Jump to content
Dogomania

Muki w typie polskiego owczarka nizinnego a może w typie teriera tybetańskiego? Muki od 02.07.20 w DS.


Recommended Posts

4 godziny temu, Murka napisał:

Nadal pracujemy nad dredami. Muki robi postępy i potrafi przez chwilę usiedzieć spokojnie:) Najbardziej lubi pozycję na grzbiecie: kiedy jest czochranko po brzuchu to nawet nie zauważa, że mu trochę futra ubywa. To co się udaje wyczesać to dosłownie puch.

Ogonek nosi zawinięty nag grzbietem, on wg mnie przypomina lhasa apso.

Czystość już zachowuje w boksie.

Ma niestety lęki poschroniskowe: jak się wchodzi do boksu z wiaderkiem, miotłą to wieje do budki:(

Do domu przeniosę go jak doprowadzimy futerko do ładu i wykąpiemy.  Jestem pewna, że błyskawicznie się przyzwyczai:)

Wygląda na to, że jest bardzo przyjaźnie nastawiony wobec innych psów. Kiedy wyprowadzam sunię, która z nim przyjechała to zachęca ją do zabawy, mizdrzy się, podskakuje:) Mam nadzieje, ze domowy zwierzyniec szybko go zaakceptuje.

Możliwe, że w czwartek uda się go ostrzyc.

Chciałam trochę fotek zrobić, ale u nas od wczoraj bardzo deszczowo:( 

Dziękuję Kasiu za wiadomości o Muki :) Pewnie nie tylko ja ale wszyscy nie możemy się doczekać widoku chłopaka po spa...:)

Link to comment
Share on other sites

TZ zamówił dzisiaj karmę dla Muki, na spółkę z Polą

Twoje zamówienie

     
 

Artykuł

Suma z VAT

 
 
         
         
  15 kg Josera + 900 g przysmaku Josera Knuspies gratis! - Balance      
         
 

Nr artykułu 891510.5

     
         
 

1x 149,80 PLN

 

149,80 PLN

 
         
         
     
 

Suma z VAT

149,80 PLN

 
   
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Tola napisał:

TZ zamówił dzisiaj karmę do Murki, na spółkę z Polą

Twoje zamówienie

     
 

Artykuł

Suma z VAT

 
 
         
         
  15 kg Josera + 900 g przysmaku Josera Knuspies gratis! - Balance      
         
 

Nr artykułu 891510.5

     
         
 

1x 149,80 PLN

 

149,80 PLN

 
         
         
     
 

Suma z VAT

149,80 PLN

 
   

Bardzo Martuniu dziękujemy za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dziś dopytałam i niestety u nas na miejscu nie ma opcji strzyżenia, tylko golenie. Taka opcja byłaby możliwa we wtorek (wcześniej pisałam o czwartku, ale zapomniałam, że wtedy jest święto).

Profesjonalny psi fryzjer jest najbliżej w Stalowej Woli (50 km od nas) i uzgodniłam z Bogusik, że tam się z Mukim wybierzemy. Tam zostanie wykąpany, wyczesany i ostrzyżony. Będzie trochę drożej, bo dojdą koszty transportu, ale myślę, że warto. Wizyta umówiona na 17-tego na 12.00.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Murka napisał:

Dziś dopytałam i niestety u nas na miejscu nie ma opcji strzyżenia, tylko golenie. Taka opcja byłaby możliwa we wtorek (wcześniej pisałam o czwartku, ale zapomniałam, że wtedy jest święto).

Profesjonalny psi fryzjer jest najbliżej w Stalowej Woli (50 km od nas) i uzgodniłam z Bogusik, że tam się z Mukim wybierzemy. Tam zostanie wykąpany, wyczesany i ostrzyżony. Będzie trochę drożej, bo dojdą koszty transportu, ale myślę, że warto. Wizyta umówiona na 17-tego na 12.00.

No i super,jeszcze te 7 dni wytrzymacie Wy i Muki ale przynajmniej mam nadzieję,że nie będzie ogolony do skóry.Ogolić do skóry to chyba każdy potrafi mając maszynkę w domu.Niektórzy fryzjerzy trochę posiedzieli w internecie i uważają się za psich fryzjerów.Zgłaszają działalność i bez papierów np.czeladniczych zgarniają kasę tylko nie wiem za co.Dlatego warto sprawdzać Salony.

