Jump to content
Dogomania

Nasze środki i myśli przenosimy na Kacperka - Toluś już w DS :). Kacperek.. czy pomożesz mu zaufać? Kacperek już szczęśliwy w kochającym DS.


Recommended Posts

4 godziny temu, Tyśka) napisał:

A może jeśli się nie uda w niedługim czasie (czy nie ma tam nikogo na miejscu?) to może warto rozważyć wizytę online? Szkoda niepotrzebnie się narażać na wirusa. 

W sytuacji, gdy ani ja, ani Basia nie miałyśmy "odwagi" zapytać o rodzaj niepełnosprawności córki państwa, wskazana jest wizyta osobista.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, elik napisał:

W sytuacji, gdy ani ja, ani Basia nie miałyśmy "odwagi" zapytać o rodzaj niepełnosprawności córki państwa, wskazana jest wizyta osobista.

Też tak myślę. Niestety przeżyłam zwrot z adopcji suni o imieniu Bajka. W domu był syn z Zespołem Downa, bardzo pozytywnie nastawiony i przyzwyczajony do psów . Niestety Bajka ciągle na niego ujadała, bał się jej.

Ona też jednak nie zaakceptowała jego problemu.

 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, ewu napisał:

Też tak myślę. Niestety przeżyłam zwrot z adopcji suni o imieniu Bajka. W domu był syn z Zespołem Downa, bardzo pozytywnie nastawiony i przyzwyczajony do psów . Niestety Bajka ciągle na niego ujadała, bał się jej.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj miałam kolejny telefon  osoby chętnej do adopcji Kacperka. Pani mieszka 50 km od Wrocławia w domu z ogrodem. Ma dwoje dzieci w wieku 4 i 9 lat, które mają właściwe podejście do psów. Mają bardzo delikatnego pieska, który był terapeutom dla innych piesków. Pani ma mi podać adres do przeprowadzenia spotkania.
Może to ten dom? 

Edit

To miejscowość Jaworzyna Śląska. Kurcze trochu daleko od Wrocławia?  Gdyby to był Wrocław, to może byłoby łatwiej, ale 50 km od Wrocławi9a?  Co radzicie?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że wizyta na żywo byłaby lepsza... najlepiej w towarzystwie zrównoważonego psa, aby podpatrzeć zachowania córki wobec pupila... ale przy wizycie online też uczestniczą wszyscy. I też każdy się wypowiada. I też trwa tyle samo (a nawet dłużej co stacjonarna, bo ludzie oprowadzają po domu - nie można podejrzeć coś mimochodem, lecz trzeba poprosić o pokazanie, przekręcenie kamerki), a przez ten czas (u mnie to zawsze min. 1-1,5h) można trochę podejrzeć. Aczkolwiek rozumiem, że najlepsza byłaby wizyta stacjonarna.
A naprawdę na miejscu nikogo nie ma, kto mógłby zrobić wizytę na żywo? elik, czy szukałaś na fb na grupie wizytatorów? 

Mam spore wątpliwości, czy rodzina z 4- i 9latkiem jest dobrym wyborem dla tak wrażliwego psa jak Kacperek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Tyśka) napisał:

Mam spore wątpliwości, czy rodzina z 4- i 9latkiem jest dobrym wyborem dla tak wrażliwego psa jak Kacperek.

W domu jest już piesek i to bardzo delikatny i pani twierdzi, że dzieci są nauczone jak mają postępować z psem.

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Tyśka) napisał:

A naprawdę na miejscu nikogo nie ma, kto mógłby zrobić wizytę na żywo? elik, czy szukałaś na fb na grupie wizytatorów? 

Tysiu, czy mogłabyś tam popytać? Ja prawdę powiedziawszy jestem bardzo słaba fejsbukowo  :( 
Kiedyś zakładałam wydarzenia, a teraz nawet trudno mi się porusza po fb  :(

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, elik napisał:

W domu jest już piesek i to bardzo delikatny i pani twierdzi, że dzieci są nauczone jak mają postępować z psem.

