Jump to content
Dogomania

Przytulisko Czermin. Malutka babinka na granicy życia i śmierci-pod opieka w PsiArek. A teraz ma nowy DOM pod Puławami <3 O KUBUSIU od strony 12.


Recommended Posts

KUBUŚ DLA KTÓREGO ZBIERAŁAM PIENIĄZKI NA OPERACJE ZERWANYCH WIĄZADEŁ jest już po operacji drugiego kolana. Na razie tylko napisze, wieści szczegółowe wkrótce. Operacja się udała, ale kolano w złym stanie- łękotka niestety uszkodzona....przeciągnięte nie potrzebnie za długo, zrobił się stan zapalny...no ale nic niestety nie poradze 😞

Piesio na szczęście szybko wraca do formy.

 

Konto zbiórek wyzerowałam i teraz w sumie możemy zrobić bazarki na inne potrzebne cele....Znów myśle o jakimś miejscu dla chociaż jednego z naszych psów. Heban jest i młody i piękny....może hotelik dałby mu odpowiednią dawkę ruchu i choć minimalne szanse na lepsze wychowanie? może znalazłby szybciej dom? to naprawde świetny pies ale u nas jest bez szans.....

 

EH....dziś jedziemy do weta z Miką na USG, z Atmą na badania krwi i USG a w planach tez zabranie Hebana do weta bo jest chudy nadal bardzo mimo że ma dobrą karmę w dużej ilości, powinien już przytyć a tu nic...i jakby łysieje dziwnie na tyłowiu- chyba problemy z hormonami....

 

No i jest też kolejny problem- właścicielski pies, Pani się wyprowadziła, sprzedała dom, nabywcy obiecali zająć się psem kojcowym który miał zostać na posesji ale po sfinalizowaniu umowy WYCOFALI SIE...babka przeniosła się do bloku a oczywiście psa z kojca do bloku nie weźmie....no i pies siedzi w tym kojcu.....nikt się nim nie zajmuje....zgłoszono go do nas ale za bardzo nie wiemy co robić....To podobno sunia średniej wielkości, 9 lat......pzydałby się znowu tymczas/ hotelik...tak bardzo brakuje miejsc 😞 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2021 o 09:27, kiyoshi napisał:

Konto zbiórek wyzerowałam i teraz w sumie możemy zrobić bazarki na inne potrzebne cele....Znów myśle o jakimś miejscu dla chociaż jednego z naszych psów.

Wiedziałam że nie wytrzymasz długo bez ratowania kolejnych psiaków.

Jakby co, to wiesz - jakieś fanty się znajdą i jakimś groszem też się podzielę :-)) 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2021 o 12:17, limonka80 napisał:

Wiedziałam że nie wytrzymasz długo bez ratowania kolejnych psiaków.

Jakby co, to wiesz - jakieś fanty się znajdą i jakimś groszem też się podzielę :-)) 

 

Tzn jeśli będę robić bazarek na fb to już na potrzeby tutaj naszego Przytuliska i gdyby było miejsce dla jakiegoś psiaka od nas na DT czy hotelik... 

Mika musiała zostać na sterylizację 😞 minimum 4 szczeniaki by miała 😞

Atma ma zapalenie pęcherza lekka niedoczynność trzustki i niskie płytki krwi... 

Hebo na razie ma mieć zadany kal.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2021 o 14:46, kiyoshi napisał:

Tzn jeśli będę robić bazarek na fb to już na potrzeby tutaj naszego Przytuliska i gdyby było miejsce dla jakiegoś psiaka od nas na DT czy hotelik... 

Mika musiała zostać na sterylizację 😞 minimum 4 szczeniaki by miała 😞

Atma ma zapalenie pęcherza lekka niedoczynność trzustki i niskie płytki krwi... 

Hebo na razie ma mieć zadany kal.. 

 

a jakieś fanty potrzebujesz ? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2021 o 14:54, jankamałpa napisał:

a jakieś fanty potrzebujesz ? 

