Jump to content
Dogomania

Przytulisko Czermin. Malutka babinka na granicy życia i śmierci-pod opieka w PsiArek. A teraz ma nowy DOM pod Puławami <3 O KUBUSIU od strony 12.


Recommended Posts

1 godzinę temu, Nadziejka napisał:

Izun mam takie pytanie 

 obejrzalalam przejrzalam Wasza strone

wolontariusze dla bezdomniakow z Czermina 

 czy wyczarowac  serce kramik dla Was ? dla tych wszystkich lapuniek ?

Nadziejko Kochana, z dziękuje Ci za serduszko i troske.

Na chwile obecna mamy uzbierane pieniążki na operacje Kubusia. Poza tym niczego nie potrzebujemy. Staramy sie nie przyjmowac pieniędzy...bo wiadome...

Mamy teraz tylko 2 pieski na stanie :) Czokusia i pięknego ONka który wyprowadzi się pewnie migiem na swoje. Kubuś i Bunia są na DT, więc...zdrowia dla piesków potrzeba i dobrych domów póki co.

To nasz dwojka: Czokuś i Django (ps. jeśli macie jakiś sprawdzony dom dla ONka to dajcie znać )

70261620_1682729338527499_9091462810826702848_n.jpg.7f8db5ba4b86777b68e0d9868fed633d.jpg

105615020_884864728657328_3203075417160137095_n.jpg.f8b6adca9642c0dc379b1b66bc1c560c.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2020 o 23:10, agat21 napisał:

Jaki Czokuś jest uroczy!!

dziekuje :) jest uroczy Czokuś, ale niestety nie toleruje obcych ludzi...od razu skacze z zębami, próbuje ugryść...Były u niego ostatnio aż 3 rodziny i każda fajna, mądra, dobra...ale niestety ...nikt sie nie odważył go zabrać :( trzeba by znaleśc kogoś kto przyjechałby do niego min. 3 razy, że spokojnie tylko obok chodzić i dawac się wąchac...pewnie na 3ci spacer mogliby pójśc już sami ...Ale póki co nie ma takich ludzi.... Czokusiowi w paździrniku minie 2 lata u nas, obecnie jest jedynym pieskiem w przytulisku...Bo ONek wczoraj pojechał do nowego domu, a Kubuś siedzi na tymczasie i raczej zostanie tam na zawsze  :)

Dnia 25.06.2020 o 23:14, Nadziejka napisał:

Cudne lapucinki

niechaj ktos pokocha na zawsze

oby się spełniło <3

Link to comment
Share on other sites

Bunia u Anetki radzi sobie coraz lepiej. troszkę się juz rządzi i najchętniej byłaby pierwsza wszędzie ;) pierwsza i w sumie- jedyna :D
Telefony o nią zamilkły...sporo osób pytało, ale nic z tego nie wyszło. Będe musiała zrobić więcej ogłoszeń, przypilnować wyróżnień....

Na razie muszę rozliczyć Bunie za ten miesiąc, więc:

- 350 zł za hotelik (100 do 450 zł dokłada osoba spoza dogo)

- 186 zł za weta wg. faktury + 40 zł leki wg paragonu + 20 zł dojazd do lecznicy= 246 zł

Przelewam to wszystko Anetce..:)

106267288_668108527253694_90340943098066

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2020 o 17:28, kiyoshi napisał:

Bunia u Anetki radzi sobie coraz lepiej. troszkę się juz rządzi i najchętniej byłaby pierwsza wszędzie ;) pierwsza i w sumie- jedyna :D
Telefony o nią zamilkły...sporo osób pytało, ale nic z tego nie wyszło. Będe musiała zrobić więcej ogłoszeń, przypilnować wyróżnień....

Na razie muszę rozliczyć Bunie za ten miesiąc, więc:

- 350 zł za hotelik (100 do 450 zł dokłada osoba spoza dogo)

- 186 zł za weta wg. faktury + 40 zł leki wg paragonu + 20 zł dojazd do lecznicy= 246 zł

Przelewam to wszystko Anetce..:)

106267288_668108527253694_90340943098066

 

Izo, one tam nie mają deka trawy? Tylko ta kostka do dyspozycji? To w upale koszmarnie gorąco. Tu widze płotek przy jakimś kawałku z drzewami.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, mar.gajko napisał:

Izo, one tam nie mają deka trawy? Tylko ta kostka do dyspozycji? To w upale koszmarnie gorąco. Tu widze płotek przy jakimś kawałku z drzewami.