Ludzie czasem nie widzą, że pies nie czuje się komfortowo, myślą że wszystko jest w porządku... do momentu aż pies w końcu nie warknie/nie kłapnie zębami :( Ale może tutaj mamy naprawdę cichutkie i spokojne maluszki, które nie biegają szaleńczo przy psie, nie krzyczą/nie piszczą i nie podchodzą do niego, gdy chcą (tylko wołają i czekają aż przyjdzie), nie mówię że nie :)

6 minut temu, elik napisał:

Tysiu, czy mogłabyś tam popytać? Ja prawdę powiedziawszy jestem bardzo słaba fejsbukowo  :( 
Kiedyś zakładałam wydarzenia, a teraz nawet trudno mi się porusza po fb  :(

Oczywiście, mogłabym :) Potrzebuje tylko miasta i ulicy/osiedla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Tyśka) napisał:

Oczywiście, mogłabym :) Potrzebuje tylko miasta i ulicy/osiedla.

Dzięki wielgachne   966080419_buziaczki8.jpg.2b24a9f79ae398d2ae1e7a2e7e9da02c.jpg    1117003901_kwiatki6.gif.b5db14da512169bd2a08283636b558cf.gif

Oczywiście. Miejscowość Jaworzyna Śląska - około 50 km od Wrocławia.

Nr telefonu, ulicę i nr domu podam Ci na PW i podaj dopiero, gdy ktoś się zgodzi zrobić wizytę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2020 o 19:57, elik napisał:

Dzięki wielgachne   966080419_buziaczki8.jpg.2b24a9f79ae398d2ae1e7a2e7e9da02c.jpg    1117003901_kwiatki6.gif.b5db14da512169bd2a08283636b558cf.gif

Oczywiście. Miejscowość Jaworzyna Śląska - około 50 km od Wrocławia.

Nr telefonu, ulicę i nr domu podam Ci na PW i podaj dopiero, gdy ktoś się zgodzi zrobić wizytę.

Tylko zeby  to był ktoś doświadczony. Ja raz poprosiłam o wizytę w Bielsku i zrobiła ja Znajoma Znajomej. Dobrze ze  udało mi się uratować suczke.....To musi być bardzo dobrze zrobiona wizyta bo Kacperek to strachulec. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, ewu napisał:

Państwo z okolic Racjborza niestety zrezygnowało poniewaz syn przywiózł im szczeniaka ze wsi. Pan bardzo przepraszał. 

Trudno, zdarza się.  Przynajmniej szczeniak będzie miał dom bez łańcucha  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2020 o 18:50, Tyśka) napisał:

Oczywiście, że wizyta na żywo byłaby lepsza... najlepiej w towarzystwie zrównoważonego psa, aby podpatrzeć zachowania córki wobec pupila... ale przy wizycie online też uczestniczą wszyscy. I też każdy się wypowiada. I też trwa tyle samo (a nawet dłużej co stacjonarna, bo ludzie oprowadzają po domu - nie można podejrzeć coś mimochodem, lecz trzeba poprosić o pokazanie, przekręcenie kamerki), a przez ten czas (u mnie to zawsze min. 1-1,5h) można trochę podejrzeć. Aczkolwiek rozumiem, że najlepsza byłaby wizyta stacjonarna.
A naprawdę na miejscu nikogo nie ma, kto mógłby zrobić wizytę na żywo? elik, czy szukałaś na fb na grupie wizytatorów? 

Mam spore wątpliwości, czy rodzina z 4- i 9latkiem jest dobrym wyborem dla tak wrażliwego psa jak Kacperek.

Ja mam w podobnym wieku wnuki. Wnuczka skończyła 4 wnuk 8. Są od zawsze uczone bycia z psami, szacunku dla psów ale przyznam szczerze, że miałabym sporo obaw w przypadku wycofanego i strachliwego psa. Ja się już boję cokolwiek radzić bo pomyślicie ze nic mi nie pasuje. Ten dom obok Raciborza był wg mnie rewelacyjny, tylko kwestia tej niepełnosprawnej córki do sprawdzenia. Jutro miałam jechać ale Pan odwołał wizytę. Nie ukrywam, że bardzo mi przykro z tego powodu. W duszy już się cieszyłam. Jedno pocieszenie że uratowali babelka z wiochy. 

