Jump to content
Dogomania

Przytulisko Czermin. Malutka babinka na granicy życia i śmierci-pod opieka w PsiArek. A teraz ma nowy DOM pod Puławami <3 O KUBUSIU od strony 12.


Recommended Posts

17 godzin temu, jankamałpa napisał:

To z jednej strony radość, a drugiej to smutno Ci jest :(.

Smutno smutno.... 

Ale mam takie doświadczenia z ludźmi że ja potrafią okazać życzliwość także nam w czasie adopcji.... To zwykle dobrze to wróży na przyszlosc

Pani mnie usciskala mocno na pożegnanie. Mi serce omal nie pękło jak Pedro odjeżdżal. Ale nieprzerwanie trzymam kciuki żeby był tam szczęśliwy i został na zawsze.... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U Pedra póki co wszystko dobrze. Są drobne problemy, ale nie widze jakiegoś rozczarowania psem póki co.....Mimo to jego kojec trzymamy pusty w razie "w"

 

W sobote do nowego domu jedzie Reksio- wreszcie :)  :) będzie miał super domek pod Inowrocławiem. Pani ok. miesiąc temu już o Reksia do mnie dzwoniła, czekał widać na nią ... ciesze się z tego domu :) :)

no ale od razu w sobote do kojca po Reksiu trafi taki piesek....

nowy.jpg.f20ac5de172968e6a50b6fde7f87443b.jpg

 

zgłoszony dzisiaj jako PRZYBŁEDA.... oczywiście prawda jest taka że to pies właścicielsku, mieszka w patologii żyjącej z zasiłków, rodzina doskonale znana w MOPSIE....musimy go zabrać...pies nie wychodzi z domu, nie stać ludzi na leczenie....Ręce opadają :(

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, kiyoshi napisał:

U Pedra póki co wszystko dobrze. Są drobne problemy, ale nie widze jakiegoś rozczarowania psem póki co.....Mimo to jego kojec trzymamy pusty w razie "w"

 

W sobote do nowego domu jedzie Reksio- wreszcie 🙂 🙂 będzie miał super domek pod Inowrocławiem. Pani ok. miesiąc temu już o Reksia do mnie dzwoniła, czekał widać na nią ... ciesze się z tego domu 🙂 🙂

no ale od razu w sobote do kojca po Reksiu trafi taki piesek....

nowy.jpg.f20ac5de172968e6a50b6fde7f87443b.jpg

 

zgłoszony dzisiaj jako PRZYBŁEDA.... oczywiście prawda jest taka że to pies właścicielsku, mieszka w patologii żyjącej z zasiłków, rodzina doskonale znana w MOPSIE....musimy go zabrać...pies nie wychodzi z domu, nie stać ludzi na leczenie....Ręce opadają 😞

Nawet nie wiem co napisać :(. Masz jeszcze jakiegoś psiaka na podmiane ogłoszeń po Reksiu?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jankamałpa napisał:

Nawet nie wiem co napisać :(. Masz jeszcze jakiegoś psiaka na podmiane ogłoszeń po Reksiu?

Czokusia, Hebana i Atme juz masz.....to zostaje Kajtuś...Ustale jutro z Sabiną czy można go juz ogłosić i dam znać. Dziękuje kochana Janeczko <3 Jakbyś kiedyś była w okolicy naszej to zapraszam Cie serdecznie do psiaków, na spacer <3

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

Czokusia, Hebana i Atme juz masz.....to zostaje Kajtuś...Ustale jutro z Sabiną czy można go juz ustalić i dam znać. Dziękuje kochana Janeczko ❤️ Jakbyś kiedyś była w okolicy naszej to zapraszam Cie serdecznie do psiaków, na spacer ❤️

Atmy nie ogłaszam - to podmienie na Atmę ale chyba dopiero w piatek bo dziś wróciłam ze wsi, a jutro i pojutrze pracuję po 12 godzin :(.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, jankamałpa napisał:

Atmy nie ogłaszam - to podmienie na Atmę ale chyba dopiero w piatek bo dziś wróciłam ze wsi, a jutro i pojutrze pracuję po 12 godzin :(.

oki, to na ATme będzie super :) może być na miasto Toruń albo Szczecin <3 nie spieszy się

Link to comment
Share on other sites

Długo nie nacieszyłyśmy się wolnym kojcem po Pedrusiu. Mamy juz nową sunie malusieńką, ok. 5 kg, bardzo bardzo chudziutka i zadredziałą. Na moje oko około 8 latka, przemiła. Podobno znaleziona w lesie przywiązana....jaka prawda nikt nie wie....

