Jump to content
Dogomania

ZAKOŃCZONY, bardzo dziękuje wszystkim ! dodana kawa nr 3 (turecka chałwa) kawy mielone smakowe, Pinacolada i Sen o Miłości :) a także cegiełka - sadzonki drzewka na potrzeby Azylu


kinga_kinga7

Recommended Posts

12 godzin temu, agat21 napisał:

Nie istnieje coś takiego jak zwykłe mleko. Każde jest z jakiegoś zwierzaka .. albo z roślin :)

Już była kiedyś taka duża dyskusja na temat definicji mleka wśród dogo- ciotek. ;) 

 

wg encyklopedii PWN: 

mleko, 

biol. płynna wydzielina gruczołów mlekowych kobiet i samic ssaków, której wytwarzanie rozpoczyna się natychmiast po porodzie (laktacja), stanowiąca naturalny, pełnowartościowy pokarm niemowląt oraz młodych zwierząt;

 

Oczywiście coraz częściej rozszerzana jest ta definicja na produkty pochodzenia roslinnego o podobnej konsystencji :)

Ale nie jesteśmy tu by się spierać o definicje lecz by wesprzeć Kingę i Azyl :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, NikaEla napisał:

Już była kiedyś taka duża dyskusja na temat definicji mleka wśród dogo- ciotek. ;) 

 

wg encyklopedii PWN: 

mleko, 

biol. płynna wydzielina gruczołów mlekowych kobiet i samic ssaków, której wytwarzanie rozpoczyna się natychmiast po porodzie (laktacja), stanowiąca naturalny, pełnowartościowy pokarm niemowląt oraz młodych zwierząt;

 

Oczywiście coraz częściej rozszerzana jest ta definicja na produkty pochodzenia roslinnego o podobnej konsystencji :)

Ale nie jesteśmy tu by się spierać o definicje lecz by wesprzeć Kingę i Azyl :)

To jest jasne, ja nie zakwestionowałam określenia mleka jako takiego, tylko określenia "zwykłe". Może być krowie, owcze, kozie, sarnie, królicze, ludzkie itp. Dla człowieka mlekiem "zwykłym" jest chyba ludzkie.. ;)

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, NikaEla napisał:

Dla mnie zwykle to krowie. Jest najbardziej popularne. I w sklepie  czy kawiarni gdy ktoś prosi o mleko to dostaje krowie.

 Z innym nigdy jeszcze nie piłam kawy.

Ja najbardziej lubię z Lidla, mleko do kawy/bądź śmietanka z Pilosa, pyszne !

A jeśli chodzi o inne mleko, to piłam z kozy, ale ma tak specyficzny smak, że kawy z nim się pić nie da, zresztą nie tylko kawy

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...