Jump to content
Dogomania

Przytulisko Czermin. Malutka babinka na granicy życia i śmierci-pod opieka w PsiArek. A teraz ma nowy DOM pod Puławami <3 O KUBUSIU od strony 12.


Recommended Posts

10 godzin temu, kiyoshi napisał:

 

Gwizda jest tylko jedna ;)

 

Wstawie jeszcze zdjęcia łyska...może ktoś coś ma doświadczenie co to może być..

 

łysek.jpg

łysek2.jpg

łysek3.jpg

Badanie krwi - poziom hormonów! - po kastracji włos szybko odrasta

Zeskrob skóry a potem wykąpać... i zabezpieczyć od pcheł i kleszczy  tabletką 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Moli@ napisał:

Badanie krwi - poziom hormonów! - po kastracji włos szybko odrasta

Zeskrob skóry a potem wykąpać... i zabezpieczyć od pcheł i kleszczy  tabletką 

No właśnie.... Tylko poziomu hormonów nasz wet nie zrobi a też mi się wydawało że np.tarczyca może być istotną, tak? No i właśnie... Tabletka na pchły i kleszcze. Tamta bada mu dawała kropelki na pchły bo nam pokazywała i jeszcze mu to podobno wcierala.... A pchły i tak po nim skaczą... Chyba będę misia ka z nim pojechać do Pani Ani bo już widzę jak nasz wet go wyleczy

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, jankamałpa napisał:

A jest odzew z ogloszen? Może zrobić ogłoszenie na Toruń? Ale to jutro dopiero będę mogla.

Wczoraj jakąś Pani pisała przez olx w jej sprawie ale czy zadzwoni to nie wiem. Jesli chcesz i możesz to proszę o ogłoszenie na Toruń będzie ok, tylko nie wyróżnia. Jak wstawisz link to ja opłacę - dziękuję 🙂

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, kiyoshi napisał:

No właśnie.... Tylko poziomu hormonów nasz wet nie zrobi a też mi się wydawało że np.tarczyca może być istotną, tak? No i właśnie... Tabletka na pchły i kleszcze. Tamta bada mu dawała kropelki na pchły bo nam pokazywała i jeszcze mu to podobno wcierala.... A pchły i tak po nim skaczą... Chyba będę misia ka z nim pojechać do Pani Ani bo już widzę jak nasz wet go wyleczy

W burzy hormonów, czyli łysienie u psa - Psy.pl - mamy nosa!

Niekoniecznie tarczyca..., coraz częściej występuje "zespół feminizujący" u psów i po kastracji normuje się i pies szybko zarasta. Nie wiem co jest powodem..., może stres, zła dieta,  hormony we wszystkich karmach zwierząt hodowlanych, złe warunki bytowe... 

 

Upał + brud + muchy / pchły i problem ze skórą gotowy :( ..., tak było u Czakiego (biedak stał na łańcuchu spał w zasyfionej budzie)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Moli@ napisał:

W burzy hormonów, czyli łysienie u psa - Psy.pl - mamy nosa!

Niekoniecznie tarczyca..., coraz częściej występuje "zespół feminizujący" u psów i po kastracji normuje się i pies szybko zarasta. Nie wiem co jest powodem..., może stres, zła dieta,  hormony we wszystkich karmach zwierząt hodowlanych, złe warunki bytowe... 

 

Upał + brud + muchy / pchły i problem ze skórą gotowy 😞 ..., tak było u Czakiego (biedak stał na łańcuchu spał w zasyfionej budzie)

 

To na pewno... Syf, brud, jadl albo najtańsza karmę z marketu albo resztki... W dodatku zrobili mu zagride z płyt azbestowych!!! 

Zastanawiam sie teraz jaka karme mu kupić na już? Hipoalergiczna? Masz jakieś doświadczenia czy jednak zalecasz czekać na wyniki badań? (nie wiem tylko czy dziś mi sie uda, chyba jednak podam mu dziś ta tabletkę na pchły... A karmić go trzeba... 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, kiyoshi napisał:

To na pewno... Syf, brud, jadl albo najtańsza karmę z marketu albo resztki... W dodatku zrobili mu zagride z płyt azbestowych!!! 

Zastanawiam sie teraz jaka karme mu kupić na już? Hipoalergiczna? Masz jakieś doświadczenia czy jednak zalecasz czekać na wyniki badań? (nie wiem tylko czy dziś mi sie uda, chyba jednak podam mu dziś ta tabletkę na pchły... A karmić go trzeba... 

Z większym zakupem karmy wstrzymałabym się do wizyty w lecznicy i wyników badań krwi.

Trzymam się zasady..., nie podaję karmy bogatej w mięso / tłustej..., po super karmie biedak może dostać biegunki 

Bezpieczne są saszetki Doliny Noteci (przez tyle lat psy nigdy nie miały problemów trawiennych ), sucha - np Bosch a nawet Pedigree. Co tam masz pod ręką :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Moli@ napisał:

W burzy hormonów, czyli łysienie u psa - Psy.pl - mamy nosa!