Może ktoś szuka mikro suni do adopcji? zrobię jej lepsze zdjęcia ale gwarantuje, że kazdy się w niej zakocha od 1szego wejrzenia...jest prześliczna

maltka3.jpg.e5bf8840382a2f8424b52429dc2fb797.jpg

malutka1.jpg.e06bf9c4ce78a0c37eefe1f09d961624.jpg

malutka2.jpg.d43e0876dda26bdb805a9d78288d4673.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.09.2021 o 21:35, Poker napisał:

Cudna mała. Ma coś z papillona. Oby szybko znalazła DS.

znajdzie na pewno szybko bo jest przeurocza. Dzisaj wycięłam jej prawie cała sierść, miała gigantyczne gredy- za uszami, przy tyłku, pozlepiane, ogromne dredy, chyba nawet nie mogła sobie umyć miejsc intymnych :( ogon ten praktycznie cały musiałam wyciąć. WYgląda koszmarnie :D ale sądze że czuje się o niebo lepiej, od razu wydrapałam ja za uszkami, była bardzo zadowlona. Ma wilczy apetyt. Waży pewnie niecałe 5 kg, a zjada teraz ok. 500 gr mokrej karmy i jeszcze jej zostawiam suchą....Potrafi grzecznie chodzić na smyczy...Fakty przemawiają jednak za tym, że faktycznie żyła na łańcuchu. Zgłosił ją jakiś mocno starszy Pan, że niby znalazł i ktoś do drzewa łańcuchem przypiął....ale to trochę nie pasuje..takie dredy robiły sie latami.....musiała na tym łańcuchu trochę wisieć.

 

 

Dziś do adopcji pojechał Reksio. Nie spodziewałam się, że to będzie tak ciężka adopcja. Reksio uciekał, wyrywał się, bał się panicznie, nie chciał w ogóle do ludzi podejść...godzine chodziliśmy a on tylko mnie widział :( Pani widziałam że miała doła, nawet mówiła że chyba go nie wezmą, bo on tak za mną...tłumaczyłam, ale w końcu trochę minerwy puściły i powiedziała, że może niech faktycznie go nie biora- nic na siłe przecież, ale mąz Pani juz się zdąży w Reksiu zakochać i nie pozwolił odpuścić. WPakowałam więc im Rexa do auta i 2 h później był juz w swoim nowym domu i ogrodzie :)

U Pedra też wszystko dobrze się układa w Rudzie Śląskiej. Pani nauczyła go chodzić dobrze na smyczy- już nie ciągnie :D wystarczył tydzień w normalnym życiu, przy regularnych długich spacerach...

 

Tu oba słodziaki śpią na swoim :)

241674679_421332526011659_6371218768116756946_n.jpg.ddc9fb0304543013ce53fadb67373d8d.jpg

241694854_5055708411110773_6102599548445583788_n.jpg.b930ac7d73e081887c3e592c1e524123.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Chciałam Wam jeszcze tylko napisać o Hebanie.

Jeśli są osoby, które czytaja ten mój wątek i śledzą losy psów. Heban jest u nas gdzies ok. 3 tygodnie, z początku w ogóle nie znał smyczy, był mega pobudzony, wręcz nie do ogarnięcia. Nawet sobie nie możecie wyobrazić, jakie zrobił postępy...a przeciez nie pracuje z nim ani behawiorysta ani szkoleniowiec, wszystko co dla niego robimy to jeden pół godzinny spacer na dzień...I TO WYSTARCZY.

Heban się wyciszył, bardzo dobrze zachowuje się na smyczy, nauczył się super reagował na opiekuna, potrafi sie skupić, nie ciągnie juz tak na smyczy. Uwielbia węszyć. A jeszcze bardziej uwielbia WODE. Zobaczcie- to pole zalane jakiś czas temu ok. 20 cm wody....o dziwo nadal stoi tam i Heban zawsze się tam kąpie :D ma wielką frajde.

