Jump to content
Dogomania

Nasze środki i myśli przenosimy na Kacperka - Toluś już w DS :). Kacperek.. czy pomożesz mu zaufać? Kacperek już szczęśliwy w kochającym DS.


Recommended Posts

19 godzin temu, Poker napisał:

Pokazanie doświadczonemu wetowi , żeby porządnie osłuchał serducho , obejrzał chód czy się coś dzieje z łapami lub biodrami i ewentualne rtg bioder oraz  badanie krwi - morfologia, wskaźniki nerkowe, tarczyca.

Ile lat ma Kacperek?

Porozmawiam o tym z Panią Kasią. Nie wiem czy tam gdzie teraz jest Kacperek znajdzie się jakiś dobry, doświadczony lekarz. Jeśli nie, to nic straconego, bo Pani Kasia chyba co tydzień jeździ na Śląsk i tam ewentualnie mógłby być Kacperek zbadany.

Kacperek miał rozszerzone badanie krwi. Nie wiem czy były tam te wskaźniki o których mówisz, bo po prostu nie znam się na tym  :(
Cytuję z wcześniejszego postu.

1240217948_Kacperekbad.krwi1.png.2f2fd7b899ee846378165c0cc17e5f46.png

 

52886114_Kacperekbad.krwi2.png.64e064da13e2880b97e30db7dd460f43.png

Czy w powyższych danych są te wskaźniki?

 

Kacperek ma około 2 lata.

Sierść Kacperka nadal pozostawia wiele do życzenia. Ma powycinane największe dredy, ale przydałoby się jego sierść ostatecznie doprowadzić do ładu i co najważniejsze wykąpać.

Link to comment
Share on other sites

 

10 godzin temu, seramarias napisał:

Poker dobrze pisze, warto sprawdzić.... Miałam psa w typie owczarka niemieckiego, już jako szczeniak unikał biegania i większego wysiłku fizycznego, po przebadaniu u weta wyszły problemy z sercem :( 

Tak  :) Chciałabym, żeby Kacperka obejrzał doświadczony lekarz.

Link to comment
Share on other sites

  

8 godzin temu, Aska7 napisał:

Smutas, w ogóle się nie uśmiecha

Na pewno nie śmieje się jeszcze "pełną gębą", ale wyraźnie widać różnicę pomiędzy jego miną z czasu, gdy go poznaliśmy, a teraźniejszą  :)

Link to comment
Share on other sites

Być może Kacperek tak często odpoczywa, bo ma bardzo krótkie łapeczki. Pani Kasia mówiła, że on na spacerze w lesie ciągnie w pewne znane mu miejsca i tam się kładzie. To powtarza się za każdym razem, gdy idą na spacer do lasu.

20200825_121428.jpg.08faadd87f49d0ecddc06a756a178a3f.jpg

20200825_160118.jpg.8e85b5f09c5d4b25414badf2bae44e8d.jpg

20200825_160221.jpg.1256bc4603c494530a77678feb34806b.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Poker napisał:

Jamniki też mają krótkie łapeczki , a zasuwają na nich jak perszingi.

Kacperek przez 2 lata siedział w schronie na betonie, nie widząc, nie czując trawy, słońca, spacerów. Jest w DT dopiero 2 miesiące. Być może dla niego to jeszcze zbyt mało czasu, żeby się otworzyć, zacząć zachowywać tak, jak ma na to ochotę. Niektóre psy  potrzebują na to wiele miesięcy.  Pani Kasia opowiadała, że na ostatnim spacerze nagle przebiegł przez polanę tak szybko, że ledwie za nim nadążyła. Sama była zdziwiona tym co zobaczyła. Kacperek oczywiście zostanie przebadany. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.07.2020 o 22:15, elik napisał:

Mamy nowe wiadomości o Kacperku  :)

Kacperek jak na tak wycofanego psa ze  schroniska, który od listopada 2018 r. nigdy nie wychodził z kojca, a który trafił do niego jak był jeszcze prawie dzieckiem, bo miał ok. rok, zrobił bardzo, bardzo wielkie postępy wg mnie.To stworzenie na dotyk ręki człowieka sztywniało, truchlało i pokazywało ze strachu ząbki, bo tak się bał człowieka który musiał go skrzywdzić. Może był to właściciel, który od dziecka go bił lub warunki schroniskowe dały mu tak popalić. Najprawdopodobniej jednak obydwa te czynniki wpłynęły na niego i niszczyły  jego psychikę przez ponad półtora roku.Wiele nie trzeba, jak widać, aby zniszczyć  psychikę tak młodego psa .Dodatkowo odebrano mu brata, z którym był najpewniej od początku i mieli tylko siebie, czy można się dziwić, że tak się zachowywał? Odebrano mu wszystko, wolność, godność i bezpieczeństwo. Schroniska takiego tworu być nie powinno, a na pewno nie w takiej postaci do jakiej to stworzenie trafiło.Takie warunki bytowania niszczą  psy i o tym wszyscy przecież wiedzą. Należy się więc cieszyć i dziękować wszystkim dzięki  którym Kacperek mógł opuścić tę psią kaźń. Teraz ma spokój, teraz nie cierpi, na nowo zaczyna odzyskiwać wiarę w człowieka  i chęć  życia. Wszystko, każdy krok na przód  musi być przemyślany  i potrzeba czasu, aby nie stało się tak, że jeden będzie do przodu a trzy do tyłu. Czasami trwa to latami, on zrobił wielkie postępy po takich przejściach w ciągu tylko trzech tygodni i z tego  trzeba się cieszyć, oby tak dalej. Będzie dobrze Pani Elu proszę się nie martwić. Wysyłam zdjęcia ostatnich nieaktualnych szczepień jakie były robione w schronisku, o które dopytywała Basia.   Pozdrawiamy z Kacperkiem serdecznie. 

