Jump to content
Dogomania

Przytulisko Czermin. Malutka babinka na granicy życia i śmierci-pod opieka w PsiArek. A teraz ma nowy DOM pod Puławami <3 O KUBUSIU od strony 12.


Recommended Posts

9 godzin temu, mar.gajko napisał:

Taka pięknotka długo nie posiedzi.

Kioyshi, wy je sterylizujecie przed wydaniem do domków? Macie tam warunki?

Niestety nie, ale każdy dom umawia się z naszym wetem na termin i dostarcza sunie :) jest to zapisane w umowie i pilnujemy tego. Gmina płaci za zabieg więc ludzie są zadowoleni. Od jakiegoś czasu robimy tak też z kastracjami samców (wcześniej gmina nie chciała opłacać kastracji samców).

Niektórzy decydują sterylizowac u swoich wetow wtedy też się zgadzamy. Mamy mało adopcji (w tym roku np dopiero 12 czy 15) więc spokojnie jesteśmy w stanie wszystko upilnowac. 

Bardzo chcialybysmy sterylizowac u nas ale nie mamy żadnego pomieszczenia wewnętrznego, nawet małego :( nie ma tam też nikogo żeby zerknąć na psiaka. My spędzasz my 1-3 h dziennie w tym miejscu (zależnie od liczby psów) a resztę czasu są całkiem same.... 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

Śliczna,może jednak ktoś ja odnajdzie .

 

9 godzin temu, agat21 napisał:

Ale ładna biała szczoteczka :)

Ładna, przesympatyczna, młodziutka, do tego potrafi chodzić na smyczy.... Znaleziona w mocno dziwnych okolicznościach--nie wie czy nie "porzucona" do nas swiadomie

Ale nic to- nowe domy będą się o nią i tak biły. 

Jeszcze mamy kolejnego pieska od 2 dni. Starszy, zadbany, łagodny, zrównoważony, chodzi na smyczy.... Nie do wiary że ktoś go porzucił... Chyba sezon wakacyjny--w tym roku trochę opóźniony... 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bunia ma dużo szczęścia bo jej konto znowu zasiliła spora suma :)

Bunia dostała 80 zł od teresaa118 oraz 15 zł od Patryca96. DO tego jest jeszcze 160 zł z bazarku z super fantami od Poker <3 <3 

https://www.dogomania.com/forum/topic/352111-zakończony-rozliczony-płyty-idealne-na-prezent-kosmetyki-figurki-i-bizu/

 

Bunia u Anety czuje się jak królowa i to dosłownie- kanapy, poduchy, to jej świat :) inne pieski oburczy, owarczy, potrafi wywalczyć swoją pozycje i nie ma obaw przed stawianiem się na inne psy. Mała stara terrorystka- bo jak inaczej to nazwać :D

Jest szczęśliwa u Anety, ma świetne warunki, takie warunki musi mieć w nowym domu tzn. ogród i dość swobodne wyjścia. Zupełnie nie widzimy jej na smyczy w bloku, bo to szwendacz i sikacz ;) Sądzimy bo dłuższej obserwacji, że Bunia jednak musiała wyjść z domu i stracic koncentracje...zabładziła i wylądowała na tej łace. Wszystko wskazuje, że ona była takim wiejskim burkiem co to chodzi sobie gdzie chce, w sumie jak na wiek okazało się też że jest bardzo zwinna i potrafi pokonać bardzo wysokie przeszkody...

Pewnie nikt jej nie szukał, bo wiele ludzi uważa, że jak stary pies zaginie tzn. że poszedł gdzieś umrzeć poza domem....nie znosze tego myślenia. Potem te staruszki trafiają do schronisk i wcale im sie nigdzie nie spieszy...;)

W każdym razie- kilka zaległych fotek

108233256_566110924067738_3423566930062635983_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=6pevxxVjN2IAX9kdx7V&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=14857bb1b6e896f9f03acdbefd510e61&oe=5F36598C

107696034_1187697891590614_1766711621617

107098951_316737782817038_13284043452242

 

ps.   Musiałam zamówić dla Buni puszki mokrej karmy. Ma u Anety suchą, ale jest strasznie wybredna i trzeba chociaż wymieszać z mokrym. Na promocji w zooplusie kupiłam 30 puszek ROCCO po 400 g za 112 zł. Niech ma na zdrowie :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.07.2020 o 09:18, kiyoshi napisał:

KOCHANI--- CZY ZNACIE MOŻE JAKIEGOŚ ZWIERZOLUBA Z PUŁAW LUB OKOLICY????????

ŚWIETNI ludzie są w Fundacji "USZY DO GÓRY", to taka fundacja przez duże eF, napisz :)
https://www.facebook.com/Puławska-Fundacja-Pomocy-Zwierzakom-USZY-Do-GÓRY-204796583351728
Praktycznie z marszu robili wizytę p/a dla suni Fifi, nigdy nie odmawiają pomocy.