To cudny pies.

Powtarzam więc-SPACER daje więcej niż można sądzić. To taka rada dla hotelików w których psy maja tylko wybieg i na tej podstawie ocenia się je np jako nadpobudliwe itd.

241713911_1491196691255427_8602044025545552193_n.jpg.1dc28a0fd9e1bde4558b15eef02d091f.jpg

241713915_558656811852174_2327965774909157781_n.jpg.1124415133b84fb7a251b8b05bb93d3d.jpg

241717238_2923992167864884_5677293507216832740_n.jpg.fe6dd905e617cc44879dbb4a729cd4a1.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, limonka80 napisał:

Ja też bardzo lubię ten wątek, choć mniej ostatnio zaglądam na dogo - mój Dżekuś znów gorzej ....

tylko tego brakuje :( trzymaj się LImonko, a jakbyś chciała z kimś pogadać to jestem .....  Oby i ten kryzys Dzekuś pokonał, dzielny z niego wojownik.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przywiozłyśmy do przytuliska tego łysego pieska, co pokazywałam wyżej. Stan jego skóry jest dramatyczny, rana na ranie, i stado pcheł....pies musiał potwornie cierpieć. Ma 4 lata. Babka oczywiście wciskała nam kit, że przybłakał się 4 dni temu, ale kazałyśmy nie kłamać...podpisała zrzeczenie i została pouczona, że jesli dowiemy się o nowym psie w jej domu to sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury- za znęcane ze szczególnym okrócieństwem nad psem o imieniu Puti....

Puti jest w typie pinczera (czy ratlerka) maluteńki, do 5 kg wagi. Oczywiście bardzo przydałby mu się DT, ale wiem, że moje opisy za mało wzruszające....więc nikt sie nie zainteresuje tematem...

Jakoś damy rade. Jutro pojade z Putim do weta, albo wet do niego...ustalamy jeszcze

Link to comment
Share on other sites

kiyoshi, zajrzałam i widzę , że chyba znowu masz doła. Serce mi pęka i nie tylko mnie na myśl, jak ten maluch musi cierpieć . Sama wiesz, że na dogo nieszczęście goni nieszczęście i brakuje sił przerobowych.

Brałam psy tak długo jak mogłam. Teraz pomagam inaczej. A Twój wpis powoduje, że mam wyrzuty sumienia chociaż na zdrowy rozum nie powinnam.

Myślę, że równolegle z leczeniem trzeba jak najszybciej ogłaszać go.

Mam wyróżnione ogłoszenie po Myszce od malagos. Potrzebne są zdjęcia i trochę danych.

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Poker napisał:

kiyoshi, zajrzałam i widzę , że chyba znowu masz doła. Serce mi pęka i nie tylko mnie na myśl, jak ten maluch musi cierpieć . Sama wiesz, że na dogo nieszczęście goni nieszczęście i brakuje sił przerobowych.

Brałam psy tak długo jak mogłam. Teraz pomagam inaczej. A Twój wpis powoduje, że mam wyrzuty sumienia chociaż na zdrowy rozum nie powinnam.

Myślę, że równolegle z leczeniem trzeba jak najszybciej ogłaszać go.

Mam wyróżnione ogłoszenie po Myszce od malagos. Potrzebne są zdjęcia i trochę danych.

przepraszam, nie chciałam żeby to tak zabrzmiało....ja rozumiem wszystko naprawde...

ten maluch na pewno szybko znajdzie dom,bo jest mimo cierpienia pogodny, bardzo słodki...

dostał DOline Noteci, zjadł ze smakiem, siku zrobił ładne, no i zobaczymy co wet powie...najgorzej jak trzeba będzie go codziennie kąpać, bo nie mamy nawet ciepłej wody (wanienke dziecięcą mamy spod śmietnika, no ale to trochę słabo i tak) ...nie wiem za bardzo co mu dolega, czy to świerzb, czy jakaś alergia, czy niedoczynność narządu jakiegoś wewnętrznego? podleczyć go musimy, albo chcociaz zdiagnozować...

