Jump to content
Dogomania

Przytulisko Czermin. Malutka babinka na granicy życia i śmierci-pod opieka w PsiArek. A teraz ma nowy DOM pod Puławami <3 O KUBUSIU od strony 12.


Recommended Posts

36 minut temu, limonka80 napisał:

 

Ja odpisałam :-))

dobrze :) juz przelałam Reni. Dla bidoczka z Ukrainy potrzebne pieniążki a ja już nie mam w planach wydatków na te pieski :)
W wekend będe robić nowe zdjecia pieskó z przytuliska to wstawie- będziesz Bożenka kojarzyć z kim chodze jak akurat będziemy gadulić :D   ;)

Ściskam :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, limonka80 napisał:

Super, to czekam na sesję foto psiaków :-)) 

zaraz jade :)

 

Dziś wydałam do adopcji dwie sunie od mamy owczarki, a wczoraj pojechała ta dla której Poker robiła wizyte, więc 3 pieski na swoim. 7 czeka :) Jednak rosną jak na drożdżach i chyba będą postury mamy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.07.2021 o 19:39, kiyoshi napisał:

Pomyślałam, że może 113 zł które tutaj zostały przekażemy jednak dla pieska z Ukrainy pod opieka Onaa?

Dziś zobaczyłam apel na facebooku że piesio potrzebuje doagnostyki....kosztownej...ja już tych pieniązków nie potrzebuje a chciałabym mieć czystą sytuacje finansową 🙂. Zgadzacie się? chodzi o tego pieska.

 

Serdecznie dziękuję serce-ruchomy-obrazek-0551 za pomoc dla Oreo , pieniążki 113zł już na koncie misiaczka :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o przytulisko to stam psów na dzień dzisejszy to 4 samce i 1 sunia. Mamy juz tylko 1 wolny kojec.

Adopcje stoją jak zaklęte. Dzisiajsza sesja zupełnie się nie udała, koleżanka nie miała czasu...a żeby zrobić dobre zdjecia potrzebna jest cierpliwośc, czas, dobra pogoda (akurat była)....no ale przedstawie te co są, może ktoś się zakocha.

Czokuś stały bywalec, chyba na zawsze w kojcach zostanie....

70261620_1682729338527499_9091462810826702848_n.jpg.d015a37640d43c49e9eb5cd814e57e56.jpg

 

PEDRO już chyba 4 miesiące jest u nas...były 3 rodziny na zapoznaniu- bez ciągu dalszego :( superancki psiak dla aktywnych

IMG_20210711_155347.jpg.17d4eefe2154b6bd82bb9da0b70598cd.jpg

 

REKSIO pies oddany przez właścicielke, bo ciągle uciekał jej z otwartego podwórka i już nie miała siły się nim zajmować (pies przyjęty do schroniska przez wójta)

IMG_20210711_165811.jpg.6b30925343685a19a26e4c4f6ea13d22.jpg

 

MAX malutki mix jamnika z jadgterierem, żywe srebro

IMG_20210711_172717.jpg.b00ee0306ed4ad6374ae6027a59a113c.jpg

 

Nadal jest też u nas starsza ATMA

IMG_20210711_164513.jpg.8ad122a8d9fb66cda6fac4e7f6ced557.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, limonka80 napisał:

Ale fajne chłopaki, po pyszczkach sądząc chyba z nich łobuziaki :-)) tylko Atma wygląda na grzeczną sunię.....

Smutne że tak marnują życie w kojcach.....

 

nie...nie są łabuziaki :) każdy ma swój charakter, swoje predyspozycje, ale wszystkie sa grzeczne i kochane.

Tak naprawde to Atma najwięcej broi. Jak ma zły dzień to potrafi rozwalić wszystko w kojcu.... pozrywać zasłonki które mają ja chronić przed upałem, nawet zasłonki z desek zaczęła rozwalać. To kochana staruszka ale w schronisku totalnie sobie nie radzi.

CHłopaki przy niej radzą sobie naprawde dobrze.....

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, kiyoshi napisał:

To kochana staruszka ale w schronisku totalnie sobie nie radzi.

