Jump to content
Dogomania

Czy nerki też są chore???


india1974

Recommended Posts

Witam. Mój piesek ma 12lat, kundelek,od ok. 2lat choruje jednocześnie na wątrobę i trzustkę. Mimo rygorystyczne diety i leków, niestety wyniki dalekie są od dobrych, ale trzymały się jak dotąd na podobnym poziomie. Psina poza okazjonalnymi biegunkami nie ma problemów i chyba czuje się dobrze. Ale do rzeczy.. Od początku poważniejszych problemów z wątroba mamy białkomocz i czasem trochę rośnie mocznik, ale tak się dzieje, gdy wątróbka choruje. Białkomocz utrzymuje się na poziomie 125-150mg.

Ostatnio karma, którą karmilam psa zmieniła szatę graficzna i niestety skład, czego nie zauważyłam, a opisu na stronie sklepu nie zmieniono. W każdym razie zwiększono znacznie ilość miedzi, która jest zabójcza dla chorej wątroby. Podniesli też ilość potasu i fosforu, więc także w wynikach znalazło to zaraz odbicie. Pewnie bym nie zwróciła na to uwagi, ale mała zaczęła sikac wręcz pianą, więc natychmiast wyniki. Wątrobowe są katastrofalne, wygląda to tak, jakby ktoś psa podtruwal. No i razem z wetem winimy ową karmę, bo pies na pewno nic innego nie zjadł. 

Po raz pierwszy z racji tych spienionych siuskow zrobiłam badanie stosunku kreatyniny względem białka. Wyszło 2.55, czyli źle. Ale skoro białko w moczu z naprawdę dużym prawdopodobieństwem jest z winy wątroby, zakładać mimo to, że nerki są też chore? 

We wtorek chce jeszcze zrobić badanie SDMA z krewki, czy uważacie je za wiarygodne? 

IMG_20200530_075916.jpg

IMG_20200530_075906.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...