20200704_163145.jpg.81911dd63a1bb4a1e0aba9532b61bca9.jpg

20200705_083332.jpg.62502cf24d099363c7a3430982fbeb35.jpg

Jak z powyższego widać, Kacperek był szczepiony p/wściekliźnie 20.11.2018 r.

Chciałabym sprostować mylnie podaną przeze mnie informację. Pisałam, że Kacperek został zaszczepiony przeciwko chorobom wirusowym. Otóż nie było to szczepienie p/wirusówkom.. Było to zaległa szczepienie przeciwko wściekliźnie. Ostatnio był zaszczepiony w schronie w listopadzie 2018 roku. Szczepienie przeciwko chorobom wirusowym jest dopiero w planie.

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Tyśka) napisał:

Trzymam kciuki, aby coś się wyjaśniło... czy będzie miał robione jeszcze jakieś badania poza prześwietleniem?

Kacperek jest już po wizycie.
W trakcie badania lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, ani bolesności w obrębie miednicy Kacperka. Stwierdził, że nie widzi potrzeby robienia prześwietlenia, do którego musiałby psiaka uśpić, co zawsze łączy się z pewnym ryzykiem.  Gdyby coś budziło jego podejrzenia sugerowałby jednak zrobienie prześwietlenia, ale w sytuacji, gdy nie stwierdził nieprawidłowości uważa, że nie ma potrzeby usypiać Kacperka. Kacperek w trakcie badania był bardzo zestresowany. Lekarz stwierdził, że takie zachowanie Kacperka, to częste przykucanie w trakcie spacerów, jest najprawdopodobniej powodem dużego stresu psa.  Pani Kasia zadzwoniła do mnie, czy jednak chcę, żeby zrobić prześwietlenie. Stwierdziłam, że w sytuacji, gdy prześwietlenie wiąże się z ryzykiem, nie podejmę takiej decyzji, zwłaszcza, że ostatnio Pani Kasia wspominała, że Kacperek coraz częściej podbiega do Niej z dużej odległości bez robienia przerw.
Lekarz osłuchał pracę serduszka Kacperka i nie stwierdził żadnych nieprawidłowych, czy choćby tylko niepokojących objawów.
Poprosiłam, żeby lekarz przysłał mi opis wizy, gdy otrzymam wkleję na wątek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna wiadomość  :)  Miałam telefon o Kacperka. Ogłoszenie zrobiła kochana Havanka, za co gorąco Jej dziękuję   1199024810_dzikuj10.png.071e6acc4654213acb7a61284e5c5f17.png

Pani Zdzisława wraz z mężem i adoptowaną ze schrony sunią mieszka w Zabrzu, a więc niedaleko naszej ewu i Pani Kasi  :)  Od czwartku do poniedziałku przebywają w domu z ogrodem pod czeską granicą, około 1,5 godz. jazdy z Zabrza. Bardzo wzruszyła Ją historia Kacperka. Odebrałam Panią Zdzisławę pozytywnie. Aktualnie Pani Zdzisława przebywa u znajomych nad morzem, ale skłonna byłaby przyjechać, żeby można było spotkać się z nią w Jej domu.
Przekazałam nr telefonu Pani Kasi z prośbą, żeby Pani Kasia także wysądowała czy to byłby dobry dom dla Kacperka. Pani Kasia także odniosła pozytywne wrażenie. Ustaliłyśmy z Panią Kasią, że za około 2 tygodnie skontaktuje się z Panią Zdzisławą i umówi na wizytę przed-adopcyjną.

Prosimy o kciuki  :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Poker napisał:

No i dobrze. Można być spokojnym ,że chłopak nie jest chory i może iść do DS , za który trzymam kciuki.

Lekarz zalecił pozostawienie Kacperka w obecnym miejscu jeszcze przez co około 3 tygodnie i podawanie lekkiego środka uspakajającego zylkene. Nie przestawać przez kolejne 3 tygodnie po zmianie domu.
Czekam na obiecany opis wizyty i fakturę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...