Jump to content
Dogomania

Mama Hopi z córeczką Holką czekają na pomoc.Holka-17.07.20 w DS;Hopi-18.07.20 w DS.


Recommended Posts

13 godzin temu, Poker napisał:

A może jednak pokazywać mamusię chętnym na Mukiego? Są ludzie nie tylko z dogo albo z innych organizacji, którzy potrafią  się zająć psem w potrzebie.

Też mi to przeszło przez myśl, ale nie chciałam się wychylać z tym pytaniem.

Hopi jest prześliczna, cudowna! I taka też trochę w typie mimronków anecik :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny z tych telefonów co ja otrzymałam, to nie bardzo widzę aby można było tam polecać psiaka.Może Murka ma jakieś inne i warte uwagi, to na pewno da znać.Ponad to nic nie wiemy jeszcze o suniach i musimy poczekać na relację z wizyty u weta, a także Kasi o ich zachowaniu,charakterze itd.

Link to comment
Share on other sites

Hopi to na bank mix yorka. Waży 5,5 kg i pyszczek, umaszczenie ma jak york. Ma ok. 2 latka.

Holka waży 3 kg i ma ok. 3 miesiące - na pewno będzie większa od mamy.

Obie suńki są świetne, grzeczne, łagodne i spokojne. 

Sierść Hopi jest trochę zdredziała, spróbuję delikatnie rozczesać, może nie trzeba będzie strzyc.

Suńki zostały odrobaczone i odpchlone/zabezpieczone przed kleszczami - koszty te pokryła Fundacja ZEA.

Obie wyglądają na zdrowe, uszka czyste, osłuchowo wszystko dobrze. Holka zrobiła w lecznicy koopkę i była bardzo "ładna" jeśli tak można powiedzieć o koopce:)

Za parę dni będzie można je zaszczepić. Wet powiedział, że jak sunia-mama już nie karmi, to 2 tygodnie po szczepieniu można będzie ją sterylizować.

Póki co Hopi ni w ząb nie chodzi na smyczy, będzie się musiała nauczyć. 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Murka napisał:

Hopi to na bank mix yorka. Waży 5,5 kg i pyszczek, umaszczenie ma jak york. Ma ok. 2 latka.

Holka waży 3 kg i ma ok. 3 miesiące - na pewno będzie większa od mamy.

Obie suńki są świetne, grzeczne, łagodne i spokojne. 

Sierść Hopi jest trochę zdredziała, spróbuję delikatnie rozczesać, może nie trzeba będzie strzyc.

Suńki zostały odrobaczone i odpchlone/zabezpieczone przed kleszczami - koszty te pokryła Fundacja ZEA.

Obie wyglądają na zdrowe, uszka czyste, osłuchowo wszystko dobrze. Holka zrobiła w lecznicy koopkę i była bardzo "ładna" jeśli tak można powiedzieć o koopce:)

Za parę dni będzie można je zaszczepić. Wet powiedział, że jak sunia-mama już nie karmi, to 2 tygodnie po szczepieniu można będzie ją sterylizować.

Póki co Hopi ni w ząb nie chodzi na smyczy, będzie się musiała nauczyć. 

 

 

Dzięki Kasiu za opis suczek.

Czy suczki mają karmę?,czy są wychudzone? Ile mają w kłębie?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.06.2020 o 19:20, Anula napisał:

Dzięki Kasiu za opis suczek.

Czy suczki mają karmę?,czy są wychudzone? Ile mają w kłębie?

Kupiłam u weta karmę dla szczeniaków, ponieważ normalnie nie mam je na stanie. 

Wychudzone nie są. Pani dokarmiała je od marca.

Wys. w kłębie muszę zmierzyć.

Póki co trochę fotek (Hopi udało mi się całkowicie rozczesać:))

c0725af48356a3a6gen.jpg

2d36ff170a15af42gen.jpg

98b693383a4bbb00gen.jpg

6917917c0f0e1bd3gen.jpg

690f87c1b2df61c4gen.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

c586372b92c73178gen.jpg

6165e504185cb152gen.jpg

602b1a105ecd76edgen.jpg

 

Hopi już trochę lepiej ze smyczą, jak idzie gdzie chce to jest ok, gorzej jak chcę iść w innym kierunku:)

Dziś mi się już wysiusiała na smyczy, koopki jeszcze nie było.

Zadziwia mnie natomiast mała Holka, bo póki co wszystko załatwia na trawce:) Jak tylko poczuje pod łapkami trawkę to robi co trzeba:)

Przejadę dla pewności Hopi czytnikiem jutro.

I tak: sunia nie ma ogonka, tzn. ma taki kikutek tylko.

 

Nadal mam zgłoszenia w sprawie Mukiego... nawet było pytanie czy piesek do Anglii może pojechać:)

Dzisiaj przesłałam zdjęcia Hopi i Holki jednej pani, która wydała mi się w porządku.

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

I ja witam się na wątku suczek, nie wiem ile zdążę napisać, bo tutaj na wsi mam bardzo rzadko internet. Bardzo dziękuję Anuli i Bogusik za pomoc, nie wiem co byłoby z rodzinką, gdyby nie ich pomoc.:) Dziękuję też Murce, że przyjęła pięknoty:). ZEA pomoże w pokryciu kosztów, no i a rola  matki chrzestnej też zobowiązuje;). Sunie cudne:)

Link to comment
Share on other sites

W telefonie nie potrafię wstawiać zdjęć ani grafiki i bardzo mi tego brakuje. Sunie zostały znalezione w tej samej wsi, co jakiś czas temu malutka Nowika, która była u Jaaga. Sunia bardzo szybko wybyła do DS do Pryszkowa, dlatego mało kto ją pamięta, może Bogusik wstawi link. Nowika miała w tej wsi 4 szczeniaki...

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Poker napisał:

Obie sunie cudne niesamowicie. Aż wierzyć się nie chce, że to mama i córcia. U małej nie widać absolutnie żadnych genów po mamuni.

Był jeszcze synuś i był długowłosy;). Pani oddala go komuś w rodzinie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...