 

 

 

Dnia 10.11.2021 o 14:57, jankamałpa napisał:

mam jakieś męskie spodnie robocze w bds i  nowe  i jeszcze coś  by się znalazło ale też z ciuchów.

kurcze, musze pomysleć bo tak szczerze to mam jeszcze dużo rzeczy z poprzedniego bazarku, po prostu chciałabym z tego "zejść"  .... więc chyba na razie nic nowegonie będe przyjmować 😞 ale dziękuje ślicznie że myślisz o nas 😄 ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2021 o 15:30, kiyoshi napisał:

 

kurcze, musze pomysleć bo tak szczerze to mam jeszcze dużo rzeczy z poprzedniego bazarku, po prostu chciałabym z tego "zejść"  .... więc chyba na razie nic nowegonie będe przyjmować 😞 ale dziękuje ślicznie że myślisz o nas 😄 ❤️

Nie ma sprawy . 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 29.11.2021 o 07:54, jankamałpa napisał:

Ten OLX jest zupełnie  porąbany teraz . Mam ogłoszenie  Czokusia i Hebana i  właśnie ogłoszenie Hebana mi usunęli z info, że już mam drugie takie samo ogłoszenie. Oba psy są czarne i z tego samego miejsca, ale to są dwa różne ogłoszenia. 

Tak ale one mają jeszcze olxy u mnie i u Sabiny. Już nie dorabiaj pliss żeby naszych też nie usuneli

A widziałaś cenę wyróżnień? Prawie 25 zł na miesiąc... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2021 o 08:08, kiyoshi napisał:

Tak ale one mają jeszcze olxy u mnie i u Sabiny. Już nie dorabiaj pliss żeby naszych też nie usuneli

A widziałaś cenę wyróżnień? Prawie 25 zł na miesiąc... 

Nie ja nic nie dorabjam, zapytałam ich tylko dlaczego usunęli ogłoszenie. Zobaczymy czy odpiszą.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2021 o 08:11, jankamałpa napisał:

Nie ja nic nie dorabjam, zapytałam ich tylko dlaczego usunęli ogłoszenie. Zobaczymy czy odpiszą.

Ja mam ogłoszenie Hebana i Sabina też.... To jest odpowiedź. Oni teraz bardzo to sprawdzają żeby pies miał tylko 1 ogłoszenie 😞 dramat...

Zima idzie adopcje stoją a oni utrudniają 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2021 o 08:13, jankamałpa napisał:

Ale to jedna osoba nie może mieć kilku ogłoszeń tego samego psa, a różne osoby mogą ogłaszać - podobno, ale sama już nie wiem.

Nie.... Sabine np.usuneli.ogloszenia Atmy, tylko ma moim koncie zostało jedno aktywne... Nie do pojęcia jak oni to wylapuja

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2021 o 08:15, kiyoshi napisał:

Nie.... Sabine np.usuneli.ogloszenia Atmy, tylko ma moim koncie zostało jedno aktywne... Nie do pojęcia jak oni to wylapuja

Zobaczymy co odpiszą. Wiem ,że Tysi  też zablokowali kono, czy usunęłi ogłoszenia i się odwołała do nich i jej przywrócili, ale tylko pojedyncze ogłoszenia - tych zdublownych nie. A Ty się odwoływałaś do nich jak Ci zablokowali, jak nie to szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.12.2021 o 13:29, jankamałpa napisał:

Może masz kandydata:

 

Heban do dzieci powinien być ok i warunki super, ale na koty nie sprawdzony (raczej ok, ale to tak na 60% tylko)....poza tym niestety odległośc 😞

Kajtus do kotów jak najbardziej ok ale 4 dzieci to nie jego świat 😞 Czokuś całkiem odpada, Atma raczej do kotów tez tak na 60% tylko na ok poza tym wiek 8+.....  😞

 

 

ps. Szczeniaczki te co pokazywałam wyżej pojechały kilka dni temu pojechały do wspólnego domu w Rakoniewicach. Dom sprawdzony wizytą przedadopcyjną itd no ale miał zabrac tylko sunie, na miejscu postanowili zabrać oba pieski mimo naszego sprzeciwu, jednak DT gdzie były pieski gdy usłyszał że jest szansa na wspólny dom to w ogóle nie było co tłumaczyć.....Pojechało więc razem rodzeństwo piesek i sunia-- ludzie podpisali w umowie że wykstarują ale...stres jest..może ktos z dogo mieszka w Rakoniewicach? przydałby mi się ktoś na miejscu (wizytatorka jechała tam 15 km, my mamy ponad 130 km ...)

