Jump to content
Dogomania

Szczeniak w domu. 10 tygodni


Limbov

Recommended Posts

Witam wszystkich

Od 2 tygodni mam szczeniaka w domu i probuje go uporzadkowac przez zabawe. Czytalem pelno przeroznych forow, ksiazek o tym od czego zaczac itd itp.

Pierwszy blad jaki zrobilem to kupilem klatke dopiero wczoraj wiec szczeniak juz jest przyzwyczajony do tego ze jak spi to z kims w lozku.

Druga rzecz to jest komenda "siad" ktora z tego co wiem jest komenda wyjsciowa do wszystkiego od tego zeby sie uspokoil do tego zeby cos zostawil oraz zeby nie skakal podczas gdy ktos przychodzi do domu. Z ta komenda mam o tyle problem ze ten maly przybleda jest 24/7 przy nodze i zawsze sam z siebie siada haha. Co zrobic w taim wypadku ?

Jak dlugo taki trening powienien trwac dziennie (pracuje od 9-17:30 wiec trening tylko pod wieczor) 
Jak dlugo bawic sie z takim szczeniakiem szarpakiem? Ile powinien miec zabawek ciagle dostepnych? 


Kolejna wazna rzecza jest to ze psiak nie chce w ogole wychodzic na spacery. Moze to dlatego ze mam caly czas otwarte drzwi do ogrodu i wie ze tam moze w razie czego zalatwic potrzebe i wywachac mnostwo roznych kwiatkow. Druga rzecz jest taka ze w ogrodzie mam doniczki z kwiatkami ale nie mam trawy wiec szczeniak uczy robic sie na beton. Park jest dobre 5+ minut od domu wiec przy jego pechezyku nie zdazyl bym go tam zaniesc po przebudzeniu. Wiec co zrobic zeby chetnie wyszedl. Nie chce go ciagnac na sile bo wiadomo ze nie wolno oraz tez nie chce go wszedzie nosic na rekach. Niestety nie mam nikogo tutaj z innym psiakiem zeby mogl miec wzorzec.

 

Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi ( ew. linki do szkolen) 

Link to comment
Share on other sites

Dziwne, że masz ogród bez kawałka trawy. Uczenie psa załatwiania się na beton będzie w przyszłości skutkować tym, że pies będzie się załatwiał na chodnikach a nie na trawnikach a to może się nie podobać otoczeniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...