mężem pracują,Pani do godz.18 i również w weekendy. Mają 2 synów w wieku 8 i 12 lat.To był by ich pierwszy piesek w rodzinie.Mąż miał w swoim rodzinnym domu psy,Pani nie.Mają świnki morskie.Długo rozmawiałam z Panią bo to fajna i kontaktowa osoba i wspólnie doszłyśmy do wniosku,że jednak będzie szukała innego pieska.Hopi jest malutka i choć teren jest ogrodzony, to jednak być może mogłaby się wydostawać na zewnątrz.Potrzebne było by dodatkowe zabezpieczenie.Rozmawiałyśmy także o pielęgnacji psiaka z tak długą sierścią i skutkach jej braku.Poradziłam skoro lubią pasiaki z dłuższą sierścią,to niech szukają z taką średnią,co nie będzie aż takim utrudnieniem przy pielęgnacji.Ponad to, jednak będzie szukać większego,takiego ponad 10kg..Dom wydaje mi się dobry i obiecałam,że jak akurat natknę się gdzieś na takiego psiaka, to prześlę zdjęcia i namiary na podanego mi maila.

Nie jestem na wszystkich wątkach ale jeżeli ktoś wiedziałby o psiaku szukającego domu i podobnego do opisu,to dajcie znać.Chętnie podam namiary lub sama im podeślę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Piękne zdjęcia, Hopi to prawdziwa miss:) . 

Jak już będzie gotowa do adopcji to proszę o info,  zrobię jej OLX:)

Jutro będę miała dłużej dostęp do laptopa to spróbuję zrobić Holce, zobaczymy co sie zadzieje;)

Czy została karma po Mukim, czy trzeba zamówić?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.07.2020 o 13:27, Tyś(ka) napisał:

Yorki kojarzą się z rozwydrzonymi, histerycznymi psami-maskotkami. Mój mąż też nie przepada za tym tworem pseudo.

Naprawdę Hopi przypomina yorka? a nie bardziej sznupka mini? :) Tak czy inaczej na pewno będzie szał telefoniczny jak tylko ruszą ogłoszenia... i już współczuję.

Tysiu powinnaś poznać moją yorczkę, zmieniłabyś zdanie o rasie ;) Yorki jak to terierki nie mają łatwych charakterów, ale dobrze prowadzone są świetnymi kompanami i nie mają nic wspólnego z histerycznymi psami-maskotkami. Co do Hopi to mi bardziej przypomina sznaucerka mini niż yorka, co nie zmienia faktu, że jest cudna :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, seramarias napisał:

Tysiu powinnaś poznać moją yorczkę, zmieniłabyś zdanie o rasie ;) Yorki jak to terierki nie mają łatwych charakterów, ale dobrze prowadzone są świetnymi kompanami i nie mają nic wspólnego z histerycznymi psami-maskotkami. 

Ale ja nie napisałam, że nie lubię rasowych YT, tylko że pseudo stworzyło ich pewien typ "yorków" i te nie są już tak fajne (bo niewiele mają z "oryginałów"). :) Więcej, ja prawdziwe YT naprawdę mocno lubię i obserwuję paru przedstawicieli rasy, którzy hobbystycznie uprawiają sport.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tola napisał:

Piękne zdjęcia, Hopi to prawdziwa miss:) . 

Jak już będzie gotowa do adopcji to proszę o info,  zrobię jej OLX:)

Jutro będę miała dłużej dostęp do laptopa to spróbuję zrobić Holce, zobaczymy co sie zadzieje;)

Czy została karma po Mukim, czy trzeba zamówić?

Karma dla Mukiego i Poli doszła w połowie czerwca, więc musiałabym przez pół miesiąca liczyć koszt hotelowania z karmą hotelową, a pół zniżkowo. Żeby nie komplikować policzę koszt hotelowania zarówno Poli jak i Mukiego zniżkowo tak jakby miały karmę cały miesiąc, a karma, która została (ok.1/3 worka) będzie dla Poli i już jej nie będę odliczać od kosztów (taki odzysk karmy hotelowej z pierwszej połowy miesiąca). Nie wiem czy to dobrze wyjaśniłam i czy może tak być?

Dla Hopi i Holki na razie potrzebna jest karma dla szczeniaków. U weta kupiłam 3 kg, żeby mieć dla nich cokolwiek. Może poczekajmy przez weekend; gdyby zgłosił się DS dla Holki, to dla Hopi można by było kupić karmę dla dorosłych psiaków.

Jak nie będzie odzewu to zrobię ładniejsze zdjęcia, ale wydaje mi się, że psiaki są tak atrakcyjne, że nie potrzebują specjalnej sesji:)

 

2 godziny temu, Bogusik napisał:

Hopi waży 5,5kg. Może to mix yorka ze sznupkiem...:)

A to jest bardzo możliwe:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.07.2020 o 15:30, Bogusik napisał:

Rozmawiałam z Panią z pod Torunia. (...) Dom wydaje mi się dobry i obiecałam,że jak akurat natknę się gdzieś na takiego psiaka, to prześlę zdjęcia i namiary na podanego mi maila.

Nie jestem na wszystkich wątkach ale jeżeli ktoś wiedziałby o psiaku szukającego domu i podobnego do opisu,to dajcie znać.Chętnie podam namiary lub sama im podeślę.