Jak przeczytałam że Atma niszczy, to od razu pomyślałam że biedula niszczy z rozpaczy bo nie umie się odnaleźć w schronisku....  Młodsze psy jeszcze jakoś się odnajdą, choc też cierpią, ale starsze mają dużo gorzej .....

Napisałam łobuziaki w dobrym sensie, znaczy rezolutne mordki :-))

Reksia mi jakoś szczególnie szkoda, "najświeższy" w przytulisku, pewnie jeszcze tęskni.....

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Tola napisał:

Bardzo ładne psiaki...

Pedro jest bardzo podobny do naszego byłego podopiecznego Kezno, temperament chyba też podobny.

Dziękuję :) Pedro ma charakter typowego terier. Mądry, zwinny, inteligentny, przesympatyczna, nastawiony na człowieka i wspólne aktywności. Podobnie jak i ten drugi mix terier ten malutki Max.

15 godzin temu, limonka80 napisał:

Jak przeczytałam że Atma niszczy, to od razu pomyślałam że biedula niszczy z rozpaczy bo nie umie się odnaleźć w schronisku....  Młodsze psy jeszcze jakoś się odnajdą, choc też cierpią, ale starsze mają dużo gorzej .....

Napisałam łobuziaki w dobrym sensie, znaczy rezolutne mordki :-))

Reksia mi jakoś szczególnie szkoda, "najświeższy" w przytulisku, pewnie jeszcze tęskni.....

To prawda. Atma życia też nie miała łatwego a jest wpatrzona w człowieka. Chyba najszczesliwsza byłaby u jakiejś Pani na emeryturze z ogródkiem w spokoju i ciszy. Ona ludzi być blisko człowieka, tak nienahalnie... 

 

Muszę poszukać kogoś kto pomoże mi zrobić dobre zdjęcia psów. Inaczej te adopcje nigdy się nie rusza.... :(

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaczki od mamy ONki prawie w pełni rozwiezione po zachodniej Polsce :D zostały jeszcze 3 z mamą, ale tez są rozdysponowane. Naprawde fajne domki się trafiły, Ola też mi ogromnie pomaga bo utrzymuje kontakt ze wszystkimi domami i stałymi :) Mam nadzieje, że ta "przygoda" rozpali w niej iskrę do wolontariatu....

 

W czasie ostatnich burz w prytulisku sytuacja była baaardzo trudno :( Atma zniszczyła kratki zabezpieczające kojec- metalowe, na szczęście nic jej się nie stało. Pedro natomiast musiał tak skakać po boksie że rozciął sobie bardzo poważnie tylną łapę. Musiał pojechac na szycie do weterynarza. Trzeba było zrobić tez RTG bo wet nie był pewny czy kość cała...przy okazji na zdjęciu pojawił się śrut pod ostatnim rzebrem- ktoś kiedys do niego strzelał :( :(
Jutro planuje kąpać Reksia, który jest potwornie brudny...w dodatku ma tasiemca :( maskara...A adopcje dorośłych psów stoją jak zaklęte

 

Kubusia ostatnio nie widziałam, planuje że za tydzień w wekend ich odwiedze / oni mnie.

Link to comment
Share on other sites

AAAA.....zapomniałam Wam napisać najważniejsze- PRZEPRASZAM. Z bazarku na fb gdzie sprzedawałam głownie fanty z dogo, uzbierałam w tej edycji :  3349 zł :D :) plus dochód z bazarku drugiego, jeszcze nie wykorzystany 769 zł minus 126 zł które wydałysmy na puszki Rocco bo były bardzo potrzebne dla nowych psów (nowe nie jedzą suchej, uczymy mieszając z mokra)

 

SUMA SUMARUM NA OPERACJE DRUGIEJ ŁAPKI MAMY DZIĘKI WAM :) :)

3992 zł

 

Operacja jak pamiętacie to koszt ok. 4100 zł więc MAMY TO :D

Dziękuje jeszcze raz wszystkim którzy podarowali takie superanckie fanty <3

 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Poker napisał:

Niezły dochód. Super. Napracowałaś się jak dziki dzik. No ale bez pracy nie ma kołaczy.

