Jump to content
Dogomania

Lęk jamniczka


ZakochanawJamniczku

Recommended Posts

Witam wszystkich cieplutko! 

W naszym domu od kilku dni mieszka roczny jamniczek. Miał już 3 właścicieli. Nieprzemyślany zakup pieska, który teraz cierpi. Podobno zostawał sam w domku przez 12 godzin, bez wcześniejszej tresury. Dostaliśmy informację że grozi mu schronisko, i nie mogliśmy na to pozwolić. U nas zaczyna się już klimatyzować. Jest grzeczny, ładnie się słucha, i większych problemów na razie z nim nie ma. Pierwszą noc razem z partnerem spaliśmy tylko przez pół godziny. Byliśmy bardzo cierpliwi. Następną noc przespał już spokojnie. 

Chciałabym wiedzieć jak powoli, i kiedy zacząć przyzwyczajać go do zostawania samego. Wystarczyło że wyszłam na kilka sekund na korytarz, i już zaczął się płacz. Może ktoś mógłby mi doradzić jak przygotować do rozłąki jamniczka? Na pewno przez swoje przykre doświadczenia w tak krótkim zyciu cierpi na lęk separacyjny. Na razie jestem w domu, ale przyjdzie taki czas że będę musiała go zostawić. Czytałam już o lękach separacyjnych, ale może ktoś mógłby mi doradzić jak w takiej sytuacji poradzić sobie z jamniczkiem? 

Z góry dziękuję wszystkim za chęć pomocy! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...