Haha! Kochana tu chciały być to są :)) i to przecież zdjęcie wjazdu. Aneta ma ogromny ogród i mnóstwo trawy, akurat tak się ustawily więc na siłę ich Aneta nie przenosilabym :))) zobacz inne zdjęcia na watku

Haha :)) 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, kiyoshi napisał:

Haha! Kochana tu chciały być to są :)) i to przecież zdjęcie wjazdu. Aneta ma ogromny ogród i mnóstwo trawy, akurat tak się ustawily więc na siłę ich Aneta nie przenosilabym :))) zobacz inne zdjęcia na watku

Haha :)) 

No, nie wiedziałam. Nigdy tam nie byłam. I takie smieszne znowu to nie było. Raczej. Jak w schronach leżą w upale na betonie, to gromy lecą ;) a i o udar słoneczny nie trudno.

Ale jak byłaś, widziałaś i wiesz, to oczywiście zero problemu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2020 o 17:23, kiyoshi napisał:

dziekuje :) jest uroczy Czokuś, ale niestety nie toleruje obcych ludzi...od razu skacze z zębami, próbuje ugryść...Były u niego ostatnio aż 3 rodziny i każda fajna, mądra, dobra...ale niestety ...nikt sie nie odważył go zabrać :( trzeba by znaleśc kogoś kto przyjechałby do niego min. 3 razy, że spokojnie tylko obok chodzić i dawac się wąchac...pewnie na 3ci spacer mogliby pójśc już sami ...Ale póki co nie ma takich ludzi.... Czokusiowi w paździrniku minie 2 lata u nas, obecnie jest jedynym pieskiem w przytulisku...Bo ONek wczoraj pojechał do nowego domu, a Kubuś siedzi na tymczasie i raczej zostanie tam na zawsze  :)

oby się spełniło <3

No to smutne, że taki piękny pies nie zachęcił nikogo do trochę większego wysiłku :( W sumie takie wcześniejsze zapoznanie powinno być zawsze przy adopcji, ale wiadomo, że wtedy adopcje pewnie by drastycznie zmalały..

A te rodziny, co odwiedziły Czokusia były z daleka?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, mar.gajko napisał:

No, nie wiedziałam. Nigdy tam nie byłam. I takie smieszne znowu to nie było. Raczej. Jak w schronach leżą w upale na betonie, to gromy lecą ;) a i o udar słoneczny nie trudno.

Ale jak byłaś, widziałaś i wiesz, to oczywiście zero problemu.

Tzn śmieszna była dla mnie sytuacja... Bo to zdjęcie faktycznie przedstawia to co widzisz ALE kawaleczek dalej psiaki maja zejście na ogród gdzie jest mnóstwo po rzestrzeni, zieleni, cienia. Nie wiem o jakiej porze dnia Anetka robiła to zdjęcie ale mogło to być równie dobrze w ciepły i słoneczny poranek

Ja jestem Ci wdzięczna za troskę. Tez mi zależy żeby Bunia miała warunki najlepsze z możliwych 

Ale znam Anete i jej męża od dawna, też na żywo. Znam rozkład terenu :) Absolutnie im ufam.

Bunia jest tam traktowana tak jak starsza dama potrzebuje. Praktycznie codziennie mam wieści jak Bunia się czuje, co zjadła, gdzie lezakowala itd itp

Także. To jest przez lata zbudowane zaufanie- i do Anety i do Kasi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

No to smutne, że taki piękny pies nie zachęcił nikogo do trochę większego wysiłku :( W sumie takie wcześniejsze zapoznanie powinno być zawsze przy adopcji, ale wiadomo, że wtedy adopcje pewnie by drastycznie zmalały..

A te rodziny, co odwiedziły Czokusia były z daleka?