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Tyś(ka) napisał:

ŚWIETNI ludzie są w Fundacji "USZY DO GÓRY", to taka fundacja przez duże eF, napisz :)
https://www.facebook.com/Puławska-Fundacja-Pomocy-Zwierzakom-USZY-Do-GÓRY-204796583351728
Praktycznie z marszu robili wizytę p/a dla suni Fifi, nigdy nie odmawiają pomocy.

Oo super, bardzo dziękuję zaraz do nich napisze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Tysiu za ta podpowiedź :) dziewczyny  z tej fundacji pomogą :) może uda się i Bunia znajdzie dom...odległość spora dlatego zalezy mi na wizycie , gdyby było bliżej pewnie bym mogła odpuścić, bo przegadałam z Panem już sporo i zdjęc się naoglądałam...Panstwo mieli wcześniej identyczną sunie, którą w dodatku też adoptowali jako seniorke.....Trzymajcie kciuki...

 

A u nas w przytulisku kolejny pies...masakra...cały koronawirus były tylko dwa, już myłsąłam, że ludzie sie zmieniają...ale nie...po prostu sezon wakacyjny w tym roku zaczął się póżniej :( nowa porzucona sunia...dziś zagryzła komuś kure na podwórku (z głodu bo jest bardzo chuda) dzięki czemu złapano ją i zgłoszono do nas.....

114714067_1110698885980999_3665070475239

a to psiak sprzed 6 dni..mój ukochany...

109580843_935148930243980_60738185089021

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Biedna sunia. Straszliwie chuda.

Tak... Musiała się długo blakac bo jak wczoraj przyjechałam na kojce popołudniu to spała na betonie tak twardo że myślałam że zdechła:(((

Znaleziona tak naprawdę na granicy 3 gmin... Dlatego sądzę że po prostu miała szczęście i przeszła na naszą stronę... W tamtych gminach sąsiedzkich mogłaby błądzić tygodniami bez reakcji :((( 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.07.2020 o 21:04, kiyoshi napisał:

 

 

A u nas w przytulisku kolejny pies...masakra...cały koronawirus były tylko dwa, już myłsąłam, że ludzie sie zmieniają...ale nie...po prostu sezon wakacyjny w tym roku zaczął się póżniej :( nowa porzucona sunia...dziś zagryzła komuś kure na podwórku (z głodu bo jest bardzo chuda) dzięki czemu złapano ją i zgłoszono do nas.....

114714067_1110698885980999_3665070475239

 

 

 

 

Chciałam Wam opowiedzieć o tej suni :) po 2 dniach okazło się, że MA DOM. Zadzwoniła do nas Pani. Była pewna że Roksia nie zyje, na szczęscie ktoś wypatrzył ją na facebooku. Roksia przybłakała się do rodziny tej cudownej Pani ok. 2 lata temu, była wtedy szczenna i miała grubą skórzaną obroże na szyi. Pani nie wiedziała że jest jakies schronisko, jakieś zgłoszenia. Roksia przyszła i została... A potem gdzieś poszła więc Pani uznała, że nie zyje :(

Nawet nie wiecie jaka była radośc- Paniprzyjechała do Roksie z cudowną, deliktana 11 letnią córką. Okazało się, że Roksia nigdy nie była w kojcu, na łańcuchu itd mieszka w domu. Zaproponowałyśmy Pani setrylizacje suni na koszt gminy- zgodziła się z chęcia.

Cała historia dobrze się skończyła :) :)

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Poker napisał:

Która to Roksia. Może Pani i cudowną tylko jak to się stało, że sunia sobie poszła? Wypuszczają ją na spacer?

zdjęcie wstawiłam NAD moim wpisem więc sądziłam że to oczywiście, że Roksia to imie tej suni- tej rudej, która trafiła kilka dni temu do naszego przytuliska.

 

Tak, sunia wychodzi poza teren... Od kiedy przyszła do tych ludzi 2 lata temu i postanowiła zostać, była cały czas na ich terenie. Ludzie mieszkają na uboczu wsi, mają hektary pól.  Trudno gdybać- dobrze/ żle. Mogli ją zapiąć na łańcuch...Ja szanuje tych ludzi, w skali wsi to dobrzy ludzie...w skali miasta może nie ? nie wiem..mierze swoją miarą i miara tego jednego pieska....

 

Link to comment
Share on other sites

Z wieści o Buni.... Babinka kilka dni temu była u weterynarza- zachipowałyśmy ją i zaszczepiłyśmy przeciw wściekliżnie- 58 zł

 

fak.jpg.1048830d520d36ec8c78be273e837663.jpg

 

Bunia miała też sesje zdjęciową u Anetki- taką profesjonalną, widac jak ładnie przytyła pod troskliwą opieką :)

113648928_722436645224020_78093849178731

 

ale...co najważniejsze, to dom pod Puławami przeszedł wizytę przedadopcyjną (jeszcze raz dzięki Tysiu za kontakt) z wynikiem celującym i....to jest DOMEK DLA BUNI   <3  <3

Pewnie domyśliłyście się, że cisza w tym temacie na moich wątkach zwykle wróży coś dobrego ;)

Jutro napisze więcej w tym temacie :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...