DOdam jeszcze że u tej baby mieszkał w zagrodzie zrobionej z płyt AZBESTOWYCH.....serio.....

 

ps. co do ogłoszeń to jeszcze nie ten czas...zabrać do siebie mogłaby go co najwyżej "Ada" bo oni lubią takie przypadki. Normalny czowiek go nie weźmie póki nie wiemy co mu jest....:( także proszę podmień wyróznienie na innego pieska...

Od nas na cito szukamy domu dla mikro suni, nazwałam ją Gwiazdka, wazy ok. 5 kg, ma ok. 6-8 lat, przemiła, przesłodka, na smyczy super, kocha ludzi, bez wad :) (tylko trzeba przyciąć zdjęcia bo ja juz wstawiłam jej olx- lepszych zdjeć póki co nie będzie...)

 

mała1.jpg

mała2.jpg

mała3.jpg

mała4.jpg

mała5.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, kiyoshi napisał:

przepraszam, nie chciałam żeby to tak zabrzmiało....ja rozumiem wszystko naprawde...

ten maluch na pewno szybko znajdzie dom,bo jest mimo cierpienia pogodny, bardzo słodki...

dostał DOline Noteci, zjadł ze smakiem, siku zrobił ładne, no i zobaczymy co wet powie...najgorzej jak trzeba będzie go codziennie kąpać, bo nie mamy nawet ciepłej wody (wanienke dziecięcą mamy spod śmietnika, no ale to trochę słabo i tak) ...nie wiem za bardzo co mu dolega, czy to świerzb, czy jakaś alergia, czy niedoczynność narządu jakiegoś wewnętrznego? podleczyć go musimy, albo chcociaz zdiagnozować...

DOdam jeszcze że u tej baby mieszkał w zagrodzie zrobionej z płyt AZBESTOWYCH.....serio.....

 

ps. co do ogłoszeń to jeszcze nie ten czas...zabrać do siebie mogłaby go co najwyżej "Ada" bo oni lubią takie przypadki. Normalny czowiek go nie weźmie póki nie wiemy co mu jest....:( także proszę podmień wyróznienie na innego pieska...

Od nas na cito szukamy domu dla mikro suni, nazwałam ją Gwiazdka, wazy ok. 5 kg, ma ok. 6-8 lat, przemiła, przesłodka, na smyczy super, kocha ludzi, bez wad :) (tylko trzeba przyciąć zdjęcia bo ja juz wstawiłam jej olx- lepszych zdjeć póki co nie będzie...)

 

mała1.jpg

mała2.jpg

mała3.jpg

mała4.jpg

mała5.jpg

Słodka malizna :)

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Poker napisał:

Gwiazdka cudna. Zrobić jej ogłoszenie na Wrocław? To proszę o link do ogłoszenia, żebym wiedziała jakie zdjęcia już są wstawione.

Maluch straszliwie biedny. Miejmy nadzieję, że to "tylko" zapalenie skóry od pcheł.

Zrobiłam Gwiazdce i na Wrocław i na Poznań, z tymi wszystkimi zdjęciami, robiłam je wczoraj na szybko, może w niedziele zrobie lepsze z człowiekiem ale to zalezy czy nie będzie padać :(  w razie czego to podmień śmiało na innego pieska z dogo. Te zdjęcia sa słabe, no ale czasu po prostu brakuje na sesje :(

https://www.olx.pl/d/oferta/gwiazdka-mikro-sunieczka-przecudna-uratowana-z-lancucha-CID103-IDLsUFp.html

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Zrobiłam Gwiazdce i na Wrocław i na Poznań, z tymi wszystkimi zdjęciami, robiłam je wczoraj na szybko, może w niedziele zrobie lepsze z człowiekiem ale to zalezy czy nie będzie padać :(  w razie czego to podmień śmiało na innego pieska z dogo. Te zdjęcia sa słabe, no ale czasu po prostu brakuje na sesje :(

https://www.olx.pl/d/oferta/gwiazdka-mikro-sunieczka-przecudna-uratowana-z-lancucha-CID103-IDLsUFp.html

A jest odzew z ogloszen? Może zrobić ogłoszenie na Toruń? Ale to jutro dopiero będę mogla.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...