Jump to content
Dogomania

Wyżeł krótkowłosy czy szorstkowłosy ?


janek997

Recommended Posts

Witam, w najbliższym czasie zakupie wyżła. Zastanawiam się jeszcze czy wybrać krótkowłosego czy szorstkowłosego. Jak wygląda to gdy piesek żyje w domu czy sierść jest bardzo uciążliwa? Rozumiem że szorstkowłosego trzeba trymować co 3-4 miesiące i przez okres kilku dni gubi tej sierści znacznie więcej ? Jak te pieski znoszą zimę ? Czy mogą one mieszkać w czasie zimy w swojej ocieplonej budzie? Niektórzy twierdzą, że gdy psa się przyzwyczai to da on radę. Natomiast inny są oburzeni, że jak psa można tak traktować, więc chciałbym się dowiedzieć jak to jest w praktyce. Na niektórych blogach jest napisane, że szorstkowłose czasami posiadają podszerstek a czasami go nie mają. Jest to kwestia genów czy mogą go po prostu nabyć ?

 

Link to comment
Share on other sites

Szorstkie wyżły znajomych - polujące - mieszkały w domu. Podszerstek miały - niezbyt obfity, nie były trymowane, czesane twardszą szczotką, nie trymerem.

9 minut temu, qzulfnleihyjijswne napisał:

Na pewno będzie poganiał drobną zwierzynę

???

Link to comment
Share on other sites

Mocno gubią sierść? Czyli co z tą zimą w sensie jak je znoszą gdy nie są w ruchu tylko w ocieplonej budzie ? 

@bou

Jaki troll. Ogarnij się... Nie pomieszały mi się nicki, tylko zrobiłem szybko drugie konto bo nie zapisałem hasła. 10 minute mail... Nie podaje swojego głównego maila na każde forum bo potem spam przychodzi. Jak Ci się tak nudzi to byś na te pytania odpowiedział ...

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, qzulfnleihyjijswne napisał:

Mocno gubią sierść? Czyli co z tą zimą w sensie jak je znoszą gdy nie są w ruchu tylko w ocieplonej budzie ? 

@bou

Jaki troll. Ogarnij się... Nie pomieszały mi się nicki, tylko zrobiłem szybko drugie konto bo nie zapisałem hasła. 10 minute mail... Nie podaje swojego głównego maila na każde forum bo potem spam przychodzi. Jak Ci się tak nudzi to byś na te pytania odpowiedział ...

Trzeba było wyjaśnić..nie od dzis masz do czynienia z netem,prawda?No ale sorry za trolla.Na pytania nie odpowiem,bo nie wiem,ale na Twoim miejscu zadzwoniłabym do dobrej hodowli,albo znalazła jakies forum "łyżwowe" i tam dopytała.A czemu nie chcesz chłopaka w domu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...