Kasiu,bardzo proszę nie zostawiaj Muki samego u fryzjera,bądź przy obcinaniu.Dobry fryzjer nie wygania opiekuna,pozwala patrzeć na ręce.Ostatnio był proces pana,który przy kąpaniu topił psa przytrzymując głowę pod wodą aby stał spokojnie w wannie i przy suszeniu nagrzaną suszarkę kierował bardzo blisko w nos a następnie przy strzyżeniu wiązał psa,ciągał za łapy,za grzbiet,bił po pysku.Znęcał się nad sznaucerem średnim.Filmik został zrobiony przez praktykantkę.Nie wiem jaki dostał wyrok bo zgubiłam ten artykuł.Ja osobiście nigdy nie zostawiam psa samego w Salonie,jestem przy nim.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.06.2020 o 19:05, Tola napisał:

TZ zamówił dzisiaj karmę dla Muki, na spółkę z Polą

Twoje zamówienie

     
 

Artykuł

Suma z VAT

 
 
         
         
  15 kg Josera + 900 g przysmaku Josera Knuspies gratis! - Balance      
         
 

Nr artykułu 891510.5

     
         
 

1x 149,80 PLN

 

149,80 PLN

 
         
         
     
 

Suma z VAT

149,80 PLN

 
   

Karma doszła w ubiegłym tygodniu:)

Link to comment
Share on other sites

Poznajecie chłopaka?

ee006f139e2fc67fgen.jpg

0daed6b5be07e89agen.jpg

 

Niestety nie dało się zostawić więcej (zostało ok. 1 cm), bo w niektórych miejscach zlepy sierści sięgały do skóry. Maszynka się zatrzymywała i trzeba było pracować nożyczkami, żeby usunąć to co najgorsze. Najgorzej było na klatce piersiowej. Poza tym próby rozczesywania tego mogłoby zrazić chłopaka do zabiegów pielęgnacyjnych. Byłam z nim cały czas (2,5 godziny). Ogólnie dzielny był chłopak, a p.Kasia mega cierpliwa. Zaraz wrzucę fotorelację:)

Przy okazji strzyżenia okazało się, że Muki nadal ma niezdjęte szwy po kastracji, na szczęście nic się tam nie działo. Szwy zostały już fachowo usunięte przez wetkę. Pobraliśmy też krew do badania kontrolnego na prośbę Bogusik (wyniki będą jutro).

 

  • Like 6
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Zaczynamy...

6bb0310c31242588gen.jpg

 

Bo pierwszym strzyżeniu połowa psa została w salonie:)

d42bae8254724778gen.jpg

 

Kąpiel się średnio Mukiemu podobała.

bfe7b2c7f85638d8gen.jpg

 

Ale grzecznie czekał aż się odżywka wchłonie.

96783e933ae4175bgen.jpg

 

Bardzo się bał dużej suszarki i trzeba było używać mniejszej. Suszenie dłużej trwało, ale Muki był spokojny.

c4ad1b457109586egen.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Murka napisał:

Już prawie koniec:)

3c76d804cb5c7943gen.jpg

 

A tu już spacerek odstresowujący u moich rodziców:

3dbbd3dc51bdb5cdgen.jpg

 

Strzyżenie kosztowało 100 zł, badanie krwi 70 zł, razem 170 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3423455722e7f50c

Kasiu bardzo dziękujemy za spa i badanie krwi. Tak myślałam,że to by graniczyło z cudem gdyby udało się zostawić trochę dłuższą sierść ale i tak jest ok :) Kasiu będzie problem ze zrobieniem teraz przelewu bo Anula wyjechała na tydzień a ona jest skarbnikiem.Czy poczekasz jeszcze kilka dni?

Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy, mnie też taka fryzura bardziej się podoba. Tym bardziej, ze idzie lato i na pewno będzie mu lżej bez tego futra. U pani fryzjerki Muki raczej nie jest zadowolony, ale po wyjściu pysio radosne i szczęśliwe ! Cudny chłopaczek !

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Bogusik napisał:

Kasiu bardzo dziękujemy za spa i badanie krwi. Tak myślałam,że to by graniczyło z cudem gdyby udało się zostawić trochę dłuższą sierść ale i tak jest ok :) Kasiu będzie problem ze zrobieniem teraz przelewu bo Anula wyjechała na tydzień a ona jest skarbnikiem.Czy poczekasz jeszcze kilka dni?

Nie ma pośpiechu. Może być wszystko hurtem przy rozliczeniu na koniec miesiąca.

 

Muki w domu zachowuje się bardzo fajnie, jest bardzo ciekawski, na koty nie zwraca uwagi. Psy domowe podchodzą na razie do niego z dystansem i muszę je zapoznawać spokojnie na ogrodzie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...