Niekoniecznie tarczyca..., coraz częściej występuje "zespół feminizujący" u psów i po kastracji normuje się i pies szybko zarasta. Nie wiem co jest powodem..., może stres, zła dieta,  hormony we wszystkich karmach zwierząt hodowlanych, złe warunki bytowe... 

 

Upał + brud + muchy / pchły i problem ze skórą gotowy 😞 ..., tak było u Czakiego (biedak stał na łańcuchu spał w zasyfionej budzie)

 

Nasz wet schroniskowy po zdjęciu uznał że to swierzb owiec. W ogóle psa nie chce oglądać tylko. Kazał. Przyjechać po leki...... 

I tak wygląda nasze życie w przytulisku... 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, jankamałpa napisał:

U mnie psinka ma na imię Iskierka i jest na Toruń. Miłam zapytanie o Hebana z Wrocławia w jakim jest wieku i czy byłaby możliwość spacerów w sensie zapoznawczych. Odesłalam do Ciebie. 

https://www.olx.pl/d/oferta/iskierka-super-psiak-CID103-IDKXZRn.html

Nie jest wyróżnione i jest podmienione z ogłoszenia Reksia.

Oki. Dziękuję ślicznie. 

Co do Hebana to ma max 1,5 roku a spacery są wręcz wskazane. Każdy może zawsze przyjechać. Mam nadzieję że zadzwoniła ci ludzie... 

Lysek dostał od weta tabsa na pasożyty zewnętrzne, antybiotyk na 5 dni i suplement z Omega, cynkiem. Itd do końca tygodnia będę go tym leczyć, oby była poprawa. Jak nie będzie to pojadę z nim do innego weta po wekendzie

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, jankamałpa napisał:

Gwiazdkę/Iskierkę wyróżniłam.

dziękuje Ci z całego serca. Powinnam Ci zwrócić za te wyróznienia...sporo ich wykupiłaś dla mnie, a ja naprawde mogę wtyróżniać, tylko wieczorami jak mam dostęp do kompa (z komórki nie obsługuje konta)

DZIEKUJE

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

dziękuje Ci z całego serca. Powinnam Ci zwrócić za te wyróznienia...sporo ich wykupiłaś dla mnie, a ja naprawde mogę wtyróżniać, tylko wieczorami jak mam dostęp do kompa (z komórki nie obsługuje konta)

DZIEKUJE

 

Bo ja niecierpliwa jestem ogłoszenie-wyróżnienie i domek.  Zwłaszcza, że psinka jest taka cudniasta.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, jankamałpa napisał:

Bo ja niecierpliwa jestem ogłoszenie-wyróżnienie i domek.  Zwłaszcza, że psinka jest taka cudniasta.

hehe, no jest cudna, już chyba 4 osoby o nią pytały, ale nic konkretnego. Szkoda jej w tym kojcu, ma bude na owczarka, więc może zarznąć nocami, no ale...pewnie za 2 tygodnie już będzie na swoim. Dziękuje jeszcze raz.

 

Łysek dziś dostał tabsa na pasozyty i suplement na sierść. Skóka mam wrażenie mu się poprawiła, te ranki co miał otwarte w dniu odebrania już się dość ładnie zasklepiły, no i kupy ma ładne a jak przyjechał to robił zółte gluty....hmm...dałam mu dodatkowy kocyk polarowy do budy, mieszkał wcześniej niby w domu, ale chyba na zmiane  z ta zagrodą azbestową...

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że oprocz pasożytów, złego karmienia to może być reakcja na zatrucie azbestem. Teraz powinien dosyć szybko dojść do normy - dobre jedzenie, usunięcie pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych oraz odpowiednie leki i psina odżyje.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, dwbem napisał:

Podejrzewam, że oprocz pasożytów, złego karmienia to może być reakcja na zatrucie azbestem. Teraz powinien dosyć szybko dojść do normy - dobre jedzenie, usunięcie pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych oraz odpowiednie leki i psina odżyje.

Też o tym myślę... Wydawało mi się że każdy wie jak niebezpieczny jest pył z płyt azbestowych... A jednak są miejsca na świecie "nieskazone" wiedzą.... Zastanawiam się jak długo ten biedny piesek pozyje po tym wszystkim 😞

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, limonka80 napisał:

O matko, zagroda z azbestu ..... słów brakuje .....

IMoże oprócz suplementu na sierść, jeszcze jakiś prepatat na wzmocnienie by mu się przydał ?Jeśli tak, kupię biedakowi. 

dziękuje Limonko, po przemysleniu, sądze, że na razie nic ponad to co ma nie będziemy wprowadzać. WIdać poprawe w skórze dosłownie z dnia na dzień. Dobra karma, suplementy na skóre/sierść i czysto- to widać wystarczy. Oby szybko odrastała mu sierść bo robi się coraz zimniej...

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, kiyoshi napisał:

WIdać poprawe w skórze dosłownie z dnia na dzień. Dobra karma, suplementy na skóre/sierść i czysto- to widać wystarczy. 

Bardzo się cieszę, to dobry znak - że organizm jest silny, skoro potrafi tak szybko się regenerować.  Taka przynajmniej jest moja optymistyczna teoria :-)) Gdyby jednak coś , to wiesz ... :-))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...