Jump to content
Dogomania

Zazdrość


Aberii

Recommended Posts

Witam poraz pierwszy szukam porady w ten sposób wierzę że jednak uda się z Wasza pomocą opanować ta nie fajna sytulacjie A więc.. 

Mam dwie suczki 8 letnia Hanie Lasha apso śpiąca królewna od zawsze chwilowe chęci do zabawy typowy kanapowiec .

Od roku dołączyła Bella Owczarek Niemiecki . 

Poświęcam jej wiele czasu ale gdzieś popełniłam błąd.. Bella jest psem wybieganym ma liczne zabawy wechowe  zna komendy itp dbam o to aby nie była znudzona ... Bella nie pozwala podejść Hani do mnie bardzo agresywnie reaguje kiedy tylko widzi że Hania pojawia się obok .. 

Psy są w tym momencie oddzielone każda ma swój kawałek ogrodu kiedys Hania przedostala się na strone Belli obserwowałam je z okna piękny widok siedziały razem .Bella nie miała żadnego problemu .. otworzyłam drzwi i w tym momencie Hania była bliżej mnie Bella Od razu zaatakowala. 

Sytulacja ma tez miejsce z sąsiadami.. Bella się z nimi wita bawi obok ogrodzenia .. Ale kiedy zobaczy że jestem ja absolutnie nie pozwala podejść do ogrodzenia" udaje " jakby wogole ich nie znała.. 

Bardzo chciałabym zapanować nad ta sytulacja ale nie wiem od czego zacząć aby jednak przerwać izolację od siebie psow żeby budować ich relacjie A Bella odluczyc zazdrości.  Może ktos z  Was ma Jakiś pomysł .

Bardzo dziękuję Pozdrawiam 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Żadnych problemów związanych z rywalizacją dwóch suk nie da się rozwiązać na odległość. To znacznie trudniejsze niż w przypadku dwóch psów - samców. Prawdopodobnie dla zachowania bezpieczeństwa starsza suka musiałaby się w pełni podporządkować - i Ty nie mogłabyś jej popierać w sytuacjach konfliktowych, bo młodsza tym bardziej zaznaczałaby swoją fizyczna przewagę. Doskonały trener musi zobaczyć na miejscu wzajemne relacje suk -  i z Tobą, i pomiędzy sobą - i ocenić jak i na ile możesz zapanować nad sytuacją.    

Link to comment
Share on other sites

Tak oczywiście masz racjie mam w głowie obraz tego ze taka pomoc chyba będzie nie unikniona . Ale myslalam tez nad tym aby jednak zacząć drobnymi krokami sytulacjie kontrolować A Nie je izolować bo problem w ciąż jest .. 

Zastanawiałam się nad schematem aby zrobic z młodszą trening ,wybiegac ja zmęczyć i  założyć kaganiec i wtedy dopiero dopuszczać je do siebie czy taki krok jest krokiem do przodu ?

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Aberii napisał:

wybiegac ja zmęczyć i  założyć kaganiec i wtedy dopiero dopuszczać je do siebie czy taki krok jest krokiem do przodu ?

T

Zdecydowanie to krok ...niedopuszczalny,dyskryminujący psicę.

Tylko trenrer Ci pomoże,sama narobisz szkód...posłuchaj Sowy i znajdz dobrego trenera.Mieszkasz w Polsce? Gdzie - może mozna będzie Ci kogos polecić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...