Jump to content
Dogomania

Przytulisko Czermin. Malutka babinka na granicy życia i śmierci-pod opieka w PsiArek. A teraz ma nowy DOM pod Puławami <3 O KUBUSIU od strony 12.


Recommended Posts

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Niestety dziś Pani wysłała SMS że rezygnują z Hebana bo jednak za dużo pracują i nie mają czasu na psa.... 

Szkoda, ale moim zdaniem lepiej jak ktoś przemyśli sprawę 500 razy i dojdzie do wniosku, że nie podoła z różnych przyczyn i to jednak nie ten czas lub nie ten pies niż bierze psa pod chwilą emocji, a potem szuka głupich wymówek, żeby zwrócić. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Szkoda, ale moim zdaniem lepiej jak ktoś przemyśli sprawę 500 razy i dojdzie do wniosku, że nie podoła z różnych przyczyn i to jednak nie ten czas lub nie ten pies niż bierze psa pod chwilą emocji, a potem szuka głupich wymówek, żeby zwrócić. 

 

oczywiście, że tak...oni chcieli go zabrać juz na tym zapoznianiu....ale tak czułam, że to nie jest żadna przemyslana decyzja...no i się nie pomyliłam

Link to comment
Share on other sites

Piesek który był awaryjnie u sąsiada kilka domów od przytuliska- szczęśliwie znalazł dom. Nawet nie miał kwarantanny. Pojechał bo zwyczajnie nie było wyjścia. Ma na szczęscie super domek troskliwy w Poznianiu, ale sytuacja w przytusliku nadal dramatyczna.

Wszystkie kojce pełne !! nic się nie szykuje, ludzie dzwonią, ale sami nie wiedzą czego chcą :( mamy zgłoszenie o kolejnym psie i nie możemy pomóc.....dramat :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jankamałpa napisał:

Nie ma żadnego sensownego zapytania ? :(. 

nie ma...dzwonią ludzie ale po prostu poziom jest tragiczny. Np. młody wiekszy pies dla rodziców 70 +, najlepiej Heban...tłumacze więc że Heban tak ciągnie że ja nie daje sobie z nim rady a co dopiero osoba starsza. Podsyłam Pani 5 letniego ułożonego Reksia....Chwile później Pani dzwoni jeszcze raz ale do Sabiny i znowu upiera na Hebana!

Wczoraj kolejny telefon o Hebana czy umie zostawać sam w domu i zachowywać czystość....nie wiem- ludzie chyba zakładają że schronisko to jest DOm...naoglądali się Psiej Wioski przemyskiej gdzie psy na pokaz siedzą na kanapach kilka godzin dziennie....U nas psy mają kojce i jeden spacer 20-30 minut dziennie...Pani była załamana i zrezygnowała

O Pedra był ajny telefon i nawet szykowałam się na wizyte PA, ale ostatecznie Państwo zrezygnowali bo za duzy....
O Reksia i Atme zupełnie nic....

Nowy piesio został uwolniony ze sznura który miał na szyi, uczymy go dopiero wychodzić......

 

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, kiyoshi napisał:

nie ma...dzwonią ludzie ale po prostu poziom jest tragiczny. Np. młody wiekszy pies dla rodziców 70 +, najlepiej Heban...tłumacze więc że Heban tak ciągnie że ja nie daje sobie z nim rady a co dopiero osoba starsza. Podsyłam Pani 5 letniego ułożonego Reksia....Chwile później Pani dzwoni jeszcze raz ale do Sabiny i znowu upiera na Hebana!

Wczoraj kolejny telefon o Hebana czy umie zostawać sam w domu i zachowywać czystość....nie wiem- ludzie chyba zakładają że schronisko to jest DOm...naoglądali się Psiej Wioski przemyskiej gdzie psy na pokaz siedzą na kanapach kilka godzin dziennie....U nas psy mają kojce i jeden spacer 20-30 minut dziennie...Pani była załamana i zrezygnowała

O Pedra był ajny telefon i nawet szykowałam się na wizyte PA, ale ostatecznie Państwo zrezygnowali bo za duzy....
O Reksia i Atme zupełnie nic....

Nowy piesio został uwolniony ze sznura który miał na szyi, uczymy go dopiero wychodzić......

 

Wyróżniłam dziś ogloszenie Reksia i Hebana.  Reksia przeniosłam na Bydgoszcz.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jankamałpa napisał:

Wyróżniłam dziś ogloszenie Reksia i Hebana.  Reksia przeniosłam na Bydgoszcz.

 

1 godzinę temu, jankamałpa napisał:

Pomyliło mi się, to Hebana przeniosłam na Bydoszcz.

okey. Bardzo Ci dziękuje.

W wekend juz na pewno będziemy robić nowe zdjecia, ale nie wiem ile to pomoże. W całej Polsce przytuliska/ schroniska pękają w szwach.....Jednak covidowy szał adopcyjny musiał się kiedys odwrócić :( :(

 

Link to comment
Share on other sites

Troszkę nowych zdjęć:

Atma:

DSC_0171.JPG.21c16317c5f7b41347d5123c4be6abaf.JPG

DSC_0188.JPG.3c9502005874853506fe73035383af8f.JPG

 

HEBAN

DSC_0212.JPG.98c44fc89ca4936c71750bd75550dfb7.JPG

DSC_0229.JPG.657e8ae4ffa4777ce8a0d6e8f96f8f8d.JPG

 

 

A to nowy piesek, ten co trafił do nas ze sznrkiem na szyi i wielkim kółkiem (był na łańcuchu) nazwaysmy go Kajtuś. Kajtuś niestety musiał byc też nieźle bity...bo dziś coś sobie przypomniał na tym krótkim spacerku i przy najdrobniejszym ruchu cały się kulił wyjąc :(:( serce pęka ...