Bogusik, nie wiesz czy Państwo znaleźli już pieska? Moja znajoma szuka pomocy dla kudłacza jak Muki. Psiak jest młody, 1,5roczny. Bardzo pogodny i pozytywny, przyjacielsko nastawiony do spotkanych na spacerze dzieci i dorosłych, chętny do zabaw i dość ruchliwy. Lubi tulenie, drapanie po brzuszku i w ogóle jest bardzo socjalny. Psiakowi zmarła właścicielka i wylądował do punktu przetrzymań psów na Roztoczu Środkowym (niedaleko Tomaszowa i Zamościa, dokładnej miejscowości publicznie nie chcę podawać, bo nie wiadomo kto ten wątek czyta ;) ), na łańcuch... to miejsce odwiedza tylko moja znajoma, raz na tydzień albo na 2tygodnie... :( I to ona szuka domy psiakom stamtąd, i się nimi zajmuje (pracownicy tamtejsi wydają w pierwsze lepsze ręce psy i nie wyprowadzają ich na spacery). Żal malucha mocno. Tam w weekendy nikogo nie ma, w przytulisku jest tylko ten pies, zupełnie sam jak palec...Psiak waży ok 8-12kg (na oko), sięga do połowy łydki, ma może z 36-38cm w kłębie. Może nie jest psem powyżej 10kg (choć może te 11-12kg ważyć, ciężko stwierdzić), ale pomyślałam sobie, że może warto Państwu podesłać?

toffik7.thumb.jpg.498a553a9c08a9fb40c401784ad79a93.jpgtoffik11.thumb.jpg.bcefc49b2d079c1b4dbbd3e6bd396495.jpgtoffik12.thumb.jpg.dded1ca07b765329634dc1207c9c79c7.jpgtoffik13.thumb.jpg.ad291f8041b0a2bbd30b27fbffcc9a15.jpg

Mam więcej jego zdjęć i parę filmików z sobotniego spaceru, mogę podesłać Państwu jakby byli zainteresowani.

 

Przepraszam za prywatę, ale nie wiedziałam gdzie napisać, a jakoś ci Państwo spod Torunia przyszli mi na myśl jako domek dla tego pieska (nawet jako najpierw DT z opcją DS).

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Bogusik, nie wiesz czy Państwo znaleźli już pieska? Moja znajoma szuka pomocy dla kudłacza jak Muki. Psiak jest młody, 1,5roczny. Bardzo pogodny i pozytywny, przyjacielsko nastawiony do spotkanych na spacerze dzieci i dorosłych, chętny do zabaw i dość ruchliwy. Lubi tulenie, drapanie po brzuszku i w ogóle jest bardzo socjalny. Psiakowi zmarła właścicielka i wylądował do punktu przetrzymań psów na Roztoczu Środkowym (niedaleko Tomaszowa i Zamościa, dokładnej miejscowości publicznie nie chcę podawać, bo nie wiadomo kto ten wątek czyta ;) ), na łańcuch... to miejsce odwiedza tylko moja znajoma, raz na tydzień albo na 2tygodnie... :( I to ona szuka domy psiakom stamtąd, i się nimi zajmuje (pracownicy tamtejsi wydają w pierwsze lepsze ręce psy i nie wyprowadzają ich na spacery). Żal malucha mocno. Tam w weekendy nikogo nie ma, w przytulisku jest tylko ten pies, zupełnie sam jak palec...Psiak waży ok 8-12kg (na oko), sięga do połowy łydki, ma może z 36-38cm w kłębie. Może nie jest psem powyżej 10kg (choć może te 11-12kg ważyć, ciężko stwierdzić), ale pomyślałam sobie, że może warto Państwu podesłać?

toffik7.thumb.jpg.498a553a9c08a9fb40c401784ad79a93.jpgtoffik11.thumb.jpg.bcefc49b2d079c1b4dbbd3e6bd396495.jpgtoffik12.thumb.jpg.dded1ca07b765329634dc1207c9c79c7.jpgtoffik13.thumb.jpg.ad291f8041b0a2bbd30b27fbffcc9a15.jpg

Mam więcej jego zdjęć i parę filmików z sobotniego spaceru, mogę podesłać Państwu jakby byli zainteresowani.

 

Przepraszam za prywatę, ale nie wiedziałam gdzie napisać, a jakoś ci Państwo spod Torunia przyszli mi na myśl jako domek dla tego pieska (nawet jako najpierw DT z opcją DS).

 

 

Śliczny kudłaczek! Tysiu nie masz za co przepraszać bo to żadna prywata! Wszyscy tu jesteśmy po to aby pomagać psiakom :) Dzwoniłam do p.Agnieszki i jeszcze nie znaleźli żadnego pieska.Powiedziałam o co chodzi i podesłałam opis oraz zdjęcia na jej maila.Ma dać znać jaką podejmą decyzję.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Bogusik napisał:

Śliczny kudłaczek! Tysiu nie masz za co przepraszać bo to żadna prywata! Wszyscy tu jesteśmy po to aby pomagać psiakom :) Dzwoniłam do p.Agnieszki i jeszcze nie znaleźli żadnego pieska.Powiedziałam o co chodzi i podesłałam opis oraz zdjęcia na jej maila.Ma dać znać jaką podejmą decyzję.

Dziękuję Ci ślicznie za błyskawiczne podesłanie psiaczka <3 Jak się zdecydują to podam nr telefonu do koleżanki, która wyprowadza psiaczka i prowadzi jego adopcję.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Martunia prosiła abym napisała,że zgłosił się dom chętny na adopcję Holki.Pani ma 38 lat i ma 11 letniego syna.W domu rodzinnym w Warszawie zawsze były psy a teraz mają 7 letnią suczkę adoptowaną ze schroniska.Dzisiaj wieczorem ma być wizyta p/a

Tyle co wiem to napisałam i jak zawsze w takim wypadku trzymam mocno kciuki!

Jutro szczepienia obu suń i czipowanie.Fundacja Zea pokryje koszty szczepień i czip dla Holki.Czip Hopi my pokryjemy.

Pięknie dziękujemy Fundacji za pomoc :) serce-ruchomy-obrazek-0863.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...