 

 

ps. ale pokazałam tam Liwke...moze akurat? dzięki janko ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.12.2021 o 13:37, kiyoshi napisał:

Heban do dzieci powinien być ok i warunki super, ale na koty nie sprawdzony (raczej ok, ale to tak na 60% tylko)....poza tym niestety odległośc 😞

Kajtus do kotów jak najbardziej ok ale 4 dzieci to nie jego świat 😞 Czokuś całkiem odpada, Atma raczej do kotów tez tak na 60% tylko na ok poza tym wiek 8+.....  😞

 

 

ps. Szczeniaczki te co pokazywałam wyżej pojechały kilka dni temu pojechały do wspólnego domu w Rakoniewicach. Dom sprawdzony wizytą przedadopcyjną itd no ale miał zabrac tylko sunie, na miejscu postanowili zabrać oba pieski mimo naszego sprzeciwu, jednak DT gdzie były pieski gdy usłyszał że jest szansa na wspólny dom to w ogóle nie było co tłumaczyć.....Pojechało więc razem rodzeństwo piesek i sunia-- ludzie podpisali w umowie że wykstarują ale...stres jest..może ktos z dogo mieszka w Rakoniewicach? przydałby mi się ktoś na miejscu (wizytatorka jechała tam 15 km, my mamy ponad 130 km ...)

 

 

ps. ale pokazałam tam Liwke...moze akurat? dzięki janko ❤️

Pokazałam ogłoszenie na kilku wątkach może któremuś psiakowi się uda. Teraz trudno o domki i adopcje chyba stoją :(.

Link to comment
Share on other sites

Na facebooku ruszył kolejny nasz bazarek, jeśli ktoś ma ochotę to można kupic sporo fajnych prezentów pod choinkę.

DOchód na potrzeby naszych psiaków- pewnie głownie na puszki, bo tych zimą idzie bardzo duzo.

https://www.facebook.com/events/3103083276641014/?post_id=3106993732916635&acontext={"source"%3A"29"%2C"ref_notif_type"%3A"admin_plan_mall_activity"%2C"action_history"%3A"null"}&notif_id=1638819466171652&notif_t=admin_plan_mall_activity&ref=notif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 15:38, kiyoshi napisał:

Na facebooku ruszył kolejny nasz bazarek, jeśli ktoś ma ochotę to można kupic sporo fajnych prezentów pod choinkę.

DOchód na potrzeby naszych psiaków- pewnie głownie na puszki, bo tych zimą idzie bardzo duzo.

https://www.facebook.com/events/3103083276641014/?post_id=3106993732916635&acontext={"source"%3A"29"%2C"ref_notif_type"%3A"admin_plan_mall_activity"%2C"action_history"%3A"null"}&notif_id=1638819466171652&notif_t=admin_plan_mall_activity&ref=notif

 

 

Fajne rzeczy, rzeczywiście mogą być ładne prezenry 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2021 o 08:25, jankamałpa napisał:

Zobaczymy co odpiszą.

Janeczko czy masz może jakąs odpowiedź z olx?? my cały czas myślimy co tu robić...

Dnia 11.12.2021 o 20:49, agat21 napisał:

Fajne rzeczy, rzeczywiście mogą być ładne prezenry 🙂

dzięki za udział w bazarku 🙂 znów zarobiłysmu ok. 4500 zł, będzie na porządne jedzonko mokre, obroże i szelki bo tego najbardziej brakuje

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tymczasem w przytulisku nowe pieski:

LARA młoda mini owczarka, bardzo delikatna sunia po jakiś cięzkich doświadczeniach z ludźmi 😞

IMG_20211218_133439.jpg.4892ded579f68d0a956fbcda5ac98179.jpg

IMG_20211218_133710.jpg.c6be72f5ddbc85a01d03ce5eea943a72.jpg

 

Owczarek niemiecki, na razie pod opieką osoby do której sie przybłakał, bo w Azylu brak miejsc

267865773_502947427916757_5601526168818939018_n.jpg.7262f1dbf8ee9bb1eaf00fa079e9ebd6.jpg

 

I taka staruszka- mega chuda i zadredziała...tylko ona wie z jakim KATEM żyła...

IMG_20211218_141248.jpg.14990e6015778a6cede1681bd873cabd.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

smutne to wszysto mam wrażenie, że tak ogólnie to cofneliśmy się w rozwoju 😞 . A schronisko w W nadal działa, dziś dostałam info o jednym psiaku, którego ogłaszałam ,że już zabrany z tamtąd, ale sprawa oparła się aż o prokuratora  bo nie chciei wydać psa. Czyli nic się  nie zmieniło chyba :(.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...