IMG_20210829_163411.jpg.d77f6efdf2b8056ac2721e425d70cd41.jpg

IMG_20210829_163450.jpg.f3fdadb83cc6089bdbddf9b519c8181d.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Tyśka) napisał:

Dla mnie Heban to po prostu labrador lżejszej budowy 🙂 Flaty są wyższe od labków i to już spore psiska. Trzymam kciuki za odzew z ogłoszeń, straszny zastój w adopcjach 😞

Sprawdzałam opis FLATA i Heban pasuje i na wysokość i na wage

PS Sabina z którą. Heban jest na zdjęciach jest bardzo wysoka kobieta 

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, kiyoshi napisał:

Sprawdzałam opis FLATA i Heban pasuje i na wysokość i na wage

PS Sabina z którą. Heban jest na zdjęciach jest bardzo wysoka kobieta 

Oki :) Widziałaś go na oczy. Zdjęcia faktycznie mylą, wydawało mi się że to średniej wielkości piesek. Trzymam kciuki, jest śliczny.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Tyśka) napisał:

Oki 🙂 Widziałaś go na oczy. Zdjęcia faktycznie mylą, wydawało mi się że to średniej wielkości piesek. Trzymam kciuki, jest śliczny.

On jest z pewnością trochę labkiem ale znacznie bardziej jest w typie FLATA. Ma bardzo piękna zgrabna budowe, labrador są bardziej kluskowate. Ma też inna sierść tylko zaniedbana, ma liczne wylysienia, nie wiem czy to wynik złego żywienia? Na chorobę nie wygląda. 

Coraz lepiej idą mu spacery na smyczy, sprawiają mu wielka frajdę. No i uwielbia wodę. Ostatnio wskoczył mi w taką spora kałuże i z radością zaczął się w niej kąpać :))) 

Taki dzieciak

 

Dzięki za dobre życzenia... Też czekamy na adopcje mniej więcej jak na deszcze czeka się w suszy. 

.... 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, limonka80 napisał:

Tak pytam bo jest cudny, a koleżance umarł w sobotę piesek ....

Ale nie robię sobie nadziei bo ona w wielkiej rozpaczy, na razie nie chce słyszeć o psie....

 

 :( bardzo mi przykro :(

Mam nadzieje, że za jakiś czas znajdzie w sercu miejsce na kolejnego czworonoga...Kajtus u nas jeszcze trochę pobędzie. Ma jakąs straszną traume w sobie, sądzimy że był bardzo bity. W kojcu czuje się bezpieczny, uśmiechnięty, ale poza nim czasem wpada w straszną panike....:( wije się, ujada, próbuje kąsac na każda próbe dotyku... Trzeba mu czasu, spokoju. 

DO domu z małymi dziećmi na pewno się nie nadaje, do bloku póki co tez nie za bardzo bo boi się jeszcze smyczy :( ale może będzie opcja by pokazać go koleżance...kto wie...może zaiskrzy jednak...

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, jankamałpa napisał:

Zrobiłam jeszcze Reksiowi ogłoszenie na Gratce na Poznań, a Hebanowi na Przygarnij zwierzaka na Warszawe. Jutro jeszcze  coś  na Gratke wrzucę.

Dziękuję Ci z całego serca. Janko ja Ci jeszcze podeślę lepsze zdjęcia i teksty jakieś dłuższe żebyś też lepiej poznała psiaki. Jeśli chodzi o Reksia to naprawdę jest to pies idealny. Jeśli byłby dom z innym psem to trzeba dopytać o płeć - z sunia moze się dogadać, dzieci ok, koty ignoruje, na smyczy bardzo grzeczny

Jeszcze Janeczko co do Hebana to raczej ogłaszaj go bliżej - Poznań Wrocław, Łódź, Leszno, Kalisz, Ostrów Wlkp. Żebyśmy go miały w miarę w zasięgu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Dziękuję Ci z całego serca. Janko ja Ci jeszcze podeślę lepsze zdjęcia i teksty jakieś dłuższe żebyś też lepiej poznała psiaki. Jeśli chodzi o Reksia to naprawdę jest to pies idealny. Jeśli byłby dom z innym psem to trzeba dopytać o płeć - z sunia moze się dogadać, dzieci ok, koty ignoruje, na smyczy bardzo grzeczny

Jeszcze Janeczko co do Hebana to raczej ogłaszaj go bliżej - Poznań Wrocław, Łódź, Leszno, Kalisz, Ostrów Wlkp. Żebyśmy go miały w miarę w zasięgu. 

 

 

Podeślij te opisy to "podrasuje"  teksty bo na razie są takie bardzo  proste.  Pedro, Heban i Reksio mają ogłoszenia na OLX, Gratce i Przygarnij Zwierzaka. Na OlX i Gratce wyróżnione.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...