 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, ewu napisał:

Tylko zeby  to był ktoś doświadczony. Ja raz poprosiłam o wizytę w Bielsku i zrobiła ja Znajoma Znajomej. Dobrze ze  udało mi się uratować suczke.....To musi być bardzo dobrze zrobiona wizyta bo Kacperek to strachulec. 

Ja szukam tylko doświadczonych Osób. Ale niestety aktualnie wszyscy wizytatorzy się boją, nikt nie chce podjąć się wizyty stacjonarnej :( Przykro mi...

16 godzin temu, ewu napisał:

Ja mam w podobnym wieku wnuki. Wnuczka skończyła 4 wnuk 8. Są od zawsze uczone bycia z psami, szacunku dla psów ale przyznam szczerze, że miałabym sporo obaw w przypadku wycofanego i strachliwego psa. 

 

Też mam w rodzinie takie maluszki. I niestety, nie widzę tam Kacperka, ale może też jestem uprzedzona.

Link to comment
Share on other sites

To może i ja wyrażę swoje zdanie. Myślę, że dzieci w tym wieku nie są najlepszą opcją dla Kacperka. Może są nauczone zasad postępowania wobec psów, ale jak to dzieci, przeważnie są głośne, biegające, pełne energii. Kacper nie będzie sie czuł dobrze w takich warunkach. Na pewno będzie zestresowany. Widzę go raczej w spokojnym domu ze starszymi dziećmi lub osobami dorosłymi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tyśka) napisał:

Ja szukam tylko doświadczonych Osób. Ale niestety aktualnie wszyscy wizytatorzy się boją, nikt nie chce podjąć się wizyty stacjonarnej :( Przykro mi...

Biorąc powyższe pod uwagę  oraz zastrzeżenia w stosunku do wieku dzieci, szukamy domku dalej.

Tysiu bardzo dziękuję za pomoc. Proszę anuluj prośbę o wizytę.

Link to comment
Share on other sites

Mam zapytania o Kacperka w większości ze Śląska, ale to jeszcze nie dom dla Kacperka. Wczoraj wyróżniłam ogłoszenie Kacperka na Kraków i dzisiaj miałam telefon, który wstępnie mnie zaciekawił. Dom z ogrodem, koło Swoszowic (niedaleko Krakowa), posesja ogrodzona, dwoje nastoletnich dzieci, starsza sunia. To tak w skrócie. Jutro wracam na zimę do Krakowa więc umówiłam się na spotkanie w przyszłym tygodniu.
Może to TO?  :)

Link to comment
Share on other sites

A póki co mamy nowe zdjęcia Kacperka i propozycję napisania nowego tekstu ogłoszenia dla Kacperka.

I nowe wiadomości o Kacperku.

Kacperek jest cudowny :) Zrobił się z niego przytulasek straszny. Uwielbia wspinać się pod górki, spacerować i pokonywać przeszkody, nie odpuści żadnemu murkowi czy powalonemu drzewu  Jest też zakochany w mojej Kuzi.   Powysyłam zdjęcia o które Pani prosiła i jeżeli Pani pozwoli zrobię mu opis jaki bym dała do ogłoszenia. Może  się przyda,fajnie gdyby mógł już jechać do domu. Jest w pełni gotowy. Martwię się Albinkiem  :(  Proszę dać znać jak będzie  wiadomo  co mu dolega. Pozdrawiam serdecznie i zdrówka.                                                                 
OD KACPERKA: wczoraj byłem na jabłkach, najpierw szczaw,potem jabłka, naprawdę nie mam łatwo   :) Tak  się zmęczyłem, że  później musiałem odpoczywać na tarasie, pojadłem też jabłek, zdecydowanie lepiej je jeść niż zbierać :)

20200824_104427.jpg.d715e03de8e045cebcec1d5ac32f6bc0.jpg

20200825_124347.jpg.26f7918da8e9a41b5ad878a05ef8a2e6.jpg

20201031_120515.jpg.fc28bb73fc95f58f6cda6f0f691d5931.jpg

20201031_120633.jpg.efafe75dcbdf7c0e5dedae3368133025.jpg

20201031_120646.jpg.ca7e957794cc0bbabda82cb58e086714.jpg

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...