 Czy szczeniaczka, dla której byłam na wizycie PA też pojechała?

Tak. Ona pojechała jako pierwsza. Już tydzień temu. Nie poznałam tych ludzi ale trochę introwertyczni/ mało wylewni się wydali. 

Natomiast kontakt z Olą utrzymują, podsylajazdjecia i wszystko jest Oki. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.07.2021 o 20:04, kiyoshi napisał:

SUMA SUMARUM NA OPERACJE DRUGIEJ ŁAPKI MAMY DZIĘKI WAM :) :)

3992 zł

Bardzo się cieszę że Kubuś nazbierał na łapkę, włożyłaś mnóstwo pracy i czasu, ale wynik imponujący :-))

Cieszę się też że szczeniaki mają już domy, niech im się wiedzie :-)

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, limonka80 napisał:

Gdyby były jakieś wieści o Kubusiu, to czeka na nie co najmniej jedna fanka :-)) 

hehe, a własnie są, bo wczoraj się z Kubusiem i Ewa widziałam :D

Operowana łapka jest jak nowa tzn sierść odrosła, chodzi zupełnie normalnie, bez jakiś kulawizn itd, jest ta łapka INNA od tej drugiej, troszkę jakby wygieta inaczej, no ale wygląda dobrze to wszystko. Kubus szaleje. Wyprzytulał się do mnie. Pokazywał jak nauczył się pieknie komend: siad, łapka i waruj :D bardzo był dumny z siebie.

Ja się tez bardzo ciesze, że ta łapka wreszcie naprawiona na ile się dało. Mówiła Ewa, że teraz zdarza mu się podgryzać czasem ale TYLKO ta druga, nieoperowana łapkę. Ewa wymyśliła, że operacja drugiej łapki będzie umówiona na prze łom września i października. Nie wiem po co ona tak przeciąga, jak sa pieniądze, no ale nie mam wpływu.

Także naprawde jest dobrze.

 

:) dzięki że pytasz :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Wspaniałe wiadomości o Kubusiu !!! Szczęsliwy psiak, wreszcie nie boli, to może szaleć i chwalić się umiejętnościami :-))

Kubuś to jeden z pierwszych psiaków poznanych przeze mnie na dogo. Pierwszy był Rafi który niestety umarł, a Kubuś drugi, mam dla niego szczególny sentyment i zawsze będę chciała wiedzieć że wszystko dobrze u chłopaka .....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj przychodze z wieściami takimi, że wszystkie szczeniaczki od suni w typie ON- te które były u Oli na dtt- mają domy <3

cała 10tka. Sunia mam jest już po sterylizacji i zostaje u Oli jak było ustalone :)

a dla Was w podziekowaniu za zbiórkę na karme- zdjęcia wyrośniętych szczeniat na swoim :)

 

ps. ta wywalona do góry nogami to sunia dla której Poker robiłaś wizyte :) ona mieszka we Wrocławiu, potem sunia kolejna tez Wrocław, potem piesek mieszka pod Poznaniem i na końcu piesek mieszka pod Wrocławiem

 

czarna.jpg

czerw.jpg

granat.jpg

pomara.jpg

Link to comment
Share on other sites

U nas w przytulisku natomiast wymiana- Max mały terierek pojechał do domu do Poznania, ledwie posprzatałyśmy kojec i przyjechał duzy psiat w typie flat coated retriever....może jest tu jakiś miłośnik rasy? piękny pies, młodziutki, ale w kojcu wariuje totalnie :( :(

 

Max na swoim

max.jpg.48bf293e51e13a09271d3a3773cca5e7.jpg

 

I nowy flat- nazwałam go HEBAN

nowy.jpg.23d2d14ec98c55384a32ba1657f91b90.jpg

233691010_982513595866359_2304523498600783926_n.jpg.6cbd4e82fb8eb4214a896d1ebc7644b2.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że maluchy znalazły domki. " Moja " sunia jest śliczna. Ciekawe jak ma w końcu na imię. pozostałe maluchy też rewelacyjne.

A Heban biedny , gdy ma za mało ruchu. Oby właściciele się odnaleźli. Może nawiał podczas spaceru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...