Jump to content
Dogomania

Pies sika gdzie chce


Nowakk122
 Share

Recommended Posts

Witam! Mój pies ma 10 miesięcy. Jako małego pieska uczyliśmy go żeby sikał na matę w domu i to też robił, lecz ostatnio coś mu odwaliło i sika gdzie chce, podnosi nogę gdzie nigdy tak nie robił i obsikuje również rzeczy które stoją na podłodze. Dostawał za to oczywiście kary, był wynoszony na dwór na dłuższą chwilę sam, był zamykany sam w pomieszczeniu, dostawał klapsy ale nic na niego nie działa, tak jakby robił to na złość. Ma ktoś pomysł co na to poradzić? Byliśmy ostatnio u weterynarza i spytaliśmy z ciekawości dlaczego może tak robić i dowiedzieliśmy się że piesek robi tak bo został po raz pierwszy zabrany do innych psów i będzie tak zaznaczał w domu swoje terytorium. Robi już tak prawie dwa miesiące i nie mamy już siły po nim ciągle sprzątać. Jest na niego jakiś sposób? 

Link to comment
Share on other sites

Jest. Nie karcić, nie dawać klapsów,  tylko pilnować i wyprowadzać, zanim wysika się w domu. I chwalić sikanie poza domem. Można zastanowić się nad kastracją. 

Żaden pies nie sika na złość ludziom. Znaczenie terenu, sygnalizowanie przez to swojej obecności jest tak naturalne u psowatych, jak u ludzi przedstawienie się przy zawieraniu znajomości.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Tylko, że problem jest taki, że za każdym razem gdy wysika się na matę lub na pole to dostaje przysmak lub jest głaskany itp a po chwili gdy tylko wróci do domu to po chwili znowu sika. Na dworze spędza dużo czasu, więc nie mam pojęcia czym jest to wywołane. 

 

Tylko ile mu zajmie to znaczenie terenu. Sika nam już dwa miesiące tak, raz na matę trzy razy na podłogę, jak mu się podoba. 

Link to comment
Share on other sites

A nie lepiej, aby sikał tylko poza domem? W czasie oduczania sikania w domu psa trzeba bezustannie obserwować, musi się zdążyć wyprowadzić zanim załatwi się w domu. W wielu przypadkach pomagało trzymanie psa przez kilka dni w domu na smyczy uwiązanej do paska właściciela - a by nie przegapić próby sikania - lub nauczenie pozostawania w domowym kennelu i wyprowadzania co godzinę. Czy wet. zbadał mocz psa? Wykluczył zmiany chorobowe?

Link to comment
Share on other sites

Psy małych ras często mają takie problemy, bo częściej muszą opróżniać pęcherz. No to spróbuj dopilnować, chwal i nagradzaj załatwianie się poza domem, nie karć domowych wpadek inaczej niż spokojnym słowem "nie" - wtedy gdy pies zamierza się wysikać weż go na ręce i wyprowadź,  uprzedź te wpadki. Są preparaty do spryskiwania mebli, zniechęcające psa do znaczenia domowego terenu no i jest możliwość kastracji; niech rodzice omówią to z wetem..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...