Do nas wszystkie rodziny przyjeżdżają. Nie dowozimy psow. Te rodziny właśnie były z daleka :( tzn jedni z Poznania i tu chłopak był na tak ale jego narzeczona zdecydowanie na nie. Rodzina z Polkowic- to samo i jeden Pan gdzie z wioski ponad 120.km od nas. Zabrałby Czoka ale znowu bal się o liczne dzieci sąsiadów nauczone przychodzić do niego w gości :(((

Jeszcze musi Czokus poczekać niestety

Link to comment
Share on other sites

O Bunie miałam ostatnio 2 telefony...jeden od Pani która nigdy nie miała psa, z pytaniem czy Bunia nadawałaby się do dzieci 2 i 8 lat, bo ta starsza córka bardzo chce pieska...odmówiłam...

drugi od Pani która napisała mi smsowo że może przygarnąc Bunie i czy dowieziemy, odpisałam, że transport możliwy, to ona że w sumie najlepiej dzisiaj jej Bunie dowieśc bo jutro ma wolne..ja na to, że tak przez sms to się nie da adopcji przeprowadzić, musi być rozmowa, wizyta, to Pani mi odpisała, że już rozumie czemu tyle psów jest w schronisku, jak mamy takie wymagania i tak utrudniamy !! w końcu jednak zadzwoniła...okazalo się, że ma: 2 duże psy samce w kotłowni, jedną sunie agresywną z adopcji, jeszcze się okazało że ma drugą jakąs sunie, w sumie te sunie sobie czasem wychodzą poza teren, ale wtedy z sąsiadkami je łapie i nie ma kłopotu, no a najbardziej to musi uważać bo te samce mogą te sunie pogryśc...także....takie coś.....

Link to comment
Share on other sites

ps. nasz Kubuś z przytuliska przeszedł dziś skomplikowaną operacje....Bardzo Wam dziękuje, bo tez duzo wpłat na zbiórce było z dogomanii...Kubuś kiepsko się teraz czuje...jest obolały...ale za 3 tygodnie po zdjęciu tego a;la gipsu powinien być jak nowy...

107403162_962165914206589_5796250382402235875_n.thumb.jpg.d739c3b6c7edc8c7e5099d0cda9c9823.jpg

107252451_1257437051263212_7558947932766329643_n.thumb.jpg.14463a5c16883e9eab85d6fc249f2749.jpgopp.thumb.jpg.dc19fd533793eeaf3704f55cf015a5bd.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, kiyoshi napisał:

O Bunie miałam ostatnio 2 telefony...jeden od Pani która nigdy nie miała psa, z pytaniem czy Bunia nadawałaby się do dzieci 2 i 8 lat, bo ta starsza córka bardzo chce pieska...odmówiłam...

drugi od Pani która napisała mi smsowo że może przygarnąc Bunie i czy dowieziemy, odpisałam, że transport możliwy, to ona że w sumie najlepiej dzisiaj jej Bunie dowieśc bo jutro ma wolne..ja na to, że tak przez sms to się nie da adopcji przeprowadzić, musi być rozmowa, wizyta, to Pani mi odpisała, że już rozumie czemu tyle psów jest w schronisku, jak mamy takie wymagania i tak utrudniamy !! w końcu jednak zadzwoniła...okazalo się, że ma: 2 duże psy samce w kotłowni, jedną sunie agresywną z adopcji, jeszcze się okazało że ma drugą jakąs sunie, w sumie te sunie sobie czasem wychodzą poza teren, ale wtedy z sąsiadkami je łapie i nie ma kłopotu, no a najbardziej to musi uważać bo te samce mogą te sunie pogryśc...także....takie coś.....

Ja pindolę.. Skąd się takie oszołomy biorą :( Biedne psy, które na nich trafiają .. :(

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, kiyoshi napisał:

ps. nasz Kubuś z przytuliska przeszedł dziś skomplikowaną operacje....Bardzo Wam dziękuje, bo tez duzo wpłat na zbiórce było z dogomanii...Kubuś kiepsko się teraz czuje...jest obolały...ale za 3 tygodnie po zdjęciu tego a;la gipsu powinien być jak nowy...

107403162_962165914206589_5796250382402235875_n.thumb.jpg.d739c3b6c7edc8c7e5099d0cda9c9823.jpg

107252451_1257437051263212_7558947932766329643_n.thumb.jpg.14463a5c16883e9eab85d6fc249f2749.jpgopp.thumb.jpg.dc19fd533793eeaf3704f55cf015a5bd.jpg

Zdrowiej Kubusiu, będzie dobrze!

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Poker napisał:

Fajnie , że już po operacji. Niech się dobrze goi.

Dziękuje Poker, podziękuj też prosze swojej koleżance, bo nie pamiętam,czy już dziekowałam?? te 100 zł od niej doszło i wpłaciłam na konto zbiórki na pomagam- wpisałam od kogo, jest to wszystko do sprawdzenia na pomagam (link jeszcze w moim podpisie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...